Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewający Dom Kablami Grzejnymi


piekar25

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 243
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy w przypadku CWU ogrzewanej elektrycznie lepiej jest postawić bufor 300l i grzać w taniej taryfie czy lepiej przepływowe ogrzewacze? Rodzina 3

osobowa.

 

Hmm ja kupilem pompe ciepla do cwu aristona z baniakiem 110litrow i dla nas np. Jest wystarczająca.. 2+0 koszt miesieczny liczac z nawiązką to 15zl za prad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja kupilem pompe ciepla do cwu aristona z baniakiem 110litrow i dla nas np. Jest wystarczająca.. 2+0 koszt miesieczny liczac z nawiązką to 15zl za prad ;)

 

Masz pod tego aristonka wpiety podlicznik?

 

Jak go ustawiles na II taryfe? Odlaczasz mu zasilanie czy ma jakis wbudowany programator?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pod tego aristonka wpiety podlicznik?

 

Jak go ustawiles na II taryfe? Odlaczasz mu zasilanie czy ma jakis wbudowany programator?

 

Pozdrawiam

 

Wiesz co sprawdzalem pobór pradu takim watomierzem co sie w gniazdko wpina i ona bierze 250-260w jak chodzi na funkcji green. A tak u mnie chodzi od ponad roku i wg jej licznika chodzila przez 1459h i w funkcji grzalki 249h dokladnie teraz spisalem. Od lipca 2013

628kwh x 0.52gr

 

P S ma tez programy mozesz ustawic w ciagu doby 2 programy. Ze np na 6:00 ma byc goraca woda i ona odpowiednio wczesniej sie wlaczy ale wtedy jakby sie nie wyrabiala to wlacza grzalke wiec u mnie chodzi kiedy chce. Temp ustawiona 55*

Edytowane przez piekar_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki uzywa glownie do antylagionelli czy jak to tam sie nazywa :p no srednia 20zl miesiecznie to chyba nie najgorzej ;)

 

No ja place przy 3 osobach z gazu ponad 70 zl, kWh z gazu dawno przekroczyla 30 gr, a Ty masz pewnie z 8-10 gr :)

 

Szkoda, ze poki co malo sie tego sprzedaje, bo to swietna i prosta droga do taniego CWU i szybkiego zwrotu inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wsp konwersji nie dyskutuję, po prostu za tyle płacę, oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie osiągnę tyle energii z gazu, strata systemu obniża jego sprawność. Dostawca gazu we współczynniku już policzył nadwyżkę z kondensacji zatem o sprawności ponad 100% trzeba zapomnieć, powinna być zmieniona przez producentów kotłów. U siebie serwisu nie miałem od początku, oczywiście to koszt eksploatacji ale nie ceny jednostkowej gazu z faktury.

8 to też przesada, wsp konwersji określa ciepło spalania nie wartość opałową, wg której zwykle obliczaliśmy energię z gazu (osobiście przyjmowałem 9,97kWh/m3), teraz niestety przyjmuję 11,123kWh, za to trzeba nieco obniżyć sprawność systemu (w moim przypadku o 11,56%), przy kondensatach ok 6% .

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja kupilem pompe ciepla do cwu aristona z baniakiem 110litrow i dla nas np. Jest wystarczająca.. 2+0 koszt miesieczny liczac z nawiązką to 15zl za prad ;)

 

A jak z czasem nagrzewania się wody ?

Czytałem w danych technicznych i podali jakiś masakryczny czas kilka godzin.

Nie brakuje Ci ciepłej wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z czasem nagrzewania się wody ?

Czytałem w danych technicznych i podali jakiś masakryczny czas kilka godzin.

Nie brakuje Ci ciepłej wody ?

 

Od soboty do soboty jest kupe czasu. :)

 

Piekar wielokrotnie pisal jak bardzo mu zwisa jego zuzycie kWh pradu w domu. Teraz sie jara jak dziecko kulawa pompa ciepla do CWU. Ciekawe ktora jego twarz jest ta prawdziwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak.

Ale napisał że miesięcznie wychodzi mu 15 zł za ogrzewanie CWU.

Nie wierzę że w tych czasach ludzie się kąpią w tylko sobotę ? :eek:

 

Mam prysznic 3-4 litry na minutę. 5 minut rano, dwie minuty wieczorem, mycie rąk... 30-35 l/na osobę.

Ogrzanie 1m3 wody z zasobniku z ppc zimą to 8 zł. mam z tego 1500 litrów wody prysznicowej .

15 zł to 100 litrów dziennie. Przy trzech osobach - spokojnie wyjdzie po dwa prysznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prysznic 3-4 litry na minutę. 5 minut rano, dwie minuty wieczorem, mycie rąk... 30-35 l/na osobę.

Ogrzanie 1m3 wody z zasobniku z ppc zimą to 8 zł. mam z tego 1500 litrów wody prysznicowej .

15 zł to 100 litrów dziennie. Przy trzech osobach - spokojnie wyjdzie po dwa prysznice.

 

To dlaczego niektorzy przypisywane im 15l/prysznic (ktore zreszta sami podali) traktuja jak obelge?

Jesli faktycznie wieczorem potrafisz "wziac prysznic" (szumnie nazwane - ja napisze po prostu:umyc sie) w 6-8l wody, to jestes Bediunem tylko omylkowo wiezionym w tej warszawskiej kamienicy i teskniacym za pustynia. Norma zuzyzcia jaka przedstawiasz jest dla bydynkow bez wodociagu i kabalizacji dla rodziny czerpiacej wode ze zdroju ulicznego. Ja naprawde nie sadze, zeby w XXIw ktos sobie to robil z wlasnej woli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty do soboty jest kupe czasu. :)

 

Piekar wielokrotnie pisal jak bardzo mu zwisa jego zuzycie kWh pradu w domu. Teraz sie jara jak dziecko kulawa pompa ciepla do CWU. Ciekawe ktora jego twarz jest ta prawdziwa?

 

Chyba kolejny raz zabłądziłes co?

 

Pisałem że zwisa mi zuzycie kwh? pisalem ze nie bede latał po domu jak debil i sprawdzał stan licznika..

 

niby czemu kulawa?? a wiem bo nie taka jak Twoja... skoncz juz pajacować.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie kapie, ale za to prysznic codziennie biorę, więc woda ciepła musi być codziennie. Ja widziałem opis że taka pc do cwu, wodę z 10 stc do 50 st C w trybie pompy nagrzewa w 5,5h czyli nie jest tak źle.

 

Oni chyba takie założenia przyjeli jak masz kanały poprowadzone z dworu.. zaraz wypuszcze cały baniak wody i ci wrzuce screena ile jej zajeło nagrzanie wody i ile wziela prundu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...