Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Anemometr - jaki


Recommended Posts

Muszę zakupić urządzonko jak w tytule i w związku z tym mam kilka pytań:

 

1. czy dobrze kombinuję, że lepszy taki z sondą wiatraczkową na kabelku, niż zintegrowaną z urządzeniem?

2. czy takie od 300zł do 400zł to będzie dobry wybór?

3. czy CEM jakiś będzie OK? np AB-619

4. ew. jakieś typy?

 

anemometr potrzebuje do własnego użytku, nie do działalności gosp :) , ale wolę pracować jakimś sprzętem średniej klasy, niż czymś za 70zł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

sam chcę kupić do ustawienia w domu na reku. Też nie wiem jaki będzie lepszy :

 

http://allegro.pl/anemometr-wiatromierz-miernik-wiatru-bestone-be836-i6267601820.html

 

http://allegro.pl/anemometr-wiatromierz-miernik-wiatru-bside-eam02-i6511509174.html

 

i tuba by się przydała, tylk z czego zrobić bo z kartonu to nie da się uszczelki na końcu i będą prześwity chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w potrzebie chwili sam zrobiłem - tuba idealnie sie nadaje zyrandol z ikei za 17zł a jako wiatraczek wentylator od komputera. Czas przygotowania 10min. powietrzenapędza wiatraczek a napiecie mierzymy miernikiem. Brak wyskalowania ale coś pokazuje. Ogolnie nie wiem po co mierzyc w m3, wystarczy wszystko na oko wyregulowac tak mi się to sprawdziło najlepiej. Jak mi za mało powietrza to odkrecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyrandol/Lampa Melodi za 17zł. A wiatraczek najlepiej taki od zasilacza i jazda;)

 

Fajny ale czy pomiar będzie dokładny? Strumień powietrza nie ma się za bardzo gdzie ustabilizować, a raczej jego prędkość.

Zastanówcie się czemu normy na pomiar prędkości (bo to mierzymy) mówią o konieczności stosowania odcinków prostych przed i za pomiarem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...