Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bio-hybryda 2500 z ekopol łęczyca


P_79

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 175
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja jeszcze nie wkopałem wczoraj dotarła, nie wiem więc na razie jak działa, jednak przyznaje, że obsługa bardzo miła była w firmie eko-*** (nie będe robił reklamy ) :p

Z wkopaniem filozofii widzę nie ma jednak będę musiał dopytać fachowców z forum jak się zabrać za uruchomienie ile wody dolać itp.

 

Może mi ktoś powie w jakim celu są te gumy w środkowej komorze? One pływać beda po wierzchu aby powietrze nie docierało czy po spodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadają moi rodzice i jest ok. Ja się teraz buduje i też będę ją instalował.

Słaby punkt to zegar czasowy. Szybko się psuje, koszt niewielki do zakupu w sklepie elektrycznym. Jak postoi bez załączonego napowietrzana zrobi się problem. Bakterie przestaną działać. Jak w każdej bakterie wrażliwe na żrącą chemie typu domestos oraz wyroby ropopochodne.

Generalnie przy małej wprawie działa jak najbardziej poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i użytkuje od okolo roku. Co tydzien zawsze sypie bakterie, chociaz wedlug producenta nie powinienem tak czesto. Ze srodkami chemicznymi w domu nie ma zadnych ograniczen, Nie kupujemy też zadnych specjalnych eko itp. Przez Cały rok działała bardzo dobrze timer dmuchawy rowniez. Miałem teraz przez dwa tygodnie gosci i Niestety przelali mi oczyszczalnie, Do tego niestety znalazłem chusteczki nieropuszczalne w wodzie co spowodowalo zatkanie przeplywu miedzy pierwsza komora a komora ze zlozem. Przyjechla szambiarka, wybrala wszystko, lacznie z chusteczkami itp. Napełniłem na nowo oczyszczalnie i zadalem bakterie, Czyli jak po pierwszym uruchomieniu, Zobaczymy jak bedzie dalej.

Te kształtki w srodkowej komorze sluza jako zloze biologiczne, a dokladniej tworzy sie ono na sciankach tych ksztaltek...podobno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kłaniam.

Jak wygląda w praktyce kwestia ewentualnej uciążliwości akustycznej oczyszczalni, o której pisze producent?

Planuję posadowić oczyszczalnię jakieś 8-9 metrów od okna sypialni. Niby niemało, ale jeszcze mogę wszystko przeorganizować.

Dlatego proszę o odpowiedzi, jak to u Was wygląda.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też się przymierzam do tej oczyszczalni bo przekonała mnie ta 10 letnia gwarancja ku mojemu zdziwieniu na wszystko co jest wewnątrz oczyszczalni czyli na dmuchawę również. Ale mam pytanie do użytkowników. Zauważyłem że na zdjęciach studnia chłonna ma rurę odpowietrzającą. Tak nieśmiało zapytam : po jaką cholerę? Przecież to nie drenażówka a taka wystająca rura będzie mnie tylko denerwować. Jeśli już ma być jakieś odpowietrzenie to nie wystarczy jakaś niewielka dziura w pokrywie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też się przymierzam do tej oczyszczalni bo przekonała mnie ta 10 letnia gwarancja ku mojemu zdziwieniu na wszystko co jest wewnątrz oczyszczalni czyli na dmuchawę również. Ale mam pytanie do użytkowników. Zauważyłem że na zdjęciach studnia chłonna ma rurę odpowietrzającą. Tak nieśmiało zapytam : po jaką cholerę? Przecież to nie drenażówka a taka wystająca rura będzie mnie tylko denerwować. Jeśli już ma być jakieś odpowietrzenie to nie wystarczy jakaś niewielka dziura w pokrywie?

 

POczytaj dobrze gwarancję, pompa nie jest objęta 10-letnią gwarancją.

Podczas odpompywania ścieków do studni nadmiar powietrza uchodzi przez rurę zapobiegając jego sprężaniu, dodatkowo studnia jest "wietrzona" i pewnie jeszcze parę powodów by się znalazło, których nie wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam oczyszczalni więc nie poczytam niestety. Dzwoniłem do firmy i Dobra Kobieta która odebrała tel upierała się że wszystko co jest wewnątrz oczyszczalni ma 10 lat gwarancji włącznie z wentylatorem którego są tak pewni bo podobno jeszcze żaden im się jeszcze nie popsuł. Co do pompy to nie bardzo wiem o którą Ci chodzi. Wydawało mi się że ścieki przepływają pod wpływem grawitacji. Więc albo nie doczytałem albo chodzi o pompę do przepompowywania oczyszczonego ścieku jeśli ktoś ma studnie chłonną wyżej.U mnie na szczęście tak nie będzie. Wracając do studni chłonnej to wynika z tego że wystarczy jakiś mały otwór który musi byc drożny i tyle. Jedyny sens tej rury ze studni chłonnej jaki widzę to tylko zabezpieczenie wentylacji zimą po zasypaniu studzienki przez śnieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jeszcze nie mam oczyszczalni więc nie poczytam niestety. Dzwoniłem do firmy i Dobra Kobieta która odebrała tel upierała się że wszystko co jest wewnątrz oczyszczalni ma 10 lat gwarancji włącznie z wentylatorem którego są tak pewni bo podobno jeszcze żaden im się jeszcze nie popsuł. Co do pompy to nie bardzo wiem o którą Ci chodzi. Wydawało mi się że ścieki przepływają pod wpływem grawitacji. Więc albo nie doczytałem albo chodzi o pompę do przepompowywania oczyszczonego ścieku jeśli ktoś ma studnie chłonną wyżej.U mnie na szczęście tak nie będzie. Wracając do studni chłonnej to wynika z tego że wystarczy jakiś mały otwór który musi byc drożny i tyle. Jedyny sens tej rury ze studni chłonnej jaki widzę to tylko zabezpieczenie wentylacji zimą po zasypaniu studzienki przez śnieg.

 

Studnia chlonna dziala podobnie jak drenaz tylko nie musi miec takiej efektywnosci jednak jakas wentylacje musi posiadac zeby dochodzilo tam powietrze. Maly komin tak jak napisales zapewnia droznosc w zime i uniemozliwia zalanie studni woda deszczowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie mam szambo. Prawdopodobnie będę zmieniał na oczyszczalnię z odprowadzeniem do rowu.

Jak wygląda "woda" z tej oczyszczalni?

Spadek terenu pozwala na grawitacyjne odprowadzenie. Tylko nie wiem jak sprawa z czystością tego, co z niej wypływa.

 

Czy producent przewiduje odprowadzanie bezposrednio do wod? W przypadku odprowadzania do wod powierzchniowych w zaleznosci od tego jaki to row, gdzie odpływa itd. moze byc wymagany operat wodnoprawny potwierdzajacy jakosc wprowadzanych sciekow oczyszczonych. Nie jestem pewien szczegolow ale na pewno dowiesz sie tego w gminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnia chlonna dziala podobnie jak drenaz tylko nie musi miec takiej efektywnosci jednak jakas wentylacje musi posiadac zeby dochodzilo tam powietrze. Maly komin tak jak napisales zapewnia droznosc w zime i uniemozliwia zalanie studni woda deszczowa

 

Wytłumacz mi po co ma tam dochodzić powietrze i trzeba jakiś komin? Jeśli to studnia chłonna, a nie zbiornik do odparowywania. Wiesz ja się na tym nie znam ale z tego co czytam, to w drenażu jest potrzebne powietrze do przetwarzania(oczyszczania) ścieku i po to te kominki napowietrzające. Studnia chłonna jest natomiast do odprowadzania już oczyszczonych ścieków.Dlatego mnie dziwi ten kominek.:)

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi po co ma tam dochodzić powietrze i trzeba jakiś komin? Jeśli to studnia chłonna, a nie zbiornik do odparowywania. Wiesz ja się na tym nie znam ale z tego co czytam, to w drenażu jest potrzebne powietrze do przetwarzania(oczyszczania) ścieku i po to te kominki napowietrzające. Studnia chłonna jest natomiast do odprowadzania już oczyszczonych ścieków.Dlatego mnie dziwi ten kominek.:)

 

W studni na tej samej zasadzie co w drenazu zachodzi tez nieznaczne podczyszczanie sciekow. Drugim czysto fizycznym powodem dla ktorego powinna tam byc wywiewka jest to ze jezeli do studni wplywa woda to cos musi sie stac z powietrzem ktore tam jest, musi gdzies uchodzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy producent przewiduje odprowadzanie bezposrednio do wod?

 

O ile się nie mylę Biohybryda ma certyfikat CE (Wojski - ratuj!). Jak ma certyfikat i sprzedaje oczyszczalnie = spełnia warunki rozporządzenia MŚ, czyli wolno odprowadzać ścieki oczyszczone do rzeki, rowu, strumyka, na ogólnych zasadach. To nie jest sprawa chciejstwa producenta, tylko spełniania warunków. Są ograniczenia, głównie dot. wód stojących.

 

W przypadku odprowadzania do wod powierzchniowych w zaleznosci od tego jaki to row, gdzie odpływa itd. moze byc wymagany operat wodnoprawny potwierdzajacy jakosc wprowadzanych sciekow oczyszczonych.

 

W przypadku odprowadzania do wod powierzchniowych zawsze jest wymagany operat wodnoprawny.

 

Nie jestem pewien szczegolow ale na pewno dowiesz sie tego w gminie.

 

W gminie nie na pewno, ale na tym forum na pewno.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie mam szambo. Prawdopodobnie będę zmieniał na oczyszczalnię z odprowadzeniem do rowu.

Jak wygląda "woda" z tej oczyszczalni?

Spadek terenu pozwala na grawitacyjne odprowadzenie. Tylko nie wiem jak sprawa z czystością tego, co z niej wypływa.

 

Przy odprowadzaniu do rowu będziesz potrzebował:

a/ zgody właściciela rowu (w 90% gmina lub Lasy Państwowe - życzę ci tego pierwszego

b/ operatu wodno-prawnego (jak wybierzesz model oczyszczalni, to postaraj się wydębić go w cenie - nic nie szkodzi spróbować).

 

Skoro przejmujesz się tym, co będzie wypływać z oczyszczalni, to znaczy, że porządny z ciebie człowiek :)

Proś o wyniki z certyfikatu CE i porównuj.

 

Dla ułatwienia: Biorock rządzi.

 

Dla utrudnienia: inni nie są daleko z tyłu, za to są tańsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę Biohybryda ma certyfikat CE (Wojski - ratuj!). Jak ma certyfikat i sprzedaje oczyszczalnie = spełnia warunki rozporządzenia MŚ, czyli wolno odprowadzać ścieki oczyszczone do rzeki, rowu, strumyka, na ogólnych zasadach. To nie jest sprawa chciejstwa producenta, tylko spełniania warunków. Są ograniczenia, głównie dot. wód stojących.

 

Ciesze sie ze piszesz to samo co ja tyllko bardziej madrymi slowami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W studni na tej samej zasadzie co w drenazu zachodzi tez nieznaczne podczyszczanie sciekow. Drugim czysto fizycznym powodem dla ktorego powinna tam byc wywiewka jest to ze jezeli do studni wplywa woda to cos musi sie stac z powietrzem ktore tam jest, musi gdzies uchodzic :)

 

Przecież taka studnia chłonna nie jest hermetyczna i powietrze zawsze znajdzie sobie ujście i dojście. Masz ją podłączoną z oczyszczalnią i jest jakaś wentylacja. Studnia chłonna zrobiona z kręgów betonowych i przykryta deklem betonowym lub żeliwnym też daje doskonale radę bez kominka wentylacyjnego.:)

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...