Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kupiłam kafle


Letka

Recommended Posts

Kupiłam kafle do wyłożenia holu, kuchni i okolic kominka. Płytki są jasno i ciemno bezowe - gres szkliwiony. Ich powierzchnia jest chropowata i nieregularna i bez połysku. Kolor tez lekko jakby przecierany - nie jednolity. Czy to prawda, że aby utrzymać takie p,łytki w czystkości będe musiała szorowac je szczotką i solidnie się natyrać???????????

Wydawało mi sie że płytki z połyskiem są trudniejsze do utrzymania w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie super. Mam podobne od lat (terakota, nie gres, ale nie powinno być różnicy) w mieszkaniu. Na takich płytkach nie widać brudu, myją się doskonale mopem. Do domu kupuję kafle w tym samym stylu.

Tomek dzieki za dodanie otuchy :p Ale w takim razie skąd te rozbieznosci - czy może postraszono mnie złosliwie???????

Na holu chcę ułozyć je w karo i na zasadzie szchownicy a przy kominku tylko te jasniejsze - chyba popiół bedzie na jasnych mniej widoczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam raczej gorsze doświadczenia niż Tomek. Mam gres szkliwiony, chropowaty jasny beż w hollu. Mam też psa, zawsze chodzi się u nas w butach i zwykłym mopem nie mogę go domyć. Raz w miesiącu (oprócz normalnego mycia) po kolanach, z szczotką i specjalnym płynem do czyszczenia płytek ..... brrry. I tak mi się wydaje, że są niedomyte - a wcale nie jestem pedantką. Całe szczęście, że mam ich tylko ok. 12m2.

Teraz planuję gres polerowany.. ale tu za to obawiam się jego poślizgu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nnatasza, bo mi serce stanie i będziesz miała na sumieniu (kupiłem już więcej jak 100 m takich płytek na parter i taras). Może to jest kwestia sposobu wykończenia powierzchni, te które ja sobie chwalę mają chropowaty i nieregularny wygląd, ale w dotyku są dość gładkie. Letka, może zanim przykleisz, rozłóż sobie jedną albo parę płytek, pobrudź butami i zobacz jak się domywa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nnatasza, bo mi serce stanie i będziesz miała na sumieniu (kupiłem już więcej jak 100 m takich płytek na parter i taras). Może to jest kwestia sposobu wykończenia powierzchni, te które ja sobie chwalę mają chropowaty i nieregularny wygląd, ale w dotyku są dość gładkie. Letka, może zanim przykleisz, rozłóż sobie jedną albo parę płytek, pobrudź butami i zobacz jak się domywa?

Tomasz no to będą dwa trupy - moje płytki są raczej chropowate a do tego mam psa i to dużego (pressa canarian) oraz kota. Do tej pory nie było u nas zwyczju zdejmowania butów - w związku z czym bedziemy sie musieli przereformować - ale co z psem ? - zakaz wstepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...