Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stąd kominek to nie fanaberia i kotłownia w salonie.

Dziadek mawiał,, pare dekad bez wojenki i w doopach się poprzewracało , dom bez komina" i tu pokazywał kółko na skroni.

 

Baterie z instalacji PV lub mały agregat prądotwórczy też udźwigną pracę pompy ciepła. Z kablami będzie już duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co chcesz rozkładać równo kable po całej powierzchni? Możesz też na ściany jak nie chcesz zwiększać dT do gruntu.

 

Chciałem na ściany, ale nie mam gdzie ... Zewnętrzne odpadają, a na wewnętrznych będę coś wieszał, albo zastawiał szafami.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc to rocznie wychodzę 75/25% na korzyść taniej a latem bez bojlera koło 50/50 % co i tak jest taniej. Weekendowa to w ogóle bije na głowę płaską - pytaj Lobo_M, to energetyk uzbrojony w przeróżne kalkulatory.

 

Z tą weekendową to chyba rzeczywiście można wyjść na plus, nawet bez zbytniego pilnowania się, żeby prać, zmywać, gotować, prasować tylko w drugiej taryfie.

 

 

Dlatego do domku 110~120m2, który się buduje pójdzie samsung za ~2.000zł i bez kabli. Ja jeszcze do swojego się wstrzymuję - nie opłaca się ale opcja jest.

 

I to jest rozwiązanie, któremu mocno kibicuje ! Taki samsung + ew. aristonek do CWU (wraz z syfonem jaśkowym) rozwalą na łopatki każdy system CO + CWU.

 

Dlatego domki muszą być energo lub pas aby je biokominkiem w największe mrozy opędzić w razie czego.

 

To też gadżet warty rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Jakże mi szkoda tych wszystkich, którzy mieszkają w budownictwie zbiorowym

Ciekawe gdzie i jak oni te kominki powstawiają?

Czy wszyscy nagle opuszczą apartamentowce, bloki, kamienice w miastach itp. a pobudują się po to aby mieć kominek?''

 

E tam zaraz kominki. Farelki odpalą.

W upalne ponad miarę lata w krajach południowych są problemy z wydolnością systemów energetycznych .A u nas ? Strach się bać.

Swoją drogą stawiać na system grzewczy w którym nie dysponujemy paliwem a importujemy i to od kraju nie do końca przyjaznego .To jest ciekawe podejście do bezpieczeństwa energetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie czego biokominek to sie sprawdzi w spokojnych czasach jak bedziesz mogl etanol kupic. Jak rosyjski uzurpacyjny wladca Eurazji uzna ze Polacy to tez Rosjanie tylko innym dialektem mowiący, to bez prawdziwego komina i mozliwosci ogrzania chałupy bez prądu bedzie cienko. Takze, nydar, twoj kominek tez sie nie sprawdzi za bardzo ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aristonek odpada bo będzie małe zużycie (3os.) i baaardzo go odradzają nawet sprzedawcy więc gra nie warta świeczki.

 

Tak, wiem. Załóżmy, że mówię o PC typu aristonek. Sądzę, że pojawią się takie urządzenia.

 

A odzysk będzie "nasz" a nie jaśkowy bo parterówka.

 

Niech będzie :)

 

Nawet można go opalać własną produkcją odpadową jeśli nie będzie śmierdzieć.

 

Masz na myśli spirytus ? ! Wolę, go w inny sposób utylizować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie czego biokominek to sie sprawdzi w spokojnych czasach jak bedziesz mogl etanol kupic. Jak rosyjski uzurpacyjny wladca Eurazji uzna ze Polacy to tez Rosjanie tylko innym dialektem mowiący, to bez prawdziwego komina i mozliwosci ogrzania chałupy bez prądu bedzie cienko. Takze, nydar, twoj kominek tez sie nie sprawdzi za bardzo ...

 

Błąd kolego. Szyszek nazbieram w lesie,a kominek jest na grawitacji ( na 2'' rurach) . Działa bez grama prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd możemy mieć z UE, która produkuje atomem, którego u nas nie chcą. Będzie jakiś gazoport, węgla jest pod dostatkiem. Nie ma co siać defetyzmu.

 

 

 

To ogrzewanie będzie akurat najmniejszym problemem, którym ludzie będą się martwić.

 

 

 

Mam na myśli tę "nieudaną" produkcję. A poza tym to wiadrami pić nie będziesz;)

 

 

 

O! Jest i rozwiązanie.

Nydar, może ty olej te całe "budownictwo" a zajmij się propagowaniem dobrej produkcji bo chyba się na tym co nie co znasz a to nie jest wbrew pozorom łatwy temat?

 

Obawiam się ,że to jest po pierwsze niedozwolone,po drugie szkodzi wątrobie. Wspominasz o tym już kolejny raz ,więc sądzę że masz doświadczenie i nie mam szans w konkurowaniu z tak doświadczonym wytwórcą księżycowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

To ogrzewanie będzie akurat najmniejszym problemem, którym ludzie będą się martwić.

 

Grubo sie mylisz. Nawet podczas takiej hekatomby jak wojny swiatowe wiekszosc przezywa. Wiekszosc z nas ma instynkt samozachowawczy, i w mrozna zime szuka ciepla. Bez pradu ty pojedziesz do kogos, ktos kto ma np. kominek akumulacyjny. I bedziecie smutki lagodzic "produkcja". Chyba, ze jakie dynamo sobie pod kable podepniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie ilości nie szkodzą a tak samo to nielegalne jak zbieranie szyszek, przeczytaj: http://finanse.wp.pl/kat,1037883,title,Pojdziesz-po-grzyby-wrocisz-z-mandatem,wid,15937390,wiadomosc.html?ticaid=1136da&_ticrsn=3

 

 

 

Moja produkcja nadaje się jak na razie tylko do biokominka (po przefiltrowaniu jak radzisz) albo dla twardzieli.

Chyba,że masz swoje dorodne sosny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się ewakuuje.

 

 

 

Bez prądu to nie potrzeba żadnego najeźdźcy żeby spowodować totalną klęskę. Wyobraź sobie - nie działa kompletnie nic. Ja to się chociaż wody napiję bo mam studnię a tym co mają wodociąg bez prądu nikt nic nie będzie pompował więc nie uprawiaj czarnowidztwa.

 

We wrzesniu zeszlego roku podjałem decyzje: projekt juz po adaptacji i prawie PNB do kosza, bo za duzy, za energochłonny itp itd. Dodatkowo, zdecydowałem, że nie bede robił ogrzewania na gazie. Mam miec rure na dniach w ulicy. Nie kalkulowałem, nie analizowałem... uznałem, że w życiu nie bede bezpośrednio zależny od Moskali. Jest rok póżniej, a w Europie Moskal sie rozpycha, gaz przykręca. I jak tu nie uprawiać czarnowidztwa ???

Planuje biokominek, ale doprowadzenie powietrza pod płyta zrobiłem, przepust tez. W stropie zostawie otwór fi 250. Dzieki za przypomnienie o studni. Tez odwierce. Kanalize mam na grawitacji. W najgorszym razie wykopie dziure, albo bede robil do zbiornika na deszczowke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo sie mylisz. Nawet podczas takiej hekatomby jak wojny swiatowe wiekszosc przezywa. Wiekszosc z nas ma instynkt samozachowawczy, i w mrozna zime szuka ciepla. Bez pradu ty pojedziesz do kogos, ktos kto ma np. kominek akumulacyjny. I bedziecie smutki lagodzic "produkcja". Chyba, ze jakie dynamo sobie pod kable podepniesz ;)
Nie pisz mu , że się myli, bo on dostaje od tego rozwolnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, panele PV + baterie i nawet nie zuważycie, że coś się stało !

Będzie prąd, będzie ciepło i będzie jasno, będzie TV i ciepłe jedzonko. ;)

 

W zasadzie masz racje, ale jak na razie to kosztuje niemalo a i baterie jakos malo mnie przekonuja. Ale nie wykluczam, poczekam. Jednak nadal to elektronika, elektryka ulegajaca awarii. Ale na czas pokoju sie nada. Na ciezsze czasy, tylko komin. Prawdziwy, ciezki, akumulujacy.

Ale to nie ten watek. Juz sie zamykam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...