Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

"wtedy pompa bardzo komfortowo ogrzewa podłogę podczerwienią i ..."

 

.. i bardzo nie komfortowo mój łeb...

 

" Widzi Pan uważam tych co wkładają rurki w podłodze za niezbyt rozgarniętych intelektualnie."

 

perm, zostaw, bo widzisz, że z debilem nie pogadasz.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A skąd ja mam znać powody decyzji Bartha.

Poczytaj wypowiedzi thmana o płytach fundamentowych.

Czym izolacja cieńsza tym labda/grubość większa i mimo,że delta minimalna ,to straty duże . Do pewnej grubości,oczywiście.

 

Fizyka nie kłamie i faktycznie przy 50cm bedą mniejsze straty ... ale na ewentualne zyski z takiej inwestycji braknie Wam życia.

Najbardziej optymalną izolacją cena - korzyści to ~ 20 cm ...... to moje zdanie ......

straty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zazdrość zżera, że nie masz takiego ciekawego urządzenia bez dodatkowych nakładów ale staraj się jednak myśleć.

Latem miały się z GWC lać wiadra wody jak prorokowałeś do gruntu a tu zonk dla tej teoryjki.

GWC miał "kraść" po 40kWh/dobę a tu na liczniku całkiem co innego.

Kto się myli? Ty czy licznik?

 

Ty się mylisz.

GWC pod chałupą powoduje,że w lecie grunt wysycha a zimą nabiera wilgoci . Nabierając zwiększa przewodność cieplną gruntu i zonk. Nie miał byś tego dureństwa pod posadzką,zużył byś jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wtedy pompa bardzo komfortowo ogrzewa podłogę podczerwienią i ..."

 

.. i bardzo nie komfortowo mój łeb...

 

" Widzi Pan uważam tych co wkładają rurki w podłodze za niezbyt rozgarniętych intelektualnie."

 

perm, zostaw, bo widzisz, że z debilem nie pogadasz.

Też mam wątpliwości co do tego promieniowania podczerwonego ogrzewającego najpierw podłogę a dopiero potem całą resztę. Nijak nie mogę pojąć jak ta podłoga ma być, dzięki temu ciepła. Wiem, że nie pogadam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz weź normę, opracowania ITB itd. i policz zgodnie ze sztuką bo to co prezentujesz, zwłaszcza ta funkcja, woła o pomstę do nieba;)

 

Cała sztuka polega na tym ,że ITB zrobiło urawniłowkę dla wsiech. A doopa nie prawda,że pod domem jest 8oC ,nie wspomnę o temp. wg.TB, bo to dopiero o pomstę do nieba woła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycisz się Barth . Policz na spokojnie

 

nydara, ty oszukujesz z tą temperaturą bo podajesz jej wartość już w sezonie grzewczym, gdzie piasek jest podgrzany stratami. Do tego masz dodatkowe elementy grzewcze, jak RSŚ i odpad z solarów. Pewnie taką samą temperature miałbyś przy 30cm styro.

Przytaczałeś opis gościa z wrocka, gdzie pisał o tym, że piach potrafi być izolatorem. Jeśli jest izolatorem to bierz go do obliczeń U podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne zjawisko, pierwsze słyszę. Zimne suche ogrzewając się wytraca wilgoć. Zadziwiającą fizykę prezentujesz.

Ciekawe co będzie dalej.

Ale pamiętaj, jakbyś nie kombinował pod siebie to licznika nie oszukasz.

 

Tradycyjnie nic nie zrozumiałeś .

Tam powietrze między ziarnami piachu ma 100% wilg. Każda zmiana temp na minus powoduje kondensację. Skoro zimą wtłaczasz zimne powietrze to ochładzając grunt powodujesz kondensację.Zimne suche nie wytrąca wilgoci ,tylko powoduje jej przemieszczenie z głębszych warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sztuka polega na tym ,że ITB zrobiło urawniłowkę dla wsiech. A doopa nie prawda,że pod domem jest 8oC ,nie wspomnę o temp. wg.TB, bo to dopiero o pomstę do nieba woła.

 

Uważam, że do pomiaru temperatury lepszy jest termometr od ITB. To dom ogrzewa grunt pod domem nie geotermia. Jest więc oczywistym, że im grubsza izolacja tym temperatura gruntu pod domem jest niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydara, ty oszukujesz z tą temperaturą bo podajesz jej wartość już w sezonie grzewczym, gdzie piasek jest podgrzany stratami. Do tego masz dodatkowe elementy grzewcze, jak RSŚ i odpad z solarów. Pewnie taką samą temperature miałbyś przy 30cm styro.

Przytaczałeś opis gościa z wrocka, gdzie pisał o tym, że piach potrafi być izolatorem. Jeśli jest izolatorem to bierz go do obliczeń U podłogi.

 

A nie sądzisz,że skoro nie biorę do obliczeń piachu-izolatora ,to działam na swoją szkodę? Wszak ważna jest suma oporów poszczególnych warstw. Skoro pomijam jedną to pokazuję wynik mniej korzystny dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie nic nie zrozumiałeś .

Tam powietrze między ziarnami piachu ma 100% wilg. Każda zmiana temp na minus powoduje kondensację. Skoro zimą wtłaczasz zimne powietrze to ochładzając grunt powodujesz kondensację.Zimne suche nie wytrąca wilgoci ,tylko powoduje jej przemieszczenie z głębszych warstw.

 

Powietrze ! - to jest klucz do zrozumienia. Powietrze wtłaczające podgrzewasz, więc zwiększa się jego pojemność na przyjęcie pary wodnej. Przepływające powietrze przez GWC wysusza je, dlatego stosuje się zraszacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sądzisz,że skoro nie biorę do obliczeń piachu-izolatora ,to działam na swoją szkodę? Wszak ważna jest suma oporów poszczególnych warstw. Skoro pomijam jedną to pokazuję wynik mniej korzystny dla siebie.

 

ale nie prawdziwy. To tak jakbyś mierzył temp. na styku silki ze styro i w ten sposób podawał straty przegrody. Przecież to jest bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest.

Nawet Krzysiek_BB pokazuje wyraźnie jak temp. podąża za temp. pomieszczeń - ciepłe i grzane (latem słońcem, zimą kablami) mieszkanie to ciepły grunt pod nim. Ciepły latem garaż to ciepły grunt pod nim. Zimny zimą garaż to chłodny grunt pod nim.

Po co nieustannie grzać grunt własnymi stratami (pieniędzmi) - nie rozumiem.

To policz ile tych pieniędzy tracisz grzejąc grunt stratami zimą, a ile kosztuje XX cm izolacji i przelicz koszt kWh na lata straty ile wyjdzie ??? cenowo wg mnie 50 lat (koszt izolacji & koszt strat) zanim się zrówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To policz ile tych pieniędzy tracisz grzejąc grunt stratami zimą, a ile kosztuje XX cm izolacji i przelicz koszt kWh na lata straty ile wyjdzie ??? cenowo wg mnie 50 lat (koszt izolacji & koszt strat) zanim się zrówna.

 

Dachem, przy podłogówce mniej ucieka kWh niż do gruntu, przy identycznych izolacjach... dlaczego więc Pan dał 30 cm w dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...