Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:D juz prawie rok przeciąganie liny pomiedzy warstwą izolacji :D dalej w ziemi :)

zwolennicy mega izolacji za bardzo duże pieniążki mogące być spożytkowane na lepsze cele ---kontra--- logicznie myślący biorący pod uwagę w/w pieniążki na inne również potrzebne w domu instalacje i gadżety..... jak tak dalej pójdzie bedziemy się zastanawiać czy "grubsze" może lepiej robić do papierowych bądź foliowych torebek i wkładać do kosza jako mokre b koszt wody też spory :D....... ludzie ekonomiczny sens różnych rozwiązań trzeba brać pod uwagę, a nie ".....ja mam lepiej bo mi w sezonie grzewczym ucieka o 60W mniej niż Tobie......"

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wynik ze szklanką na powietrzu i w ziemi?

To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Ale może ja coś nie kapuję, wytłumacz a qumam to tak według teorii jedynie słusznej.

Skoro pod budynkiem jest temp. 2-5 stopni i budynek nie ogrzewany bez izolacji posadzki to ta posadzka przyjmie również ta temp. 2-5 stopni.

Skoro ziemia odbiera 6X więcej ciepła niż powietrze to nawet jak w budynku nie ogrzewanym będzie 10 stopni to nie jest w stanie się nagrzać bo ziemia z tą szybkością 6X odbierze. Można pewnie powiedzieć, że jeżeli jest taka szybkość odbierania ciepła 6X to nawet jak w budynku ogrzewanym i temp. 20 stopni posadzka nie jest w stanie się ogrzać i pozostanie 2-5 stopni. kszhu dobrze qumam?

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej tej .Nie wyrywaj z kontekstu .

Krzysiek pytał się o straty u siebie. No to ma policzone U dla 10cm ,bo tyle ma. Tylko podstawić deltę i wiadomo czy zwrot grubszej izolacji za życia inwestora.

Nie dostrzegłem jaką lambdę gruntu przyjmują .Widział kto?

 

Dalej nie czujesz skąd masz te 15oC pod podłogą ???

To jeszcze raz: Powietrze w domu 22oC, posadzka 25oC (bo grzeje), styro 5cm a pod nim piasek o temp. 23oC. Jaką wyliczysz lambdę i straty do gruntu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D juz prawie rok przeciąganie liny pomiedzy warstwą izolacji :D dalej w ziemi :)

zwolennicy mega izolacji za bardzo duże pieniążki mogące być spożytkowane na lepsze cele ---kontra--- logicznie myślący biorący pod uwagę w/w pieniążki na inne również potrzebne w domu instalacje i gadżety..... jak tak dalej pójdzie bedziemy się zastanawiać czy "grubsze" może lepiej robić do papierowych bądź foliowych torebek i wkładać do kosza jako mokre b koszt wody też spory :D....... ludzie ekonomiczny sens różnych rozwiązań trzeba brać pod uwagę, a nie ".....ja mam lepiej bo mi w sezonie grzewczym ucieka o 60W mniej niż Tobie......"

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WASZE ZDROWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Znawcy mówią,że dwa są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie czujesz skąd masz te 15oC pod podłogą ???

To jeszcze raz: Powietrze w domu 22oC, posadzka 25oC (bo grzeje), styro 5cm a pod nim piasek o temp. 23oC. Jaką wyliczysz lambdę i straty do gruntu ?

 

Coś ci się miesza. Jaką lambdę mam wyliczyć? Natomiast strata wyniesie 1,24Wh/m2 przy lambdzie styro o,o31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... jak zwykle argumentów brak to bez podania powodów wypisywanie o "bredzeniu" i "ośmieszaniu się". Cały nydar...

Asolt liczy zawodowo OZC, jego obliczenia różnią się do 15% i to przede wszystkim na zmienne warunki pogodowe co można zrozumieć.

Zapoznaj się jak liczy straty. Zapewniam, że nie dziecinnym wzorkiem. Potem zastanów się dlaczego Barth3z ma ~10kW/m2*r. przy 30cm najlepszego EPS-a od gruntu i dlaczego miałby większe straty gdyby dał go tylko 20cm.

 

Podaję od samego rana,tyle,że jak już wspomniałem twoja percepcja jest bardzo ograniczona. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te wywody jeśli założenie błędne, że pod budynkiem 2-5stC?

Jakim budynkiem? ITB przyjmuje dla całego kraju 8,5stC a norma raczej 8~10stC w zależności od strefy. Wszystko co jest ponadto oznacza wygrzanie gruntu stratami. Łatwo to sprawdzić opuszczając dom na kilka sezonów i go nie grzejąc.

 

Ja myślę,że dobrze zrobisz jak opuścisz dom na kilka sezonów. Tylko nie zabieraj ze sobą kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka liczona zgodnie z normalną temp. gruntu NIEOGRZEWANEGO niczym z góry?

 

Skoro Barth pisze,że temp . gruntu to 23oC, to oznacza,że styro 5cm przepuści właśnie tyle,nic więcej . Może Panowie przestaną używać fikcyjnych temp. to wyjdzie mniej śmiesznie .I nie takich z norm a faktycznych z realnych budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te wywody jeśli założenie błędne, że pod budynkiem 2-5stC?

 

.

Ależ to są temperatury, które zmierzył Brzęczkowski i na nich opieram założenia. To jak myślisz, Brzęczkowski się myli? On nieomylny!!!

No dobra: zakładając, że jest te 10 stopni., a grunt odbiera według ... 6X lepiej to jak sądzisz posadzka bez izolacji będzie miała też 10 stopni w nieogrzewanym budynku?

A czy według Ciebie jeżeli w budynku jest 20 stopni to jaką temp,. przyjmie posadzka jeżeli grunt odbierze według... odbierze 6X szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie masz żadnych argumentów i zaczynasz te swoje denne popisy.

Grzej grunt ile wlezie i licz straty - pamiętaj, że im bardziej go ogrzejesz (stratami) tym obliczeniowo będziesz szczęśliwszy:D

 

Nie jesteś w stanie pojąć ,że temp. gruntu wprost zależna jest od jego właściwości izolacyjnych .Nie mam zamiaru uświadamiać cię dalej w tej materii,ale nie będę tolerował idiotyzmów jakie wypisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta dyskusja? Macie czarno na białym jakie przyjmuje się średnie U dla całej podłogi na gruncie. Nie wynika ono tylko z grubości izolacji ale też ze współczynnika kształtu, lambdy gruntu jak i izolacji lub nie stref brzegowych. O czym tu gadać? Dla 10 cm EPS i izolacji ścian fundamentowych wys 70cm i grubości 10 cm U obliczeniowe to 0,21. Dla "czystego" EPS pod płytą, bez wszystkich korekcji to 0.3. Lepszego dowodu na to, że grunt izoluje nie ma. Krytyczne są strefy brzegowe jak już wielokrotnie pisałem. Dla 20 cm EPS z całą tą korekcją U obliczeniowe wyniesie pewnie około 0,13. Prawie jak dla domu pasywnego. Może jak ktoś będzie teraz pisał o 40 cm najpierw puknie się mocno w głowę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi myślałem.

 

Co by nie było to ty powiedziałeś nie ja. A z tym myśleniem nie przesadzaj .

Taką wprawkę zrób. Z jakiego powodu w połowie styropianu jest temp. równa T1+T2/ 2 Wyobraź sobie choć to niewykonalne,że taka sama zasada dotyczy warstwy styropianu i odpowiedniej grubości suchego piachu.

Idę kosić. Dalsza dyskusja (o ile można to nazwać dyskusją z kimś co nie ma kawałka argumentu)jest bez sensu .

Wybacz. Trawa czeka. Ciekawsze zajęcie jak rozmowa z tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta dyskusja? Macie czarno na białym jakie przyjmuje się średnie U dla całej podłogi na gruncie. Nie wynika ono tylko z grubości izolacji ale też ze współczynnika kształtu, lambdy gruntu jak i izolacji lub nie stref brzegowych. O czym tu gadać? Dla 10 cm EPS i izolacji ścian fundamentowych wys 70cm i grubości 10 cm U obliczeniowe to 0,21. Dla "czystego" EPS pod płytą, bez wszystkich korekcji to 0.3. Lepszego dowodu na to, że grunt izoluje nie ma. Krytyczne są strefy brzegowe jak już wielokrotnie pisałem. Dla 20 cm EPS z całą tą korekcją U obliczeniowe wyniesie pewnie około 0,13. Prawie jak dla domu pasywnego. Może jak ktoś będzie teraz pisał o 40 cm najpierw puknie się mocno w głowę?

 

Z tym pukaniem to doskonały pomysł .Jak by tak TB i kszhu na otwartym polu stanęli ,rozpędzili się a biegnąc nachylili . Jak by się tak pisgli czerepami .

W mordę ale się rozmarzyłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się miesza. Jaką lambdę mam wyliczyć? Natomiast strata wyniesie 1,24Wh/m2 przy lambdzie styro o,o31.

 

Nic mi się nie miesza. Liczysz straty do podgrzanego, lub ogrzewanego gruntu. Co ciekawe, liczysz od temp. powietrza nie patrząc na to, do jakiej temperatury grzejesz posadzkę ... Twierdzisz, że przez dostarczanie mniejszej energii do gruntu przez 30cm styro będę musiał mocniej grzać chałupę. Muszę zamienić 30cm na 20cm, żeby zwiększyć dopływ energii (ze strat) do gruntu, żeby mieć mniejsze straty i mieć niższe koszty ogrzewania ... Co za obsurd.

 

Nie ma sensu dalej tego ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyjaśnij to sobie może z TB? Może przy następnej podjazdowej wizycie?

Moje zdanie na ten temat znasz więc poczekaj na TB jak się pojawi i jego pytaj a nie mnie.

A co to wykręt?

Pisałem, że czegoś tu nie qumam. Sprawa temp. gruntu została przez Ciebie wyjaśniona i to jest o.k. Ale zadałem pytanie przy innych kryteriach temp. gruntu i chciał bym poznać Twoje zdanie na ten temat bo sprawa się niepotrzebnie wałkuje a można dojść do wspólnych wniosków.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem - dziwne założenia więc shit in shit out. Jak odbiera to nie jesteś w stanie dogrzać do 20stC a jak tyle masz to i pewnie rozgrzałeś stratami posadzkę więc nie może mieć 2-5stC. Zapętliłeś się?

To zadam pytanie nie co prościej.

1. Czy według Ciebie grunt pod domem dobrze izolowanym ma ( może mieć) 2-5 stopnia?

2.Czy jeżeli grunt pod nieizolowaną posadzką ma 2-5 stopnia to posadzka też może mieć te 2-5 stopnia.?

3. Jeżeli nad posadzką jest 20 stopni to czy posadzka może mieć 2-5 stopnia?

Wystarczy tak lub nie bez złośliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...