Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro nalegasz aby poziom dyskusji sięgnął rynsztoka to pisz do siebie i odpisuj.

 

,,Czyli najpierw grzejesz stratami i na tej podstawie liczysz dT. Tęgi argument za słabą izolacją."

Każda izolacja przepuszcza energię . Po przejściu przez nią temp. zależy od tego czy trafi na następną izolację czy odbiornik .Niby oczywiste . Ale okazuje się,że nie dla każdego.

 

nydar, zasugeruj ewentualne miejsca umieszczenia czujnikow. Wstępnie coś takiego rozrysowałem:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=279765&d=1410718709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go dziś przy jednej inwestycji. Chyba nadzór autorski. Narazie fundamentu jeszcze nie skończyli bo cały czas izolują ;)

Ta tu jest domek mażeń Brzęczkowskiego, izolacja wewnątrz, izolacja zewnątrz, jak to pogodzić?

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=279797&stc=1&d=1410726492

Tam go na pewno nie było bo spartololi ten domek, położyli wodną podłogówkę a to nie wybaczalne i już nie będzie jak w temacie.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba gdybyś to samo osiągnął energią przetransportowaną z domu to nie odejmowałbyś jej od strat budynku i liczył te straty jak należy czyli do średniorocznej temp. w okolicy?

.

Strat nie liczę bo teraz to właściwie grunt grzeje mi podłogę choć tak nie jest, do marca temp. pod posadzką spadnie mi do ok. 18-20 stopni a przy 26 stopniach podłogówki to delta tylko 6-8 stopni a więc pomijalnie mało a od marca znów jadę na kolektorach to wisi mi spadająca temp. pod posadzką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jedziesz na kolektorach. Gdyby one były za darmo to pewnie wszyscy by tak robili. Ale chyba liczą swoją kasę, że tych kolektorów tak za bardzo nie widać choć się klepie o tym od lat.
Nie wydaje mi się, zeby ktoś w Polsce miał taką instalację na budynku jednorodzinnym. Ale ona była zaprojektowana do czego innego a, że nie wyszło inaczej to moje doświadczenie i przestroga dla innych, nie ukrywam tego. Ale gdyby się w jakiejś przyszłości za mojego życia okazało, że można zmagazynować całą nadwyżkę z lata to ogrzewanie mam za free do końca życia instalacji (liczę na jakieś 35 lat). A może, kto wie, na forach ludzie mają czasami nie złe pomysły. Ten kto opracuje magazynowanie energii w miarę tanio to nie robi już nic do piątego pokolenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, zasugeruj ewentualne miejsca umieszczenia czujnikow. Wstępnie coś takiego rozrysowałem:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=279765&d=1410718709

 

Wstaw gdzie uważasz. Jak pobudujesz,to będziesz porównywał z karolkiem ,który tego wynalazku nie będzie miał.

Co dadzą odczyty ? Nic oprócz temp. Pytanie czy ona będzie taka jak pod domem bez.Miejsce posadowienia czujnika jest bez znaczenia bo operujemy w przestrzeni zamkniętej oprócz dna.

Sam zauważyłeś,że dom pasywny on-line ma na -1,6m temp minusową,bo ma PC . Małą pewnie bo pasywny,GWC jeszcze mniejsze więc będzie na plusie.

Jeżeli będziesz używał a nie udawał jak kszhu to w lutym nie będzie więcej jak 3-5oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Zawsze jak nie masz argumentów to uciekasz się do nędznych prób obrażania.'

,,'jesteś zwykłym burakiem więc nie musisz tego non stop udowadniać."

 

Dwa znamienne cytaty z twoich wypowiedzi pomyjowy kolego kszhu.

Dodaj go do ignorowanych, będziesz miał spokój. Ja już tego jazgotu nie widzę i dużo przyjemniej czyta się forum. To toksyczny osobnik. Zatruwa wszystko dookoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktuję to jako żart ...... czy Wy nie widzicie że temperatury stoją od bardzo dawna ... :D 7:00 nad ranem a ściana południowa + 42 *C :D:D:D:D:D

- 3*C na 10cm :D:D:D

Coś im się zacięło. Pewnie zapięcie w portfelu. :)

Tak przy okazji, masz podłogę spełniającą normy techniczne na 2021 rok. Pewnie nawet nie przypuszczałeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie nydar... czy z dr Michałem Strzeszewskim i Audytorem OZC będzie ( czy już jest to samo co z dr Dudą?

Bo widzę, że po tym jak dr Strzeszewski zaprezentował najnowszego "Audytor" Sankom - OZC jakoś zniknęło.

Przypomnę, że najnowszy program Sankom-u wskazuje, że większe straty ciepła przy ogrzewaniu podłogowym i identycznych izolacjach, są do do gruntu, niż dachem czy ścianą. Oraz, że przy 0.1W/m2xK i mniej, najdroższe jest ogrzewanie gruntową pompą ciepłą.

Co Pan na ten nowy program i wywody dr Strzeszewskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie nydar... czy z dr Michałem Strzeszewskim i Audytorem OZC będzie ( czy już jest to samo co z dr Dudą?

Bo widzę, że po tym jak dr Strzeszewski zaprezentował najnowszego "Audytor" Sankom - OZC jakoś zniknęło.

Przypomnę, że najnowszy program Sankom-u wskazuje, że większe straty ciepła przy ogrzewaniu podłogowym i identycznych izolacjach, są do do gruntu, niż dachem czy ścianą. Oraz, że przy 0.1W/m2xK i mniej, najdroższe jest ogrzewanie gruntową pompą ciepłą.

Co Pan na ten nowy program i wywody dr Strzeszewskiego?

OZC zniknęło! :D:D:D Wiesz co to znaczy OZC? Najnowsze normy do obliczania strat ciepła przez podłogę przewidują specyficzne właściwości gruntu. Niestety, dokładnie odwrotnie niż twierdzisz zalecają mniejsze warstwy izolacji dla osiągnięcia podobnego jak w ścianach czy stropie efektu. Pora przyznać się do błędu Brzęczkowski a nie brnąć w kłamstwo wbrew faktom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...