Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Przekonanie dynamicznego duo o swojej wybitnosci jest imponujace :D
Czy ja wiem, czy to takie dynamiczne. Jak się dzieje jakaś dyskusja to Brzęczkowski chowa głowę w piasek, tylko czasami coś palnie bez sensu nic wnoszącego bo już wszystko powiedział co wiedział i dalej wali ciągle to samo, na pytania nie odpowiada bo nie wie o co go pytają. Kszhu natomiast wali po nydarze bo Brzęczkowski to jest cacy. I tak ten kabarecik dalej leci. Ale jest fajnie i wesoło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego ściemniasz i opowiadasz bzdury a nie odpowiesz na proste pytanie o sposób realizacji wyciągu? Boisz się czegoś?

 

Zaczynam bać się o ciebie.

Musisz być cierpliwy. Barth ci wyjaśni. Ja wymiękam pisać w kółko to samo jak pojawi się WW.

 

Ale pewnie wszyscy chętnie poczytają dlaczego WW nie wyszła u ciebie .Boisz się , czy nie robiłeś i nie wiesz jak przedstawić niby porażkę .

Oj. Manipulatorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mało to razy pisałem w czym się konkretnie z TB nie zgadzam? Nie udawaj, że nie widziałeś?

No jasne widziałem, nawet za niego odpowiadałeś bo facet na moje argumenty nic nie był w stanie powiedzieć.

No i też widziałem jak mocno zaprotestowałeś jak pisał, że pod domem zaczyna powstawać wieczna zmarzlina, bo dom dobrze zaizolowany.

Tylko to wygląda tak z T.B., że uniżenie mam inne zdanie a z nydarem to mu przy....bię

Ale to tylko moje nieobiektywne zdanie.

Ależ piszę nie raz i nie dwa co myślę na temat tego co pisze i TB i nydar. Ale jeden umie odpowiedzieć rzeczowo a drugi dostaje pomieszania zmysłów i wypisuje bzdury. Nie mów, że tak wybiórczo widzisz?

Ale jakoś "rzeczowo" to dla większości z nas tu dyskutujących, pomijając skrajne wypowiedzi to Ty jeden tylko stwierdzasz, że to są "rzeczowe wypowiedzi"

Widocznie reszta ma zbiorową halucynacje i są w ogóle nie obiektywni, za to Ty jeden jesteś obiektywny. I niech tak pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barth3z, wyjaśniaj jak jest z tym wyciągiem bo nydar widać boi się coś napisać bo potem nie będzie mógł się z tego wykręcić.

Ostatnia wersja była taka, że są otwory na strych i koniec. Żadnych kanałów, żadnego wentylatora.

 

Ostatni raz. Żadnych kanałów tylko przepusty na strych . Jeden wentylator nawiewny na końcówce GWC i jeden wywiewny na strychu w ścianie .Dlaczego ? Bo GWC 110.

 

Teraz ty w rewanżu opisz jak tą WW robiłeś,że spierdol...ś. To będzie wiedza dla potomnych,jak nie robić WW.

Ale jak znam życie i ciebie to jak zwykle nie odpowiesz bo nawet nie wiesz co zrobić aby WG z rurką w doopie zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Część wypowiedzi jest tak rzeczowych, że na ich podst. stworzyłem koncepcję na podstawie której z kolei będa budowały się domy.'

 

No tak .TB wymyślił rekuperator i podobno coś jeszcze . Kszhu wymyślił izolację od wewnątrz i podobno coś jeszcze.

Toż to ego zaczyna cię przygniatać,ba przerastać .

 

,,No to jak robisz podciśnienie na strychu i wyciągasz ze wszystkich na raz bez żadnego sterowania to jaka to wentylacja podążająca? Za czym ona podąża? Chyba za wentylatorem,,

 

Tak za wentylatorem ściennym łazienkowym.A podciśnienie daje takie,że berecik zrywa.

 

ps. Nie wstydź się ,opisz swoje próby z WW ,a jak naprawdę taki wstydliwy jesteś,to chociaż stronkę podaj i nr. posta.

Edytowane przez nydar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiajacych sie bez sensu... :D

 

A ponoc klamstwa trzeba zwalczac...,

Nydara sie czepia i to jest uzasadnione....

To on okresla kogo i czego sie mozna czepiac....

Nastepny z przerosnietym ego?

Moze dlatego tak lgnie to mitomana?

 

,,Część wypowiedzi jest tak rzeczowych, że na ich podst. stworzyłem koncepcję na podstawie której z kolei będa budowały się domy.,,

A gdzie tam domy.Całe osiedla,miasta. Kraj stanie się styropianowy.

Ale pojechał uuuu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wypowiedzi jest tak rzeczowych, że na ich podst. stworzyłem koncepcję na podstawie której z kolei będa budowały się domy.

Eeee, to ty się bawisz w deweloperkę. Gratuluje, weźmiesz Brzęczkowskiego na głównego konsultanta?

A nie skromnie spytam, czy będziesz budował za swoje, czy za podatnika pieniądze?

 

A cała reszta to kto? Ty masz jakiś zatarg do TB bo nawet podjazdy pod niego osobiście robisz, kilku go ignoruje oraz kilku nic nie wnoszących do tematu za to czepiających się bez sensu wszystkich i wszystkiego TB-podobnego.

Ty też sądzisz, że ja specjalnie walnąłem 400 km aby z miszczem pogawędzić godzinkę? Musiał bym na łeb mocno upaść! ale miszcz niech tak wierzy. Zawsze powtarzałem doświadczenie bezcenne, To coś co jest obce miszczowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Część wypowiedzi jest tak rzeczowych, że na ich podst. stworzyłem koncepcję na podstawie której z kolei będą budowały się domy.,,

A gdzie tam domy. Całe osiedla, miasta. Kraj stanie się styropianowy.

Ale pojechał uuuu.

Nie, widzę tu wręcz zbawienie dla ludzkości, trzeba wystawić pomnik. Przecież według ostatniej filozofii miszcza to przecież jeżeli zaczniemy izolować 40 cm do gruntu to pod gruntem bedzie zamarzać, A więc już nie będzie grozić nam ocieplenie i wszystko będzie cacy.

O cholera nie wziąłem pod uwagę, że jeżeli postawimy całe takie miasto to może tam już nigdy nie być lata, bo grunt zawsze będzie zamrożony.

Co ty na to Kszchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Też jak nydara zazdrość zżera? Naprawdę nie ma o co.

Ależ jaka zazdrość. o czym mówisz. Ja mam swoją chałupkę i nie będę w niej wiele zmieniał, dołożę jeszcze 2,5 kW bateryjek i będzie git

 

 

Wiesz co, jakbym do kogoś pojechał to bym się przedstawił a nie robił podchody. A jakbym robił podchody to bym się tutaj na forum nie chwalił. Jak dla mnie to żenujące i tyle.

A dla mnie było żenujące wysłuchiwa tyh wszystkih teorii jedynie słusznych. i był to dla mnie czas zmarnowany.

 

Tylko tyle, że takie wpisy są żenująco idiotyczne ale jak tak wolisz. Twój wybór. A domy jak widzisz się budują choćby nie wiem kto i jak psioczył, wyzywał i pluł jadem.

Tylko jakoś nie ma tych szklanych według Brzęczkowskiego a taka fajna wizja.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty to wyczytałeś? Po co znów kłamiesz? Idź ty się uczyć czytania!

 

 

 

I znów głupia odpowiedź zamiast konkretnego opisu.

 

 

 

Nawet tego nie potrafisz przeczytać co daję na tacy? Tej mojej historii wszystkiego nie ma 40-stu postów, wysil się bo jeszcze ludzie uwierzą, że ci jeszcze mama czyta!

 

 

 

Ale zazdrość zżera:D Zamiast coś konstruktywnego to wyłazi maluczki człowieczek!

 

I znów głupia odpowiedź? Mam w ścianie strychu wentylatorek łazienkowy,a na końcówce GWC wentylator o odpowiednim sprężu. Co w tym głupiego?

Zazdrość zżera? Ty robisz izolację od środka ściany a ja mam ścianę z samej izolacji .O jakiej zazdrości i o co piszesz.

 

ps. Coby jutro nudno nie było. Jak twórco rozwiązałeś połączenie ściany zewnętrznej z silki ze ścianą działową z silki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co te pytania? przecież na rysunku zaznaczyłem opaskę i ona ma chronić aby pod domem nie było ujemnej temperatury i z tego co wiem to zadanie swoje spełnia. myśli Pan że przy -15st słońce co Panu grunt ogrzeje? to ciekawe skąd kałuże są zamarznięte w ciągu dnia, dziwna sprawa, prawda? głupoty Pan pisze. przy minusowych temperaturach zewnętrznych grunt obok domu zamarza na kość i słońce przez 5h w ciągu dnia tego nie zmieni a tym bardziej słońce zimowe które jest nisko i tak bardzo nie grzeje. niech Pan zwróci uwagę że największe mrozy są przy słonecznych dniach a nie pochmurnych i śnieżnych. najgorsza sytuacja jest wtedy jak nie ma śniegu czyli tak jak było tej zimy a jest mróz. dlatego śnieg jest potrzebny aby grunt tak nie zamarzał, ale na to nie mamy wpływu. czyli jak grunt będzie miał ujemna temperaturę to uważa Pan że pod domem przy grubej izolacji tez tak będzie? to jest sprzeczne z zasadami budowy domów na płytach.

Przy cienkich izolacjach opaska nie była potrzebna, przy grubych jest konieczna. Dlaczego? Bo to dom grzeje grunt. Nie jest prawdą, że jest tam +8 niezależnie od izolacji.

Bardzo wielu tu piszących liczy straty do gruntu nie znając się na tym. Nie czyraki nawet jak to się robi. PN+EN 13370.

 

Może postaram się Panu wytłumaczyć gdzie robią błąd.

Pan sobie wyobrazi mur z izolowany od środka styropianem 5 cm wewnątrz +20 . Mur od strony styropianu ma +8 na zewnątrz - 5 st . Teraz dajemy od środka 20 cm styropianu. Mur w kontakcie ze styropianem ma -1 st. .

I teraz ( zakładając, że ciepło płynie prostopadle) JAK PAN LICZY STRATY? Tak jak Szanowny nydar czy inni?)

U 5cm styropianu i delta T 20 - 8st = 12 a przy 20 cm delta T = 21????

Czy dodaje Pan U muru i delta T jest 25 st???

Przenieśmy to na grunt. Grunt pod domem jest tym cieplejszy im jest mniej izolacji ( tak jak mur w ścianie. Ale np. metr niżej jest +4 czy +5...

Pan do liczenia przyjmie U styropianu +U np. 1 m mokrego piachu ( pod domem zawsze piach jest mokry) o lambdzie między 2 a 4W/m2 i delta T - podłoga od góry styropianu ma 26 przy ogrzewaniu podłogowym. .

Nie wiem czy to jasno wytłumaczyłem

 

A o opaskę pytałem, by wykazać, ze nie jest pod domem zapewnione +8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jakbym do kogoś pojechał to bym się przedstawił a nie robił podchody. A jakbym robił podchody to bym się tutaj na forum nie chwalił. Jak dla mnie to żenujące i tyle.
Zwłaszcza, że zapraszałem wtedy tu publicznie na tym forum do zobaczenia domu Ep 40 (ogrzewanie chłodzenie i cwu) , Bo za dwa tygodnie oddawaliśmy go inwestorowi i była okazja zobaczenia . Lepiej się nie przedstawić a potem pisać, "domów nie ma". To jest "myślenie"!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielu tu piszących liczy straty do gruntu nie znając się na tym. Nie czyraki nawet jak to się robi. PN+EN 13370.

 

Może postaram się Panu wytłumaczyć gdzie robią błąd.

Pan sobie wyobrazi mur z izolowany od środka styropianem 5 cm wewnątrz +20 . Mur od strony styropianu ma +8 na zewnątrz - 5 st . Teraz dajemy od środka 20 cm styropianu. Mur w kontakcie ze styropianem ma -1 st. .

I teraz ( zakładając, że ciepło płynie prostopadle) JAK PAN LICZY STRATY? Tak jak Szanowny nydar czy inni?)

U 5cm styropianu i delta T 20 - 8st = 12 a przy 20 cm delta T = 21????

Czy dodaje Pan U muru i delta T jest 25 st???

Przenieśmy to na grunt. Grunt pod domem jest tym cieplejszy im jest mniej izolacji ( tak jak mur w ścianie. Ale np. metr niżej jest +4 czy +5...

Pan do liczenia przyjmie U styropianu +U np. 1 m mokrego piachu ( pod domem zawsze piach jest mokry) o lambdzie między 2 a 4W/m2 i delta T - podłoga od góry styropianu ma 26 przy ogrzewaniu podłogowym. .

Nie wiem czy to jasno wytłumaczyłem

 

A o opaskę pytałem, by wykazać, ze nie jest pod domem zapewnione +8.

No i wszystko jasne. Pisałem wielokrotnie by misiu sobie poczytał. Nie pisałby bzdur. Misiu jednak książek się boi i mamy tego efekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że zapraszałem wtedy tu publicznie na tym forum do zobaczenia domu Ep 40 (ogrzewanie chłodzenie i cwu) , Bo za dwa tygodnie oddawaliśmy go inwestorowi i była okazja zobaczenia . Lepiej się nie przedstawić a potem pisać, "domów nie ma". To jest "myślenie"!

 

Ułatwię ci zadanie. Tak się jakoś wstydzisz udokumentować swoje niewątpliwe osiągnięcia. Skromny, wiem. Wszyscy to wiedzą.

Dom Ep 40:

dom o EP 40.jpg

Mówisz, że inwestor już mieszka? Strumyk i toaleta za domem? Napisz coś bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rób i się ciesz ale jak masz zamiar pisać na forum to może coś do rzeczy a nie tylko czepialstwo TB?

No tak, Twoje czepialstwo jest bardziej Twojsze, niż mojsze.

 

 

To po co jechałeś? Żeby wysłuchiwać i tracić czas? Języka w gębie nie masz? A może po to aby się na forum później popisywać i jeszcze bardziej próbować dokopywać TB? Widzisz w tym jakiś sens czy to już tylko opętanie na punkcie TB pozostało?

A może już czas zauważyć swoje opętanie, a może tylko ja mam opętanie a ty w ogóle nie masz tego opętania?

 

 

Skup się na temacie, takie domki się buduje.

No jasne, tysiące według T.B, i nawet chciał mi jeden pokazać, to wielkie osiągnięcie jak na 25 lat niesienia tego kaganka.

A ta ciągnąca się dyskusja to po co jak takie się buduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...