Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Źródło - emiter - słońce (sufit) , absorber ziemia ( podłoga) Powietrze nagrzewa się od podłogi czy ziemi i im wyżej tym jest zimniejsze. Nawet dziś wyżej jest poniżej zera na nami. To analogia! A Słońce ma 5500stC

Błagam o czym Pan Panie TB bredzi ???? Jaka analogia ?? Jakie są odległości miedzy słońcem i ziemią a podłoga a sufitem ? a próżnia w kosmosie ?? a ciśnienie atmosferyczne itp. itd. Kto Panu dał maturę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem, nie badałem ale jak masz jakieś wyniki badań albo inne twarde argumenty to chętnie się zapoznam.

 

z PWR: http://www.gdp.if.pwr.wroc.pl/pliki/pc.pdf

Skoro nawet w teorii nie wyjdzie to i w praktyce tym bardziej.

 

Jaka będzie to nie wiem ale wiem, że może być.

 

Nie może. Nawet teoretycznie nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak głownie powietrze grzeje się przez przewodnictwo to jakim cudem twój mistrz podaje iż powietrze przy suficie który ma 27-30C jest chłodniejsze (18C ) niż przy podłodze która ma 23C ( podawał że powietrze ma 22C ). Zjadacie własne ogony Panowie.

Nie wiem, nie badałem ale jak masz jakieś wyniki badań albo inne twarde argumenty to chętnie się zapoznam.

 

Kszhu, żenujący jestes. Poniżej wszelkiej krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj, podczas grzania średnia będzie taka sama ale mniej korzystny rozkład będziesz miał przy WW.

Poczytaj np.:

http://instalreporter.pl/ogolna/wentylacja-wyporowa-a-problem-ogrzewania/

http://www.klimatyzacja.pl/wentylacja/nawiewniki-wyporowe-dzialanie-wentylacji-wyporowej

można jakieś wnioski wyciągnąć.

 

A dlaczego nie pytasz o pozostałe temp.? Jeśli nie przegrzewał celowo chałupy to nigdy nie miał tego co ja ale co to za porównanie?

 

To jaką masz temp. pod sufitem w trakcie normalnego sezonu grzewczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatur nie badałem i mnie nie interesuje, czy będą różne o 1 czy 11stC. Mówię o fakcie ogrzewana przez promieniowanie. Zimą na zewnątrz nawet przy ostrych mrozach można rozgrzać różne ciała stałe do relatywnie wysokich temp. samym słońcem.

 

 

 

Nie wiem, nie badałem ale jak masz jakieś wyniki badań albo inne twarde argumenty to chętnie się zapoznam.

 

 

 

Jaka będzie to nie wiem ale wiem, że może być.

 

Krzhu błagam skup się - dwa ciała fizyczne - sufit 27-30C , podłoga 23 C które odda więcej energii w jednostce czasu ogrzewając powietrze ( JAK SAM NAPISAŁEŚ- głownie przez przewodnictwo ) ??? Jakim Cudem bliżej cieplejszego ciała (sufitu ) powietrze będzie chłodniejsze ????

Jak tego panowie nie cofniecie to powinniście oddać matury ( nie pisze że dyplomy studiów bo już oczywiste).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzhu błagam skup się - dwa ciała fizyczne - sufit 27-30C , podłoga 23 C które odda więcej energii w jednostce czasu ogrzewając powietrze ( JAK SAM NAPISAŁEŚ- głownie przez przewodnictwo ) ??? Jakim Cudem bliżej cieplejszego ciała (sufitu ) powietrze będzie chłodniejsze ????

Jak tego panowie nie cofniecie to powinniście oddać matury ( nie pisze że dyplomy studiów bo już oczywiste).

 

Palnął głupotę przyklaskując TB. Teraz czas na piskorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej warstwie przy suficie mówimy? 5mm czy 5cm albo 15cm pod sufitem? Gdzie jest termometr?

Jaka jest wentylacja? W którym miejscu pomiar? Zobacz na moje zdjęcia IR anemostatów zimą - w niewielkiej ich odległości nie ma 20stC, dalej bywa, że jest kilka stC więcej.

Trochę więcej precyzji w wypowiedziach, TB też.

O szczegóły dopytaj mistrza - On podawał dane -( pisał coś o wyłączonej wentylacji) - on napisał głupotę Ty potwierdziłeś - oświećcie nas nowymi prawami fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę brakuje w tej analogii sufitu blokującego nieograniczony ruch konwekcyjny powietrza. Szklarnia byłaby lepszym przykładem, w niej pod "sufitem" cieplej.

 

kszhu, nie brnij ;) bo ze szklarnią to też zły wniosek.

 

Teoretycznie nie może być takich temp. czy teoretycznie nie można "promieniować sufitem" na podłogą i ją podgrzewać?

 

Nie ma możliwości uzyskania takiego rozkładu temperatur jakie przytoczył TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę brakuje w tej analogii sufitu blokującego nieograniczony ruch konwekcyjny powietrza. Szklarnia byłaby lepszym przykładem, w niej pod "sufitem" cieplej.

 

 

 

Nie znajduję, przytocz.

 

 

 

Teoretycznie nie może być takich temp. czy teoretycznie nie można "promieniować sufitem" na podłogą i ją podgrzewać?

 

 

 

Spodziewałem się odpowiedzi tego typu w momencie gdy skończyły się argumenty. Jak nie ma argumentów to jest czepianie się ludzi. Standard u niektórych widać.

 

 

 

Zobacz na zdjęciach IR.

 

 

 

Już oddawaj maturę, szczególnie z j. polskiego za brak czytania ze zrozumieniem.

Konwekcja - co się stanie z ciepłym pod sufitem? A co się stanie z ciepłym przy podłodze? Z jakim zatem powietrzem stale będzie miał styk sufit a z jakim podłoga? Gdzie będzie większa dT? Która płaszczyzna będzie zatem oddawała więcej energii?

 

 

Juz sie wijesz. Ostatnie slowo zawsze twoje buahahaha ...Varme ma racje niestety.

 

edit:

przytaczam:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6618821&viewfull=1#post6618821

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę brakuje w tej analogii sufitu blokującego nieograniczony ruch konwekcyjny powietrza. Szklarnia byłaby lepszym przykładem, w niej pod "sufitem" cieplej.

 

 

 

Nie znajduję, przytocz.

 

 

 

Teoretycznie nie może być takich temp. czy teoretycznie nie można "promieniować sufitem" na podłogą i ją podgrzewać?

 

 

 

Spodziewałem się odpowiedzi tego typu w momencie gdy skończyły się argumenty. Jak nie ma argumentów to jest czepianie się ludzi. Standard u niektórych widać.

 

 

 

Zobacz na zdjęciach IR.

 

 

 

Już oddawaj maturę, szczególnie z j. polskiego za brak czytania ze zrozumieniem.

Konwekcja - co się stanie z ciepłym pod sufitem? A co się stanie z ciepłym przy podłodze? Z jakim zatem powietrzem stale będzie miał styk sufit a z jakim podłoga? Gdzie będzie większa dT? Która płaszczyzna będzie zatem oddawała więcej energii?

 

Kszhu nie wykręcaj kota ogonem to Ty potwierdziłeś taki jak podał mistrz TB rozkład temperatury przy ogrzewaniu sufitowym -- sufit 27-30 C , powietrze przy suficie 18C, niżej powietrze 22C , podłoga 23 C, Wytłumacz niewytłumaczalne ;)

To twój mistrz podał że przy ogrzewaniu sufitowym nie będzie konwekcji bo cieplejsze powietrze zalegnie na dole a na górze 18C - krętacze :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki, że promieniowanie nie rozgrzewa powietrza.

 

 

 

Czy taki rozkład dokładnie czy inny to jak pisałem - nie wiem. Ale popatrz na obrazki producentów tego typu promienników sufitowych, np. linkowany Zehnder - temp. powietrza 15stC, temp. odczuwalna 18stC, temp. powierzchniowa 21stC.

Kszyhu nie kręć podaj czy uważasz że jest możliwy taki rozkład temperatur jak podał TB ( sufit 30 - 18 - 22 - 23 podłoga ) , a co konwekcją znikła ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę - kłamiesz. Pokaż, gdzie napisałem, że potwierdzam ten rozkład temperatur.

Kłamstwo to kiepska argumentacja.

 

Nie widziałem tego wpisu, pokaż.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6618821&viewfull=1#post6618821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cuda, promieniowanie tak działa. Wystaw osłonięty przed słońcem termometr i sprawdź temp. powietrza a potem temp. tego przysłowiowego asfaltu. Nawet jadąc autostradą latem, jak słońce świeci, to masz dwie temp. na termometrach przy drodze. Którą temp. pokazują wyższą? To nie cuda, tak działa przekazywanie energii przez promieniowanie - polecam pooglądać dowolne zdjęcia IR;)

A tu twój post potwierdzający głupoty mistrza TB - kłamczuszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo karolek75, brawo, tak właśnie pokazujesz jak ładnie manipulujesz, surgi22 to samo. No albo obaj kompletnie nie wiecie co czytacie. Cały post a nie jego połowa tak brzmi:

 

 

 

Gdzie tutaj jest potwierdzenie rozkładu temp. w pomieszczeniu? A może raczej chodzi o wyjaśnienie NIEZMIENNYCH praw fizyki, co koledzy?

 

No to wyjasniej nam je doktorze fizyki.

Wijesz sie jak piskorz. Szacunek zdobywa sie pokazujac klasę. Tobie jej brak.

Surgi - sorry ale ja na tym poziomie juz odpadam. TB + kszhu - godny siebie tandem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem - dla mnie pisząc ,,nie cuda , promieniowanie tak działa '' jednoznacznie potwierdzasz że zgadzasz się z możliwym rozkładem temperatur podanym przez TB tj. sufit 30- 18 - 22 - 23 podłoga.

Jeżeli jest inaczej to napisz. Powiedz jednoznacznie czy taki rozkład temp. jest wg znanych przez Ciebie praw fizyki możliwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie wody i tak nigdy nie łączy się z ogrzewaniem domu. Inne parametry i czas pracy.

Czy pc do cwu ma sens, zależy od zużycia. Dla dwóch starszych osób, biorących po dwa prysznice dziennie, pompa ciepła nie ma sensu. Jak mam baterie i prysznic bezdotykowy i małe termy (10l w kuchni i 15 w łazience) . rachunek poniżej 400zł powoduje, że pompa ciepła nie ma sensu.

Przy dzieciach, zdecydowanie 300l zasobnik z pc za 7000zł jest najlepszym rozwiązaniem.

[ATTACH=CONFIG]281502[/ATTACH]

Ja mam dwie osoby, bojler 100L, dwa prysznice dziennie, bez zastanawiania się ile czasu pod nim spędzę, woda leci cały czas co jest relaksujące i miesięczne za elektryczność około 180 zł. Na wszystko. TV, lodówka, komputer, bojler itp. Terma kosztowała 800 zł, baterie góra 500 zł każda. Jak tam misiu u ciebie z kosztami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...