Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

A jeżeli chodzi o owinięty termometr to przez analogię czy abym nie odczuwał w nadmiarze promieniowania podczerwonego z sufitu też będę musiał się w coś owijać bo inaczej się przegrzeję ?

Możecie zaklinać rzeczywistość ale dla komfortu termicznego zimą najlepsze jest ogrzewane płaszczyznowe podłogowe .

Chłodzony sufit latem ma swoje zalety ale tani nie jest. Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpowiedziałem na to pytanie wiele razy więc nie udawaj, że nie wiesz jakie jest moje zdanie - nie wiem, nie badałem. Tutaj masz przykłady producenta tego typu systemów:

 

ogrzewanie_sufit_1.png

 

ogrzewanie_sufit_2.png

 

 

 

Co czym zniknęła? Nie rozumiem pytania.

Jak nie wiesz to nie pisz - ,,promieniowanie tak działa'' w odpowiedzi na mój post poddający w wątpliwość podany prze TB rozkład - sufit 30C - 18 C - 22 C - 23C podłoga . Inaczej przyklepując wszystko co TB zapoda ośmieszasz się.

 

Literówka - pytałem czy konwekcja przy ogrzewaniu sufitowym podczerwienią znika ?

Edytowane przez surgi22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. powierzchniowa 21stC to wcale nie taka niska temp. Jaki będzie wpływ konwekcji w niższych pomieszczeniach faktycznie nie wiemy. A temp. sufitu i posadzki z rys. i wykresów można odczytać.

Jeśli ktoś twierdzi, że promieniowaniem z sufitu nie można rozgrzać nieosłoniętej posadzki to jest w błędzie. Jeśli chodzi o temp. to trzeba to zmierzyć w konkretnych punktach a nie walczyć po omacku z TB bo pewnie jakby się uparł to znalazłby takie miejsca i na suficie i na podłodze, gdzie będą one występowały.

Oczywiście że znajdziesz takie punkty np. jak podsuniesz termometr pod anemostat nawiewny pod sufitem ( jeśli tam go masz ) i będzie nawiewać świeże powietrze 16-17C - to może te 18C panu TB pokazać ( przy suficie mającym 30C ) - ale co to ma wspólnego z rzeczywistym komfortem termicznym w mieszkaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij to bo ja uważam, że bardziej komfortowe dla mnie i mojej rodziny jest grzanie ścianami więc podłogę włączamy tylko okazjonalnie.

Sorki kszhu ale o gustach się nie dyskutuje - Ciebie nie przekonam, ja jednak wolę jak mi ciepło w nogi i chodzę po podłodze a nie po ścianach :cool: ( czas pokaże czy ogrzewanie sufitowe lub ścienne zastąpi podłogowe - pożyjemy zobaczymy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie dyskutuj z głupcem, bo znizy cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem"

 

Nikogo nie chce w tej chwili nazwac glupcem, ale analogie w sytuacji dostrzegam. Surgi, marnujesz czas.Kszhu doskonale wie ze taki rozklad jest nie mozliwy, sam potwierdzil ze grzanie powietrza to glownie przewodzenie. Przyznac sie do babola - nigdy tego nie zrobi.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkład temperatur powietrza przy ogrzewaniu podłogi promieniowaniem z sufitu jest taki sam jak przy ogrzewaniu podłogowym. Przy podłodze powietrze jest najcieplejsza. Dla powietrza grzejnikiem nie jest sufit a podłoga.

 

Popatrz popatrz a producenci systemów ogrzewania promieniowaniem z sufitu inne dane podają ( vide rysunki kszhu ) - nieuki co ?? i kłamią na pewno , nic tylko ciepłownicy , psia ich mać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się do tego, że się zagalopowałeś z tym, że potwierdzam temp. podawane przez TB jeśli wyraźnie i wielokrotnie napisałem, że NIE WIEM. Teraz próbujesz swoje błędy zrzucić na kogoś innego i jeszcze szukasz do tego popleczników. To typowe.

 

 

 

To też typowe, że jak się po kimś jeździ to szuka się albo drugiego do pomocy albo kolejnego do jeżdżenia po nim. Wszystko musi być czarno białe, stąd ten "mistrz" itp. infantylne przytyki. A prawda jest taka, że często mam odmienne zdanie od TB i vice versa ale jak ktoś ma klapy na oczach to tego nie dostrzeże tylko głupio się zacietrzewia.

Polecam książki o psychologii z serii "nie tylko dla orłów";)

 

Kszhu, potwierdziles. W dwukrotnie zalinkowanym przeze mnie twoim poscie. Nie trzeba uzywac sformulowan czarno bialych zeby to zrobic. Wszytko co potem to wicie sie piskorza. Pomimo twojej niezaprzeczalnej wiedzy i doswiadczenia brak ci klasy. Zapedzasz sie w bronieniu idiotycznych twierdzen TB, atakujesz z pobudek personalnych, wielokrotnie manipulujesz zarzucajac to innym. Zwyczajnie jestes ulomna istota ludzka. Tylko do ulomnosci sie przyznac nie potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tylko miał okazję sprawdzić czy sufit grzeje na zasadzie promieniowania to nie widziałbym przeciwwskazań. Jest dużo informacji na ten temat i są pochlebne więc gdyby to tak działało jak się pisze to chyba jest to najlepsze rozwiązanie.

 

No właśnie nie piszą, że jest to najlepsze rozwiązanie. Gdzie to widziałeś ?

Wszędzie są obrazki tego typu:

http://thermo-vitae.eu/wp-content/uploads/2012/04/Podlogowka-rozklad-temp-1024x345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak głownie powietrze grzeje się przez przewodnictwo to jakim cudem twój mistrz podaje iż powietrze przy suficie który ma 27-30C jest chłodniejsze (18C ) niż przy podłodze która ma 23C ( podawał że powietrze ma 22C ). Zjadacie własne ogony Panowie.
Głupoty pisze, jak zwykle zresztą. Jakim cudem rozkład temperatur przy ogrzewaniu sufitowym może być taki sam jak w podłogówce? Wystarczy porównać temperaturę podłogi grzejącej powietrze. 27 st przy podłogówce, 23 przy sufitowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu, potwierdziles. W dwukrotnie zalinkowanym przeze mnie twoim poscie. Nie trzeba uzywac sformulowan czarno bialych zeby to zrobic. Wszytko co potem to wicie sie piskorza. Pomimo twojej niezaprzeczalnej wiedzy i doswiadczenia brak ci klasy. Zapedzasz sie w bronieniu idiotycznych twierdzen TB, atakujesz z pobudek personalnych, wielokrotnie manipulujesz zarzucajac to innym. Zwyczajnie jestes ulomna istota ludzka. Tylko do ulomnosci sie przyznac nie potrafisz.
Daj go do ignorowanych, będziesz miał spokój. Lepiej się czyta ten wątek nie widząc tych żałosnych prób udowodnienia za wszelką cenę głupot wypisywanych przez Brzęczkowskiego. Ten jest choć śmieszny ale ten jego ślepy miłośnik po prostu odpychający.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek. Różnica jest minimalna,może z 1oC. Ale jak wszyscy są w salonie to już więcej.Zlezą się goście to i kilka stopni.W lecie dobre:lol:.Zimą typowy właściciel domu energooszczędnego ma reku,więc i odzysk.

Tak przy okazji skoro w łazienkach zalecana jest temp. wyższa o 2-3oC ,a przy WM powietrze zużyte jest tam pchane, to moc ogrzewania łazienek musi być wyższa o konieczność podgrzewania tego powietrza o 2-3oC .Jaki w tym sens?

 

ps. Złapali złodzieja za rękę, a on twierdzi że to nie jego ręka.To tak w kontekście promieniowania podczerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie piszą, że jest to najlepsze rozwiązanie. Gdzie to widziałeś ?

Wszędzie są obrazki tego typu:

http://thermo-vitae.eu/wp-content/uploads/2012/04/Podlogowka-rozklad-temp-1024x345.jpg

Dobre! A co ogrzało powietrze pod sufitem?

Ten co to rysował nie miał nigdy sufitowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeżeli chcemy mieć dom o takich parametrach to musimy bezwzględnie wymurować ściany z betonu komórkowego, ten materiał posiada najkorzystniejszy wsp przenikania ciepła. W zależności od architektury ilości okien i konstrukcji dachu może i tak być konieczne dodatkowe dociplenie takiego domu, jednak rodzime bloczki Termalica zapewniają U na pozimie 0,173 W/m2K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeżeli chcemy mieć dom o takich parametrach to musimy bezwzględnie wymurować ściany z betonu komórkowego, ten materiał posiada najkorzystniejszy wsp przenikania ciepła. W zależności od architektury ilości okien i konstrukcji dachu może i tak być konieczne dodatkowe dociplenie takiego domu, jednak rodzime bloczki Termalica zapewniają U na pozimie 0,173 W/m2K.
No nie wiem czy to dobry pomysł. Są mrówki które BK wsuwają. U nas jeszcze, na szczęście się nie rozpowszechniły ale w takiej Afryce nikt nie buduje z BK. Boją się mrówek betożerów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...