Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Ale karolek, nie pisz o oczywistych oczywistościach;) A wiesz może ILE tego powietrza i jaka warstwa ogrzeje się od sufitu a ile i jaka warstwa od podłogi? Jak to WIESZ to zdradź i udowodnij bo o to tutaj chodzi a nie o fakt przewodnictwa bo to już widzę wiesz, że występuje.

Nie musze udawadniac ze cieple powietrze unosi sie do gory i by wiedziec, ze pod sufitem nie bedzie sie gromadzic najchlodniejsze powietrze.

Ty potwierdzajac bzdure TB, powinienes udowodnic ze tak jest.

Co do przewodnictwa, to dowiedzialem sie tego na fizyce w szkole, ale wyglada na to ze ty o nim zapomniales przez moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

 

Co do pomiarów... Wszystko zależy metodyki mierzenia. Jeżeli będziemy mierzyć termometrem bez osłony od podczerwieni, będzie on bliżej ciepłego sufitu pokazywał temperaturę wyższą niż ma powietrze. Poza tym należy pamiętać by wykonywać pomiar zaraz po wejściu do pokoju w którym nic nie jest włączone. Takie grzejniki jak ludzie, sprzęt rtv czy komputery podgrzewają powietrze i dzięki konwekcji jest ono pod sufitem. Ale to nie jest powietrze ogrzewane przez sufit, tylko przez zyski bytowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze udawadniac ze cieple powietrze unosi sie do gory i by wiedziec, ze pod sufitem nie bedzie sie gromadzic najchlodniejsze powietrze.

Ty potwierdzajac bzdure TB, powinienes udowodnic ze tak jest.

 

Dla powietrza przy ogrzewaniu podłogi podczerwienią z sufitu, grzejnikiem jest podłoga. Dla powietrza zewnętrznego grzejnikiem jest ziemia ogrzewana słońcem. Powietrze c=ogrzane się unosi, ale i stygnie. Nie może być powietrze cieplejsze od grzejnika! Dlatego im wyżej tym zimniej - zarówno na zewnątrz, gdy słońce grzeje grunt jak i wewnątrz gdy sufit ogrzewa podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do pomiarów... Wszystko zależy metodyki mierzenia. Jeżeli będziemy mierzyć termometrem bez osłony od podczerwieni, będzie on bliżej ciepłego sufitu pokazywał temperaturę wyższą niż ma powietrze. Poza tym należy pamiętać by wykonywać pomiar zaraz po wejściu do pokoju w którym nic nie jest włączone. Takie grzejniki jak ludzie, sprzęt rtv czy komputery podgrzewają powietrze i dzięki konwekcji jest ono pod sufitem. Ale to nie jest powietrze ogrzewane przez sufit, tylko przez zyski bytowe.

 

Tak, bo od ludzi, komputerow przewodzi do powietrza, a od sufitu o temp 27o juz nie. I dlatego powietrze ma pod sufitem 18o. Gratuluje bzdur tandemowi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musze badac, zeby wiedziec, ze powietrze o temp. 18o bedzie sie nagrzewac od podlogi o temp 23o i sufitu o temp 27o

Ja nie musze badac, zeby wiedziec, ze powietrze o temp. 25o bedzie sie ochladzac od podlogi o temp 23o grzac od sufitu o temp 27o

Jesli ty tego nie wiesz, to marnuj czas i pieniadze na badania.

 

Czy ktoś zna fizykę, czy rozumie, łatwo poznać. Brak podstawowej wiedzy o termodynamice i technologiach widać przez

- stosowanie pomp ciepłą tak by nie można było ich wykorzystać do chłodzenia czyli rurki w podłodze

- przyklejanie styropianu za murem na fundamencie

- dawanie bk o małym oporze dyfuzyjnym przed styropianem o dużym oporze dyfuzyjnym

-izolowanie więcej w dachu niż podłodze.

 

Jest niestety sporo osób nie znających podstaw fizyki, lecz to nie ich wina, tylko cymbałów którzy tego uczą!

A potem dom zużywający nawet ponad 30kWh/m2 nazywa taki "energooszczędnym" zamiast "durszlakiem".

Warto znać fizykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla powietrza przy ogrzewaniu podłogi podczerwienią z sufitu, grzejnikiem jest podłoga. Dla powietrza zewnętrznego grzejnikiem jest ziemia ogrzewana słońcem. Powietrze c=ogrzane się unosi, ale i stygnie. Nie może być powietrze cieplejsze od grzejnika! Dlatego im wyżej tym zimniej - zarówno na zewnątrz, gdy słońce grzeje grunt jak i wewnątrz gdy sufit ogrzewa podłogę.

 

Sufit o temp 27o nie jest grzejnikiem, podloga o temp 23o jest. To trzeba leczyc.

Parafrazujac przedmowce - fizyke warto znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nic nie potwierdzałem chyba wyjaśniliśmy tak samo jak to, że jakoś dziwnie czytasz i jeszcze gorzej wnioskujesz więc nie wciskaj już swojej ciemnoty bo je nie uwierze, że białe jest czarne i na odwrót;)

Ale jak twierdzisz, że coś jest bzdurą to przedstaw argument. Ja nie wiem jaka warstwa pod sufitem będzie miała jaką temp. Czy to będzie 5, 15 czy 50cm ale jak wiesz, że to co pisze TB to bzdury to pokaż i udowodnij jak to jest naprawdę a nie tylko się wszystkiego wypierasz i klepiesz puste słówka. Konkrety i już.

Nie ja dziwnie czytam tylko ty piszesz to co piszesz a potem sie wykrecasz. Ciezar dowodu spoczywa na tym kto postawil teze. Ty ja potwierdziles.

Wiec nie klep i daj konkrety i już.

 

Zreszta juz dales, podajac wyniki swoich eksperymentow z przegrzewaniem akumulacji. Jak to bylo? 25o posadzka i 28-29 pod sufitem. Dołoż do tego grzejacy podczerwienia sufit i bedziesz mial pod sufitem 20.

 

ahahahaahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nic nie potwierdzałem chyba wyjaśniliśmy tak samo jak to, że jakoś dziwnie czytasz i jeszcze gorzej wnioskujesz więc nie wciskaj już swojej ciemnoty bo je nie uwierze, że białe jest czarne i na odwrót;)

Ale jak twierdzisz, że coś jest bzdurą to przedstaw argument. Ja nie wiem jaka warstwa pod sufitem będzie miała jaką temp. Czy to będzie 5, 15 czy 50cm ale jak wiesz, że to co pisze TB to bzdury to pokaż i udowodnij jak to jest naprawdę a nie tylko się wszystkiego wypierasz i klepiesz puste słówka. Konkrety i już.

Nie ja dziwnie czytam tylko ty piszesz to co piszesz a potem sie wykrecasz. Ciezar dowodu spoczywa na tym kto postawil teze. Ty ja potwierdziles.

Wiec nie klep i daj konkrety i już.

 

Zreszta juz dales, podajac wyniki swoich eksperymentow z przegrzewaniem akumulacji. Jak to bylo? 25o posadzka i 28-29 pod sufitem. Dołoż do tego grzejacy podczerwienia sufit i bedziesz mial pod sufitem 20.

 

ahahahaahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek, widziałeś to co pokazywałem wcześniej(?):

 

ogrzewanie_sufit_1.png

 

 

Nikt nie twierdzi, że przy samym suficie nie będzie cieplej. Kwestia ogrzewania to jednak nie warstewka powietrza przy samym suficie a konwekcja wywołana cieplejszymi płaszczyznami ogrzanymi promieniowaniem. Zrozum na czym polegają te systemy ogrzewania sufitowego, zrozum, że gdyby nie działały to nikt by ich nie montował.

 

Zdradz mi od czego pod sufitem o temp 27o ochladza sie powietrze do 18o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ już wciskać ciemnotę, nie mam zamiaru ci nic tłumaczyć. Mądrej głowie dość po słowie ale jak nie rozumiesz tego co czytasz to nie mój problem.

Bo tej bzdury nie da sie wytlumaczyc

 

Dostałeś rysunki przykładowego rozkładu temp., dostałeś przykłady rozwiązań grzejących sufitów. Uważasz, że to nie działa to udowodnij.

Ja twierdze, ze rozklad temp podany przez TB jest niemozliwy. Jesli on go przedstawil, niech go udowodni. Lub ty, bo przyklasnales.

 

Czy ta różnica podłoga-sufit nie pokrywa się mniej więcej z prezentowanym wykresem rozkładu temp.?

 

Nie wiem o czym piszesz ale na tym wykresie pod sufitem nie widzę 27stC.

 

Wykres z pomieszczenia o wys.7m... niezla chatka.

Kolejny raz: ja odnioslem sie do rozkladu temp TB- od dolu: 23/22/18/27

Z twojego testu:

podloga:25o

powietrze na podloga: brak danych

powietrze pod sufitem: 28-29o

sufit: brak danych.

Wiec zachowujac proporcje, zalozmy, ze to sufit u ciebie jest grzejnikiem podczerwienia i ma temp 30o. I co?

Grzeje podloge: do 25o

Temp. nad podloga: 23o

Temperatura powietrza pod sufitem spada do 22?

Sufit: 30o

 

No niezle.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że lepiej nie czytać tego ujadania? :) Wyjątkowo toksyczny osobnik.

 

najprawdziwsza prawda :)

najśmieszniejsze jest w tym wszystkim, brak poczucia, że jakiegoś ważnego zdania brakuje w tym wątku.

czy czytałem czy nie czytam wypowiedzi kszhu to praktycznie, jest to doprawdy...... tak samo istotne. :D

masz rację, że TB jest zabawniejszy ;)

 

p.s. do kszhu ! a teraz przedstaw nam jakieś twarde dowody, że tak nie jest..... albo chociaż jakieś naukowe opracowania, publikacje itp,itd....:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech dozuci jakies opracowanie lub artykul o tym domu pasywnym swego guru z 1990r No i cos o tym pierwszym na swiecie reku....

Chetnie sie z tymi materialami tez zapoznam.

 

:)

 

qubic i nic sie nie martw... gdyby Julka nie spelnila oczekiwan... kupujesz PC P/P ( musi chyba jednak byc Toshiba ) i obnizysz rachunki nie grzejac nia... a Jula niech sobie chodzi ;)

 

Zreszta ty masz kable a wiec na bank dom izolowany... ;)

 

no tutaj to założyciel wątku będzie miał ze mną duuuuży zgryz. mam sporo od gruntu, mam kable, mam PC p-p, mam rurki i drugą PC do utrzymywania komfortowej temperatury, no i na koniec potężną akumulację ;) coś mi się wydaje, że jak tak dalej pójdzie to wyląduję z założycielem tematu w domu...izolowanym :D ... w dodatku bez klamek ;)

Edytowane przez qubic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB napisał o pomiarach temp. dziś. Jedź i sprawdź sam jak nie wierzysz albo wyjaśnij dlaczego tak nie może być. Albo nic nie rób bo jak uważasz, że zwrot "nie wiem" jest potwierdzeniem to i odczyt temp. uznasz za nieprawdziwy pewnie.

TB nasral, ty przykryles papierem toaletowym a ja mam sprzatac? Niedoczekanie wasze... Dalej wymieniajcie sie bajkami z serii "Bob Budowniczy"

 

Karolek, opamiętaj się! Mój test nie ma nic wspólnego z grzaniem sufitem. Ja nie mam takiego ogrzewania więc nie porównuj jabłek do gruszek.

I tu i tu masz plaszczyzny emitujace promieniowanie, grzejace powietrze przez przewodzenie. To ze ty nie wiesz, ze sufit cieplejszy niz podloga tez grzeje powietrze, i chcialbys robic na ten temat badania - to twoj problem. Ale nie wciskaj innym ciemnoty.

 

 

Nigdy nie mów nigdy tylko czytaj mniej wybiórczo a znajdziesz przykłady mojej zmiany zdania, przyznania racji itp. itd. A jak masz coś do zarzucenia to KONKRETNIE bo teoretyków i mistrzów wciskania ciemnoty tutaj nie brakuje.

I ty im klaszczesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak... ale jak ktoś tej podstawowej wiedzy nie ma to może warto coś jej nabyć a nie tylko się czepiać.

Co można zrobić?

1 - wytłumaczyć fizykę, że podczerwień nie ogrzewa powietrza, że powietrze ogrzane od podłogi unosi się, ale i stygnie i nie może być cieplejsze od grzejnika, tylko rzadsze.

2 - można podać wyniki pomiarów

3 - można pokazać na dużej skali - Słońce 5500st.C grzeje Ziemię, ta ogrzewa powietrze, które konwekcja unosi i im wyżej ( czyli im bliżej źródła) tym jest zimniejsze.

Więcej Pan nie jest w stanie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12x700zł to same panele czy ze wszystkim na gotów?
Akumulatory żelowe inwestor miał swoje przygotowane.

Dużo teraz ludzie robią we własnym zakresie, co mnie cieszy.

Na razie nie chce "sprzedawać" kWh tylko mieć autonomicznie ppc , reku i awaryjne oświetlenie LED.

Inwestor zrobił sobie droższą wersję ( z akumulatorami) z powodu wyłączeń zasilania.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...