Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Chłodzenie jest ważniejsze od grzania w domu jak w temacie.

Poza tym samo grzanie podłogi podczerwienią ma więcej zalet niż rurki w betonie.

- grzeje tylko powierzchnię

- nie ma znaczenia wykończenie podłogi

- zapewnia komfort przy niższej temperaturze powietrza

- lepiej odprowadza zyski

 

Dlatego przy pompie ciepła fachowcy dają rurki w w suficie.

Ciekawe, czy nasz misiu rzeczywiście wierzy w te bzdury które wypisuje, czy tylko tak pisze sobie dla zabawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chłodzenie jest ważniejsze od grzania w domu jak w temacie.

Poza tym samo grzanie podłogi podczerwienią ma więcej zalet niż rurki w betonie.

- grzeje tylko powierzchnię

- nie ma znaczenia wykończenie podłogi

- zapewnia komfort przy niższej temperaturze powietrza

- lepiej odprowadza zyski

 

Dlatego przy pompie ciepła fachowcy dają rurki w w suficie.

 

Pan się przeprasza z centralnym systemem grzewczym na rurkach,czy mam przewidzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan się przeprasza z centralnym systemem grzewczym na rurkach,czy mam przewidzenia?

Nie nie ma Pan przewidzeń. Wyjaśniłem, że system nie nadaje się do domów izolowanych, bo przy małych potrzebach ciepła spada drastycznie COP pompy inwertorowej.

Napisałem, że, że pompy służą do grzania jak i chłodzenia.

Umiejscowienie rurek tak jak przy kotłowni nie ma więc sensu, bo źle będą chłodzić.

Poza tym ( chłodzeniem), wymieniłem następujące przewagi rurek na suficie

- lepszy komfort przy niższej temperaturze powietrza

- nie grzeje całej płyty, przez to system jest szybszy i ma mniejsze straty

- można kłaść na podłogę dechy i niedźwiedzie skóry

A Pan może wymienić choć jedną przewagę rurek w podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan może wymienić choć jedną przewagę rurek w podłodze?

 

1. Nie grzeja mi sufitu

2. Grzeją mi stopy

 

To juz dwie

 

Jeżeli Pan przeczyta moje posty na temat izolowania ścian, to zawsze piszę; o ścianie na fundamencie nie na płycie.

A gdy chodzi o płytę... spotkał Pan się w fizyce budowli z tematem dyfuzji pary? Jest tam, że od wewnątrz powinny być warstwy o większym oporze dyfuzyjnym a od zewnątrz o mniejszym. Mylę się?

Czekam na ciag dalszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie grzeja mi sufitu

2. Grzeją mi stopy

 

To juz dwie

 

 

Czekam na ciag dalszy :)

Temperatura powierzchni podłogi jest identyczna, nie widzę więc różnicy w grzaniu stóp. A płyta gk grzana... w porównaniu z grzaniem płyty fundamentowej... Pan przesadza!

Naprawdę rurki do pompy ciepła montować chcecie Panowie w wylewce? "Kto to wymyślił"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powierzchni podłogi jest identyczna, nie widzę więc różnicy w grzaniu stóp. A płyta gk grzana... w porównaniu z grzaniem płyty fundamentowej... Pan przesadza!

Naprawdę rurki do pompy ciepła montować chcecie Panowie w wylewce? "Kto to wymyślił"?

 

Co Pan widzi mnie nie interesuje. Wazne, ze ja widze roznice i dla mnie komfort zima to grzana wylewka. I super ze to ktos wymyslil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Pan widzi mnie nie interesuje. Wazne, ze ja widze roznice i dla mnie komfort zima to grzana wylewka. I super ze to ktos wymyslil.
Wylewka też jest grzana tylko temperatura jej jest idąc w dół niższa. Poza tym Pan zastosuje parkiet czy grubą wykładzinę. Proszę nie nazywać tego "wymyślił" bo zastępowanie kotłowni pompą ciepła to tylko bezmózg może zrobić. Zaletą pompy ciepła jest chłodzenie. Rurki w podłodze zwiększą koszty ogrzewania, pogorszą komfort i będą źle chłodzić.

Nie jest więc możliwe, by ktoś wymyślił rurki w podłodze przy pompie ciepłą. To ktoś bezmyślnie zastąpił kotłownię pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu gdyby pompa służyła do chłodzenia a przy okazji do grzania to jej nazwa była by pompa chłodnicza. A tak mamy pompę ciepła i ona służy do grzania a przy okazji można ją wykorzystać do chłodzenia. To po pierwsze. A po drugie ja również wolę chodzić po letniej podłodze (22 -26 stopni) a w okolicy głowy mieć 20-22. Zasada jest prosta jak w nogi ciepło to praktycznie całe ciało nie protestuje. Oczywiście proszę tego nie brać dosłownie bo jak przy stopach będę miał 24 st a w pokoju 0 to też zmarznę. Po trzecie w czym panu przeszkadzają panele, parkiet, wykładziny czy dywany w pokoju przy podłogówce? Jest tutaj na forum kilkanaście osób które tak mają i nie narzekają. Rachunki za ogrzewanie pompą płacą przyzwoite 1 do 1,5K rocznie za domki 150 - 200m2 i to murowane jedni na płycie a inni z tradycyjnymi fundamentami. I większość ma max 20cm w podłodze. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tomasz nie jest winny tego ,że ogrzewanie sufitowe istnieje. Z jakiś powodów nie stosowane powszechnie. Cena? Brak komfortu?

Z przykładu który gdzieś wyczytał,wynika,że skoro grzejnik-sufit ma 27oC, to przy 20oC taki obiekt zużywa +/- 72Wh/m2.A takimi obiektami się brzydzi.

Chłodzenie tym systemem ,też nie jest bez wad . Wymaga zamknięcia się latem w domu i mieszanie zużytego powietrza,oddychanie tym bełtem . Osobiście wolę GWC i wiaterek ile fabryka dała.

A czy chłodzenie podłogą działa? Działa tak samo jak ogrzewanie sufitowe.Schładzamy podłogę do np. 20oC ,a temp. nagrzanego domu-ścian-sufitu 25oC .

Wtedy nic innego jak przekazywanie energii z sufitu do posadzki .Klasyczny przykład ogrzewania sufitowego w funkcji chłodzenia.

Przewaga systemu sufitowego nad podłogowym ? Nie widzę. To są identyczne systemy,z tym ,że sufitowy generuje większe straty przez dach .O cenach nie mam pojęcia.

ps. Pan przestanie operować tak wysokimi temp. Dla domu jak w temacie wystarcza temp.posadzki o 1oC wyższa od temp. powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu gdyby pompa służyła do chłodzenia a przy okazji do grzania to jej nazwa była by pompa chłodnicza. A tak mamy pompę ciepła i ona służy do grzania a przy okazji można ją wykorzystać do chłodzenia. To po pierwsze. A po drugie ja również wolę chodzić po letniej podłodze (22 -26 stopni) a w okolicy głowy mieć 20-22. Zasada jest prosta jak w nogi ciepło to praktycznie całe ciało nie protestuje. Oczywiście proszę tego nie brać dosłownie bo jak przy stopach będę miał 24 st a w pokoju 0 to też zmarznę. Po trzecie w czym panu przeszkadzają panele, parkiet, wykładziny czy dywany w pokoju przy podłogówce? Jest tutaj na forum kilkanaście osób które tak mają i nie narzekają. Rachunki za ogrzewanie pompą płacą przyzwoite 1 do 1,5K rocznie za domki 150 - 200m2 i to murowane jedni na płycie a inni z tradycyjnymi fundamentami. I większość ma max 20cm w podłodze.
Gdyby było w suficie zużycie by spadło, mieliby klimę. A dom warto izolować.

Wie Pan... znajdę tu na forum całkiem sporą grupę zadowolonych z ogrzewania węglem i nic ich nie przekona, że nie są zadowoleni.

Wie pan... jak nie miałem kiedyś klimatyzacji w samochodzie, sklepie, czy mieszkaniu, też byłem zadowolony. Teraz mam i nie wyobrażam sobie nie mieć.

Co do pomp ciepła... pierwsze były lodówki i klimatyzacja, ogrzewanie przyszło znaaacznie później

Nie piszę, ze w podłodze rurek nie można, ZADAŁEM PYTANIE : Dlaczego nie zrobić lepiej. Z sufitu lepiej grzeje, mniejsze są straty do gruntu, zwłaszcza jak nie ma tam izolacji ( ta zaczyna się od 0.1) i ma się chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu gdyby pompa służyła do chłodzenia a przy okazji do grzania to jej nazwa była by pompa chłodnicza. A tak mamy pompę ciepła i ona służy do grzania a przy okazji można ją wykorzystać do chłodzenia.

 

Dobre, pompa chłodnicza :) Czyżby TB w końcu przeszedł na ciepłą stronę mocy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo coś nowego w zakresie ogrzewania kanałowego:

http://www.hvacr.pl/sterowanie-strefowe-i-wifi-w-nowych-klimatyzatorach-kanalowych-firmy-samsung-4104

 

"Jako jedyne urządzenie tego typu na rynku, klimatyzator kanałowy serii CAC umożliwia indywidualną regulację temperatury nawet dla 8 różnych stref. Sterownik, współpracując z przepustnicami, zapewnia automatyczną regulację wydatku powietrza dla każdej strefy, zależnie od aktualnego zapotrzebowania cieplnego. "

 

Potrafią też grzać nawet przy -20oC ! Do tego możliwość sterowania wifi. kszhu, co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo coś nowego w zakresie ogrzewania kanałowego:

http://www.hvacr.pl/sterowanie-strefowe-i-wifi-w-nowych-klimatyzatorach-kanalowych-firmy-samsung-4104

 

"Jako jedyne urządzenie tego typu na rynku, klimatyzator kanałowy serii CAC umożliwia indywidualną regulację temperatury nawet dla 8 różnych stref. Sterownik, współpracując z przepustnicami, zapewnia automatyczną regulację wydatku powietrza dla każdej strefy, zależnie od aktualnego zapotrzebowania cieplnego. "

 

Potrafią też grzać nawet przy -20oC ! Do tego możliwość sterowania wifi. kszhu, co Ty na to ?

Łał! A ile to to kosztuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał! A ile to to kosztuje?

 

Tyle: http://slick.com.pl/index.php?route=product/product&product_id=1357

do tego moduł wifi za 500zł. Kuszące.

 

Do tego np. taka przepustnica per pomieszczenie:

http://www.frapol.com.pl/produkt/162/Regulator-VSR-R

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle: http://slick.com.pl/index.php?route=product/product&product_id=1357

do tego moduł wifi za 500zł. Kuszące.

 

Do tego np. taka przepustnica per pomieszczenie:

http://www.frapol.com.pl/produkt/162/Regulator-VSR-R

I dużo i mało. Jak na tak zaawansowane urządzenie to cena jest do zaakceptowania ale jeżeli ktoś chce tanio to już nie bardzo. Te przepustnice ze sterowaniem to coś co, wg Brzęczkowskiego nie istnieje? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że ten niby "dowcip" był powtarzany jak odwracanie kota ogonem. Dziwne, że nydarowe bzdury traktujesz niby jak "dowcip" a TB się czepiasz do gołej kości. Dziwny poziom tych "dowcipów", bardziej przypomina to jednak mataczenie.

Ale nie ważne, jednak może od teraz nim się czegoś uczepisz to zapytasz, przynajmniej kilkukrotnie, czy to nie dowcip?

dziwne to jest porownanie sufitu do slonca. Takiej bzdury to ja tu jeszcze nie widzialem.

Dowcip - coz, my z nydarem z tych samych rejonow pochodzimy, widac u nas inny dowcip i temp. pod domem ;) Chociaz nie wszystek lapie...;)

 

 

Karolek, masz swoje "dowcipy" - żenujący kolega tłumaczy się po raz n-ty na dodatek jawnie kłamiąc i przytaczając nieprawdziwe cytaty.

Podziwiam wasz poziom humoru.

 

Nie przejmuj się, to wszystko chyba takie wasze dowcipy?

 

I kto to mówi.

Karolek, pamiętaj, winny się tłumaczy długo i pokrętnie (jak widać).

 

Przyganial kociol garnkowi.

 

Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...