Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

100% nie da się bo straty do otoczenia ale bez tego da się. Mam dostępny nawet taki wymiennik (zdjęcia pokazywałem), należy go tylko dozbroić w odp. sterowanie. Sam wymiennik to ok. 2.000zł. Mi się nie chce nawet koło niego "chodzić".

 

 

 

To jest kolejny "układ nielogiczny".

Jeśli planujesz "grzać" 4 mies. dom pasywny (140m2 to 2,1MWh) i to ma być zapewnione w 100% z CWU to oznacza, że na CWU zużywasz ROCZNIE 6,3MWh - zamienił stryjek siekierkę na kijek... ale nydar tego nie pojmuje.

 

Nielogiczny to ty kol. jesteś. Trzeci rok jadę na tym systemie i wiem ile czego o jakich parametrach wypuszczam poza dom . Ty natomiast ciągle gdybasz .Nigdy nie poznasz potenciału energii odpadowej domu ,bo nie masz o tym zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ps. dlaczego nie dałeś 18cm od podłogi, to ponoć idealna grubość?:p

 

Bardzo proste:

1. Inne warunki gruntowe niz ma nydar.

2. Te jego magiczne 18cm ma znaczenie dla temp. ktora masz pod domem. Ja i tak bede mial cieplej bo doladowane z RSS. Zrobilem "mala" symulacje na u-wert.net dla mojej przegrody w podlodze. Do temp pod domem 7-8o, 40 cm wymienionej pospolki to strefa puktu rosy. Powyzej, pospolka zostanie sucha. I to wg mnie ma znaczenie, czy masz sucho pod izolacja czy mokro.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą bzdurą jest wypisywanie wszelakich form na przekór innym ... sufitowe wg mnie nadaje się jedynie do już istniejących pomieszczeń w których zmieniamy sys ogrzewania i nie da się pruć podłogi np. kościoły itp .... każdy normalny człowiek mając możliwość wyboru zrobi podłogowe, ścienne lub kanałowe i wg mojej opinii sufitowe zrobi tylko ktoś kto nie wie co zrobić z pieniędzmi albo nie ma innej możliwości

Po co klimatyzacja w kościołach? Piszemy o pompie ciepła - to urządzenie chłodzi i grzeje. Jak się da rurki w podłodze, to wyklucza się chłodzenie i podraża się ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 3,2kW wystarczy mi na CO. W skrajnych warunkach CWU mogę grzać grząłką, bo i tak przy pompie ciepła COP byłby marny. Ale jeśli uda mi się ściągnąć ten monoblock 5kW za podobne pieniądzę, to nawet się nie będę zastanawiał. Jest lepszy od tej wersji 3,2kW. Ma lepszego COP'a, nie ma jednostki wewnętrznej, no i większą moc, która pozwala przy -20oC grzać CWU. Bądź co bądź z marnym COPem, ale wyższym niż czystym prądem.

Pan w ogóle nie patrzy na dolne parametry, tylko góra! . Inwertory pracują non stop w odróżnieniu od starych ON/OFF ( chyba, że je wyłączymy)

Załóżmy w jakiś dzień ( nie ma znaczenia ) przy temperaturze X - Pana dom na ogrzanie będzie potrzebował 5 kWh i teraz kable grzewcze zużyją 5kWh "czystego prądu" a sprężarka ? Np. ma zimą COP 4 i daje Panu minimum 1.6kW czyli pobiera 0.4 kWh -

24 x 0.4 = 9.6kWh -

Gdyby Pana dom potrzebował tego dnia 39kWh , to kable zużyłyby 39kWh a pompa ciepła 9.6 - i miałby Pan 4 x taniej.

Niestety, jeżeli potrzeby są mniejsze niż minimum inwertora - to COP spada ( wykazał to też dr Strzeszewski w ECO) a w przypadku opisanym na wstępie

( zużycie 5kWh - kable i ppc z minimum 0.4kW/1.6kW - COP pompy wynosi -2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wybij to Barthowi z głowy . On jakby jest zafiksowany na PV .

 

Ale zafiksował pozytywnie czy negatywnie ?

Nie skorzystałbyś jakby Ci zaproponowali 15letni, niskooprocentowany kredyt i 40% umożyli ? Co więcej, jeszcze pompę ciepła możesz wziąć na tych warunkach !

 

Tak czy inaczej kupujac przez "osobe" 3a lub firme nie wiem jak to moze wygladac... tak czy inaczej ... mozna znalesc sprzet znacznie taniej ;)

 

Oczywiście najlepiej kupić w Polsce. Może pokazać im po ile sprzedają w UK ? Może to będzie dobra karta przetargowa do negocjacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... zawsze mozna sprobowac... ja tam kupilem P/P... ale drozsza PC mysle warto rozwazyc na miejscu i miec gwarancje na urzadzenie jak i instalacje,

 

Ale jaki problem samemu takiego monoblocka odpalić ? Przecież wszystko masz zamknięte w jednostce zewnętrznej. Dociągasz tylko PEX'a i podłączasz.

 

A z Clownem nie ma co o PC dyskutowac... bo ewidetnie nie rozumie zasady ani trybu pracy tych urzadzen....

 

15kW kabli przy zapotrzebowaniu 5kWh wyjda taniej od PC z COP....

 

Ja nie czytam tych głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostało nic innego jak trzymać kciuki za twoją wiarę w PV od października do marca.

 

Raczej styczeń grudzień. Te miesiące są słabe, bo tylko do 10% potrafią wyprodukować.

Moja połać południowa to 140m2 czystej powierzchni pod panele, co daje możliwości obsadzenia mocą nawet 20kW. 10% to 2kW, czyli nawet w zimie coś z tego będzie.

 

Przetrzyj ścieżkę;)

 

Trę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że na podstawie analiz twierdzi się, że panele powinno się dobrze czyścić 2~4 razy na rok bo pyłki i kurz razem z rosą czy drobnym deszczem tworzą barierę powodującą straty od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Jak masz zamiar te na dachu pucować?

 

Jedynie deszczem :) Nie mam zamiaru przy nich cokolwiek robić.

 

PS. Koledzy podpowiedzieli mi patent na panele cienkowarstwowe. Myjesz je takim płynem z "nanotechnologią" jaki stosuje się to mycia szyb w aucie. Po takim myciu woda sama spływa z powierzchni i kurz się nie ima ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeżeli potrzeby są mniejsze niż minimum inwertora - to COP spada ( wykazał to też dr Strzeszewski w ECO) a w przypadku opisanym na wstępie

( zużycie 5kWh - kable i ppc z minimum 0.4kW/1.6kW - COP pompy wynosi -2

 

Nieprawda, audytor ECO nie ma mozliwosci wykazania spadku COP przy obciązeniu cieplnym mniejszym niz min. modulacji. Jest to program do wyliczen ekonomicznych a nie technicznych. Proszę sie najpierw zapoznac z mozliwosciami audytora ECO zeby nie tworzyc niesprawdzonych teorii o jego działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że COP spada, to chyba wszyscy się zgodzą, ale dlaczego rośnie zużycie właśnie o wartość COP ? I co ma modulacja do tego ? Przecież mając np. pompę ciepła 5kW to taka pompka moduluje do ok. 25% mocy, czyli 1,25kW. Moje obciążenie dla -20 wynosi 2,4kW. Przy 0oC będzie to pewnie 800-1000W, czyli pompa ciepła przy najniższej modulacji popracuje ok. 16-20 godzin zamiast pracy non stop przez całą dobę. To nawet jest bardziej korzystne, bo nie zamierzam dogrzewać chałupy w nocy.

Co z takim grzaniem jest nie tak, że przy zastosowaniu PC potrzebuję dostarczyć 3-4x więcej ciepła niż przy kablach ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...