Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

... bo tak działa sprężarka. Potrafi oddać 3-4 więcej energii w postaci ciepła niż sama pobiera elektrycznej. Jak można tego nie rozumieć ? Dlaczego akurat w pasywnym takie zjawisko ma nie zadziałać ?

 

Może Panu wyjaśnię na przykładzie: Mam toshibę RAS-PAVP-E

W sklepie jest 23 st.C na zewnątrz 21 i słoneczko.

Toshiba włączona pobiera 110W ( maksymalnie 355) , gdy ją wyłączę a włączę kable - pobierają 2W (termostat) - czyli po 10h będzie 1.1kWh do 0.02kWh

Przy - 23 st. na zewnątrz a + 23 wewnątrz - toshiba zużyła po 10h 2.8kWh a kable 9.3kWh .

Rozumie Pan to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie spotkałem na forach, by głupota była w jakimkolwiek temacie tak zaciekle zwalczana. Panie kszu, do Panów dotarło co nieco i widać normalną panikę.

Uderz w stół. Czasem się coś niechcący palnie. Na forum budowlanym faktycznie nikt na głupotę nie reaguje. Hula tam sobie misiu w najlepsze. Tu jednak jest zbyt dużo myślących ludzi, by pozwolić ci na wypisywanie bzdur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Panu wyjaśnię na przykładzie: Mam toshibę RAS-PAVP-E

W sklepie jest 23 st.C na zewnątrz 21 i słoneczko.

Toshiba włączona pobiera 110W ( maksymalnie 355) , gdy ją wyłączę a włączę kable - pobierają 2W (termostat) - czyli po 10h będzie 1.1kWh do 0.02kWh

Przy - 23 st. na zewnątrz a + 23 wewnątrz - toshiba zużyła po 10h 2.8kWh a kable 9.3kWh .

Rozumie Pan to?

Nie, naprawdę. Trzeba mieć coś z głową, by takie coś pisać. A jak włączysz farelkę to pobiera 1000W. Gdzie sens, gdzie logika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem w zadnym opracowaniu naukowym, opisie producenta stwierdzenia o COP pompy <1, oczywiscie zawsze mozna powiedziec sie na tym nie znam, to sie nie wypowiadam.

 

Może Pan ma dostęp do pracującej pompy ciepła? Jest dzień gdzie nawet w domach nieizolowanych tego ciepła potrzeba niewiele lub wcale. Może Pan podłączyć podlicznik i sprawdzić zużycie przy tak małych potrzebach?

 

Może Pan podać minimalny pobór mocy jakiejś gruntowej pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pa przeczyta to co pisałem! Tak jest dla domu 44kWh/m2 - dla domu 30kWh/m2 było jeszcze dla pompy gorzej , A PRZY DOMU DO 15kWh /m2 zużycie prze pompę było większe. Czyli COP jaki?

 

Dlaczego Pan miesza sprawnosc systemy grzewczego ze sprawnoscią zródła ciepła, czy nie wystarczy pisac konkretnie i rzeczowo, po co mieszac laikom w głowach.

Proszę wytłumaczyc jak osiagnąc COP pompy < 1, rodzaj budynku nie ma nic do rzeczy, ta sama pompa nic sie nie zmieni czy bedzie w budynku 44 kWh, czy 15 kWh.

Prawo zachowania energii mowi ze suma energii w układzie izolowanym sie nie zmienia jak wiec moze byc COP < 1 ? Dlaczego nie napisac o sprawnosci systemu sterowania i regulacji temperatury bo w tym jest problem a nie w pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak twierdzi a co do uprzedzeń masz rację - to są uprzedzenia dla braku obiektywizmu.

Po TB się jeździ chamsko za cokolwiek, bez względu czy ma to sens czy nie. Inny może dawać gwarancje na cudowne właściwości gruntu, najmniejsze straty dla 18cm EPS olewając normy liczenia tych strat, udowadniać żenujący poziom wiedzy twierdzeniami, że ogrzewanie płaszczyznowe nie promieniuje, potem próbować przykrywać to kłamstwami i jeszcze niższym poziomem "dowcipu", którego sam nie zrozumiałeś itd.

Ale po co się do tego steku bzdur i matactw "uprzedzać"? Przecież w tym temacie nie liczy się nic konkretnego, merytorycznego i innego niż tylko krytyka TB, np.:

 

 

 

I to pisze skrajny teoretyk bez żadnej praktyki w temacie.

 

Ja z wypowiedzi nydara czesto wyciagam inne wnioski niz ty. Wyrywasz z kontekstu, manipulujesz, widzisz lub nie widzisz przecinkow i tak dalej jedziesz po nim. Ale ja tu jako adwokat nydara nie mam zamiaru robic, jak ty czesto dla TB, wiec plywaj w swoim bagienku sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być prawda, może to być głupota więc chyba najlepiej milczeć niż udawać znawcę jak wielu tutaj? Jak ktoś ma coś do powiedzenia to konkretnie a nie bzdura i tyle. Sam chętnie poznam prawdę ale nie na zasadzie "tak jest bo ja tak mówię i już".

 

Prawo zachowania energii jest prawdą i poddawanie tego w wątpliwosc jest prawdziwą głupotą. Gdyby to prawo nie było prawdziwe dawno by je obalono. NIe jestem jego twóracą, wytarczy zajrzec do podrecznika termodynamiki i te prawde mozna poznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pan miesza sprawnosc systemy grzewczego ze sprawnoscią zródła ciepła, czy nie wystarczy pisac konkretnie i rzeczowo, po co mieszac laikom w głowach.

Proszę wytłumaczyc jak osiagnąc COP pompy < 1, rodzaj budynku nie ma nic do rzeczy, ta sama pompa nic sie nie zmieni czy bedzie w budynku 44 kWh, czy 15 kWh.

Prawo zachowania energii mowi ze suma energii w układzie izolowanym sie nie zmienia jak wiec moze byc COP < 1 ? Dlaczego nie napisac o sprawnosci systemu sterowania i regulacji temperatury bo w tym jest problem a nie w pompie?

 

Pan naprawdę nie rozumie? Czy teraz odwraca kota ogonem. Porównuję zużycie! Napisałem wyraźnie, że przy małych potrzebach w praktyce i w ECO wychodzi, że kable zużyją mniej od pompy ciepłą. Tak spada jej sprawność.

A prawo zachowania energii... OBOWIĄZUJE - sprężarka chodzi i pobiera kWh a to, że z cyklu Carnota ciepło nie jest odbierane, to starta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan naprawdę nie rozumie? Czy teraz odwraca kota ogonem. Porównuję zużycie! Napisałem wyraźnie, że przy małych potrzebach w praktyce i w ECO wychodzi, że kable zużyją mniej od pompy ciepłą. Tak spada jej sprawność.

A prawo zachowania energii... OBOWIĄZUJE - sprężarka chodzi i pobiera kWh a to, że z cyklu Carnota ciepło nie jest odbierane, to starta .

 

Spręzarka pracuje bez odbioru ciepła przez dom? to moze ją wymienic lub naprawic? Prosze podac które to pompy uruchamiają spręzarki i nie odbierają ciepła lub ewentualnie jaki jest to czas w stosunku do całkowitego czasu pracy spręzarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógł kupić samsunga i nie miałby problemu - http://www.avicold.pl/samsung/SAMSUNG_ZERO_Standby-Smart_Saver.pdf :D

 

Poza tym, z tego co się orientuję, urządzenie w stanby nie może przekraczać ustalonej mocy. Prawo unijne nie dopuściłoby do wprowadzenia na rynek, gdyby był taki porób jaki przedstawia TB.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spręzarka pracuje bez odbioru ciepła przez dom? to moze ją wymienic lub naprawic? Prosze podac które to pompy uruchamiają spręzarki i nie odbierają ciepła lub ewentualnie jaki jest to czas w stosunku do całkowitego czasu pracy spręzarki?
Zrobił Pan pomiary?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógł kupić samsunga i nie miałby problemu - http://www.avicold.pl/samsung/SAMSUNG_ZERO_Standby-Smart_Saver.pdf :D

 

Poza tym, z tego co się orientuję, urządzenie w stanby nie może przekraczać ustalonej mocy. Prawo unijne nie dopuściłoby do wprowadzenia na rynek, gdyby był taki porób jaki przedstawia TB.

Kto Panu broni kupić i sprawdzić? Ja przynajmniej tak robię. I piszę o włączonej instalacji. Może mi Pan napisać ile zużyje Panasonic 5kW / dobę, gdy kable zużyłyby 10kWh? Wie Pan ile pobiera on chodząc na minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił Pan pomiary?

 

A Pan?, skoro zongluje Pan wynikami pomiarów to prosze o zaprezentowanie, poza tym który producent pomp ciepła nie stara sie ograniczyc strat postojowych, z kolei straty na jedostce wewnętrznej to nie straty gdyz ogrzewają pomieszczenie w okresie grzewczym. Jedyne straty to straty na jednostce zewnetrznej, czy sa one tak wielkie zeby COP < 1 nie sądzę

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie dostępne, wcale nie takie modne i wcale nie takie sensowne. Ale jak o silnikach samochodowych to proste wykresy pokazują, że nie wszystko jest liniowe,

 

Ależ zgadzam się z tobą. Porównanie silnika samochodu z pracą PC jest bzdurą. Oszczędność z tytułu postoju na światłach jest znikoma i często jest to zabieg marketingowy.

 

Jak wyglądają układy ogrzewania z PC? Wątpię, że liniowo ale chętnie poznam zamiast tylko "bzdura" i brak argumentów.

 

kszhu, weź to na chłopski rozum. PC przestaje grzać to się wyłącza. Sprężarka nie pracuje! Jedynie wentylator może popracować z minutę, żeby nie doprowadzić do zlodowacenia lameli w jednostce zewnętrznej.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bzdura a tylko przykład na to, że nie wszystko jest liniowe - silnik na biegu jałowym zużywa o wiele więcej paliwa na jednostkę mocy. A jak pracuje PC stale a nie taktowana?

 

Przykład jest kompletnie nie trafiony. Sprawdź sobie np. lodówkę. Sprawdź kiedy i ile energii pobiera.

 

Pisałem o tym też wcześniej - czy jest taktowana czy pracuje non-stop? Jeśli taktowana np. JAK KABLE to dostarcza energię z odp. COP i się wyłącza. Ale jeśli pracuje non-stop? I czy w ogóle jest sens aby tak pracowała?

 

kszhu, czy Ty próbujesz mnie przekonać do tego, że inwerterowa pompa ciepła pobiera więcej energii od on-off'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...