Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Przecież za ostatnią zimę j-j podał coś koło 7kWh/m2 dla kabli a dom chyba 110m2

Czyli 800kWh - to ile zużyje Dajkin 4kW z minimalnym poborem 400W!?? Trudno to policzyć?

 

I znowu pytanie skad dane dotyczące tego Daikina?, ma Pan takie pomiary, skad 400 W poboru na jałowym biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skąd takie dane??

To tylko przypuszczenia lub pobozne zyczenia mające uprawdopodobnic Pana tezę, nigdy nie porównał Pan tego samego domu zasilanego raz kablami a raz wodną podłogówką z pompy ciepła, skąd wiec takie wartosci?

Przy dostępnych mi pompach, zmierzyłem.W przypadku wspominanego przez Pana daikina - zadzwoniłem do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dostępnych mi pompach zmierzyłem w przypadku wspominanego przez Pana daikina - zadzwoniłem do nich.

 

Chwilową wartosc zawsze mozna łatwo zmierzyc, tyle ze ona nam niewiele mówi, najbardziej wiarygodnym pomiarem jest pomiar rejestratorem który mierzy ciagle moc przez długi okres czasu, mamy wtedy czarno na białym ile i jak była pobierana moc przez pompę. Daikin 4 kW w standby pobiera 400 W? muszę i ja zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilową wartosc zawsze mozna łatwo zmierzyc, tyle ze ona nam niewiele mówi, najbardziej wiarygodnym pomiarem jest pomiar rejestratorem który mierzy ciagle moc przez długi okres czasu, mamy wtedy czarno na białym ile i jak była pobierana moc przez pompę. Daikin 4 kW w standby pobiera 400 W? muszę i ja zadzwonić.

Z DTR-ki

Oprócz ograniczenia ilości doprowadzanej energii elektrycznej do sprężarki i dodatkowej grzałki elektrycznej, Daikin

przywiązuje szczególną uwagę do ograniczenia ilości doprowadzanej energii do dodatkowych komponentów. Przyczynia

się to również do wysokich sprawności sezonowych uzyskiwanych przez całą gamę urządzeń Daikin Altherma.

• Montowana fabrycznie, wysokowydajna pompa obiegowa spełnia wymogi przyszłych regulacji (ErP2015) z etykietą

klasy energetycznej A (EEI ≤ 0,23)

• Bez strat w trybie czuwania, inwerter, PCB, obniżenie zużycia energii w trybie oczekiwania w klasie 4-8 kW

• W klasie 4-8 kW nie ma konieczności stosowania grzałki płyty dolnej

• Grzałka dolnej płyty o niskiej wydajności w klasie 11-16 kW (seria ERLQ-C), pracuje tylko podczas cykli odszraniania,

co prowadzi do obniżenia zużycia energii o 90% w porównaniu z tradycyjnymi grzałkami płyty dolnej sterowanymi

termostatem

=> Dzięki tym wszystkim usprawnieniom, osiągnięta wartość współczynnika COP wynosi do 5,2*

Dotyczy jednostek: 4-8 kW

Lokalizacja: Monachium (Niemcy)

Korzyść w*porównaniu do

tradycyjnego systemu HP Warunki Godziny pracy rocznie Roczne korzyści

Pompa obiegowa o wysokiej wydajności mniej o 75 W zgodnie z EN14511 5 300 godzin 398 kWh

Bez strat w trybie czuwania PCB z napędem inwerterowym mniej o 20W w trybie czuwania 3 400 godzin 70 kWh

Bez grzałki płyty dolnej mniej o 60 W gdy Ta poniżej 4°C 2 800 godzin 170 kWh

Szkoda, że nie podają ile "zostało" . A sprężarka też coś dołoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć z kim Pan rozmawiał? Bo mnie udzielono informacji że pobiera od kilku do 30W. Zależy od typu i mocy urządzenia.

 

Otóz i ja zadzwniłem do jednego z ich najwiekszych przedstawicieli, pobór stanby dla daikina 4, 6 , 8 kW jest ten sam i wynosi 50 lub 90 W, niestety doładna wartosc nie jest podana w dokumentacji, jest to pobór przez elektronikę z tym ze nie wiadomo ile pobiera elektronika jednostki zewnętrznej a ile wewnętrznej. Okresowo w zaleznosci od trybu pracy moze sie załączyc pompa obiegowa w trybie próbkowania ale są to małe okresy i nie wpławają znacząco na wzrost poboru mocy w trybie standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz i ja zadzwniłem do jednego z ich najwiekszych przedstawicieli, pobór stanby dla daikina 4, 6 , 8 kW jest ten sam i wynosi 50 lub 90 W, niestety doładna wartosc nie jest podana w dokumentacji, jest to pobór przez elektronikę z tym ze nie wiadomo ile pobiera elektronika jednostki zewnętrznej a ile wewnętrznej. Okresowo w zaleznosci od trybu pracy moze sie załączyc pompa obiegowa w trybie próbkowania ale są to małe okresy i nie wpławają znacząco na wzrost poboru mocy w trybie standby.

I to mogło by się zgadzać bo mi wspomniał coś o próbkowaniu ale tego nie był w stanie mi podać. Podał tylko elektronikę. Ile może takapompka obiegowa szarpnąć? 30, 60W?

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz i ja zadzwniłem do jednego z ich najwiekszych przedstawicieli, pobór stanby dla daikina 4, 6 , 8 kW jest ten sam i wynosi 50 lub 90 W, niestety doładna wartosc nie jest podana w dokumentacji, jest to pobór przez elektronikę z tym ze nie wiadomo ile pobiera elektronika jednostki zewnętrznej a ile wewnętrznej. Okresowo w zaleznosci od trybu pracy moze sie załączyc pompa obiegowa w trybie próbkowania ale są to małe okresy i nie wpławają znacząco na wzrost poboru mocy w trybie standby.

 

"Bez strat w trybie czuwania PCB z napędem inwerterowym mniej o 20W w trybie czuwania 3 400 godzin 70 kWh" co daje 20Wh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mogło by się zgadzać bo mi wspomniał coś o próbkowaniu ale tego nie był w stanie mi podać. Podał tylko elektronikę. Ile może takapompka obiegowa szarpnąć? 30, 60W?

 

Tego nie mierzyłem, ale nie wiecej niz 60 W i to na kilkanascie sek, czujniki mogły odczytac temp powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomentowałem to, że straty do gruntu będą 10 x większe.

Niech Pan przeliczy mostek i 5 cm styro do gruntu i porówna ze ścianami, dachem oknami i wentylacją.

no i błądzisz Pan ... wentylacja gra pierwsze skrzypce ... grunt to najmniejszy problem ... jego nawet statystycznie jest mniej !

Czego dotyczy sytuacja ? no tego że jest płyta fu na tych obrazkach i 30 cm izolacji ... a pod nią jest piach 0,7 ... stal 57 ... i powietrze ...

o oporze cieplnym 0,04 m2K/W ... lub 26 W/m2K ... taćki opór daje powietrze ... czyli nic ...

 

Panu Tomaszowi się już w główce przewraca ... pompa ciepła ... wedle jego hipotezy parnormalnej ... ma zjeść więcej prądu niż kable :bash:

Mam pompę inwntorową IDI użytkowaną jako klima i ogrzewanie ...

tamtej zimy grzała 99% czasu .. 4 dni tylko było grzane nagrzewnicą 9kW... ile zjada prądu ... ? 2 kW prądu .. dać ma dać 7 kW ciepła .. moc cieplnej ...

źle ? 4,5 raza mniej prądu zjada ... a grzeje prawie jak nagrzewnica ... przecież oczywiste jest że jest bardzo opłacalna ...

rachunki nie przekraczały za prąd ... 400 zł za 2 miechy ... mam licznik elekroniczny to widzę ile co je prądu.

 

 

Pompa ciepła ... ok ale musi mieć lepszy wymiennik powietrzny ... inaczej moja pada przy -7 st ... są lepsze typowo grzewcze i dają niby radę do -25 st ... ale

moją odziedziczyłem przy wynajmie ... i nie zaglądam zbytnio w szczegóły ... ale w kąt posłała ogrzewanie piecykami gazowymi czy ... ograniczyła znacząco użycie nagrzewnicy

 

cop ma słaby dość ... bo 3,5 -4 ... ale daje radę ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...