Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież za ostatnią zimę j-j podał coś koło 7kWh/m2 dla kabli a dom chyba 110m2

Czyli 800kWh - to ile zużyje Dajkin 4kW z minimalnym poborem 400W!?? Trudno to policzyć?

 

Pomijając powyższe posty mógłby Pan rozwinąć to działanie matematyczne, a konkretnie pokazać z jakich wartości wyszło 800kWh i 7 kWh/m2

czy ten m2 to ma rok miesiąc czy dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając powyższe posty mógłby Pan rozwinąć to działanie matematyczne, a konkretnie pokazać z jakich wartości wyszło 800kWh i 7 kWh/m2

czy ten m2 to ma rok miesiąc czy dzień ?

 

Akurat j-j ma ekstremalnie niskie zuzycie/zapotrzebowanie, czy to było 800 kWh poprzedniej zimy byc moze, jezeli jednak 800 kWh to i 7 kWh/m2 bo powierzchania domu ok 110 m2, jakie jest obciązenie cieplne tego domu to tak dokladnie nie wiadomo, wiadomo jednak ze jest bardzo niskie, moze i w granicach 10 W/m2. Jedno jest pewne, w uzyskaniu tak niskich wartosci pomogła lokalizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... on nie liczy on wie...

 

......

 

No właśnie coś mi tu nie pasuje w obliczeniach .....

 

Akurat j-j ma ekstremalnie niskie zuzycie/zapotrzebowanie, czy to było 800 kWh poprzedniej zimy byc moze, jezeli jednak 800 kWh to i 7 kWh/m2 bo powierzchania domu ok 110 m2, jakie jest obciązenie cieplne tego domu to tak dokladnie nie wiadomo, wiadomo jednak ze jest bardzo niskie, moze i w granicach 10 W/m2. Jedno jest pewne, w uzyskaniu tak niskich wartosci pomogła lokalizacja

 

to jakie było obciążenie cieplne mojego domu ~ 120m2 ...W/m2 gdy zużyłem ~ 5000kWh przez ~ 220 dni ?

 

Może źle licze 5000kWh / 220 dni = 22,72kWdobę / 24 godziny = 0,95kWh / 120m2 = 7,91 W/m2 czy coś źle liczę ???

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś mi tu nie pasuje w obliczeniach .....

 

 

 

to jakie było obciążenie cieplne mojego domu ~ 120m2 ...W/m2 gdy zużyłem ~ 5000kWh przez ~ 220 dni ?

 

Może źle licze 5000kWh / 220 dni = 22,72kWdobę / 24 godziny = 0,95kWh / 120m2 = 7,91 W/m2 czy coś źle liczę ???

 

Oczywiscie ze zle liczysz, tak sie nigdy nie liczyło, nie liczy, liczyc nie będzie projektowego obciązenia cieplnego.Pojektowe obciązenie cieplne to suma strat na przenikanie i wentylację dla okreslonej strefy klimatycznej dla III bedzie to -20 oC, liczenie sredniej wynikającej z zapotrzebowania jest bez sensu gdyz to własnie zapotrzebowanie na ciepło jest pochodną strat ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zle liczysz, tak sie nigdy nie liczyło, nie liczy, liczyc nie będzie projektowego obciązenia cieplnego.Pojektowe obciązenie cieplne to suma strat na przenikanie i wentylację dla okreslonej strefy klimatycznej dla III bedzie to -20 oC, liczenie sredniej wynikającej z zapotrzebowania jest bez sensu gdyz to własnie zapotrzebowanie na ciepło jest pochodną strat ciepła.

OK nie znam sie na takich wyliczeniach wiec sie nie wypowiadam tylko cos mi nie pasowało to prosze o przybliżone policzenie "rząd wielkości" obciążenia cieplnego budynku jw dla zużyć jakie miały miejsce pod koniec stycznia 2014 temperatura zewnętrzna wynosiła -17*C a zużycia były następujące

2014-01-07 29131,0 31,54

2014-01-18 29510,0 34,45

2014-01-23 29740,0 46,00

2014-01-31 30136,0 49,50

2014-02-10 30486,2 35,02

 

Przyjmijmy 55 kWh / dobę dla -20*C to ile W wyjdzie w moim przypadku na m2 przy WG ?

 

czy tak będzie dobrze policzone

55 000 W / 120 m2 / 24 godziny = ~ 19 W / m2 ???

wiadomą sprawą że tu tylko w wyliczeniach biorę pow. po podłodze a zużycie pokazuje po całości.

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nie znam sie na takich wyliczeniach wiec sie nie wypowiadam tylko cos mi nie pasowało to prosze o przybliżone policzenie "rząd wielkości" obciążenia cieplnego budynku jw dla zużyć jakie miały miejsce pod koniec stycznia 2014 temperatura zewnętrzna wynosiła -17*C a zużycia były następujące

2014-01-07 29131,0 31,54

2014-01-18 29510,0 34,45

2014-01-23 29740,0 46,00

2014-01-31 30136,0 49,50

2014-02-10 30486,2 35,02

 

Przyjmijmy 55 kWh / dobę dla -20*C to ile W wyjdzie w moim przypadku na m2 przy WG ?

 

czy tak będzie dobrze policzone

55 000 W / 120 m2 / 24 godziny = ~ 19 W / m2 ???

wiadomą sprawą że tu tylko w wyliczeniach biorę pow. po podłodze a zużycie pokazuje po całości.

 

Przypomnij czym grzejesz, jezeli czystym prądem to moze to byc w przyblizeniu, jezeli czym innym to trzeba przeliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij czym grzejesz, jezeli czystym prądem to moze to byc w przyblizeniu, jezeli czym innym to trzeba przeliczyć

czysty prąd + resztki desek po budowie (tak na oko ~ 0,5 do max 1 m3) i dwie paczki brykietu :) za cały zeszłoroczny sezon całe grzanie II taryfa w cenie brutto 0,26 PLN za kWh wewnętrzna temp 21,3 - 21,8 (czasami po odpaleniu kominka troche więcej)

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz,że czysty prąd i trochę drewna. Wychodzi 19Wh/m2 w największe mrozy . A niech tam dokładam 6Wh na te kilka drzazg . Niech będzie 25Wh/m2 .

Ale te 25Wh/m2 w największe mrozy z izolacją 10cm od gruntu i WG .

Przestań wypisywać te dane .Zaczynam bać się o zdrowie psychiczne dwóch forumowych kolegów. Doprowadziłeś drogi kolego do upadku misternego planu TB . No i jakby pogrążyłeś przyklaskującego kdszhu.

W tej sytuacji z namawiania do >30cm izolacji w gruncie ,można tylko się śmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz,że czysty prąd i trochę drewna. Wychodzi 19Wh/m2 w największe mrozy . A niech tam dokładam 10Wh na te kilka drzazg . Niech będzie 25Wh/m2 .

Ale te 25Wh/m2 w największe mrozy z izolacją 10cm od gruntu i WG .

Przestań wypisywać te dane .Zaczynam bać się o zdrowie psychiczne dwóch forumowych kolegów. Doprowadziłeś drogi kolego do upadku misternego planu TB . No i jakby pogrążyłeś przyklaskującego kdszhu.

W tej sytuacji z namawiania do >30cm izolacji w gruncie ,można tylko się śmiać.

No tyle mam i z faktami, podlicznikami i licznikiem z energetyki nie bede dyskutował myślę poważnie o PC panasa 5kW ale interesuje mnie cena UK na nasze ~ 12kPLN pod taką kwotą jestem sie w stanie ugiąć a nie 20 lub 30 kPLN .... pewnie że dobrze jest zaizolować dom ale tylko do wartości ekonomicznie wytłumaczalnych .....

 

korzystając z okazji idę wykonać pomiar pod domem zaraz dorzucę print-a

30-09-2014.JPG

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ten "bąbel" pod garażem zaczyna niknąć w oczach:D

No a pod domem się utrzymuje ale jak ma się nie utrzymywać jak pakujesz w 120m2 aż 5MWh gdy np. ja ledwo połowę tego w ponad 140m2.

No ale są tacy co to uważają, że im mniej izolacji tym lepiej tylko dziwne, że przy tym uważają, że im większe zużycie to też lepiej?:D

 

Kszhu narazie nic nie pakuje ..... wyobraź sobie wykopaną dziurę w ziemi tak z 30cm zalaną betonem bez żadnej izolacji .... nic poprostu beton wlany w dziurę i teraz na tym betonie postaw blaszany garaż ocieplony 15cm styro i nic wiecej żadnego ocieplenia fundamentu tylko na scianach 15 cm styro.

Jesteś teraz w stanie sobie wyobrazić dlaczego inaczej sie zachowuje grunt pod garażem a dlaczego zupełnie inaczej zachowuje sie pod domem ? gdzie jest izolacja i pozioma i pionowa ?

 

Twoje 1/2 zużycia mojego wynika z lepszej izolacji na ścianach pewnie tez dachu i w niewielkim stopniu w gruncie i jeszcze weź pod uwagę że nie mam WM tylko WG gdzie ~ 30 - 40 % bym zszedł z zużyciem gdyby była WM ...... wiec o czym Ty do mnie piszesz.

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu narazie nic nie pakuje ..... wyobraź sobie wykopaną dziurę w ziemi tak z 30cm zalaną betonem bez żadnej izolacji .... nic poprostu beton wlany w dziurę i teraz na tym betonie postaw blaszany garaż ocieplony 15cm styro i nic wiecej żadnego ocieplenia fundamentu tylko na scianach 15 cm styro.

Jesteś teraz w stanie sobie wyobrazić dlaczego inaczej sie zachowuje grunt pod garażem a dlaczego zupełnie inaczej zachowuje sie pod domem ? gdzie jest izolacja i pozioma i pionowa ?

 

Mam pod samą izolacją 20,5oC ,ale delikatnie ładowałem nadmiarem do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...