Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

E tam samogrzejność ... To przereklamowany slogan. :p

Trzeba zrobić tak, żeby zużyte powietrze i zużytą wodę wydalać o temperaturze równej lub niższej temperatury gruntu. Wtedy można powiedzieć, że mamy efektywny system odzysku energii. Jeszcze nikt nie przedstawił kompletnego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne założenie samogrzejności to brak aktywnego grzania przy średniej temp najzimniejszego miesiąca/ miesięcy ..

czyli np przy -5 ma być 0wat w bilansie energii ...

Powietrze dostanie po uszach i to wiem jak zrobić ... aby wyssać z niego całą energię.

 

Mnie martwi gotowanie ziemniaczków ... przy braku prądu w domu :) tak bym to zapodał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.energimyndigheten.se/ImageVault/Images/conversionFormatType_WebSafe/id_5825/ImageVaultHandler.aspx

 

Usredniony podzial strat na % dla istniejacych domow jednorodzinnych w S.

 

Ale w PL jest to pewnie 50% pomimo kampanji TB od 1990r. W koncu kumple mu powiedzieli ze w S z byle G sie buduje...

No ale wszyscy wiemy ze to Cieplownik ktory glupa rznie.

No to teraz kolega pojechał tym rysuneczkiem.15% dachem i 15% do gruntu,znaczy się kolega ma 3 cm. izolacji od gruntu, a w dachu pewnikiem 6 no w porywach 8 cm.Okna i drzwi 35% to w Szwecji nie zamyka się okien i drzwi?no i z tego co widzę nie ma takiej potrzeby, bo na wentylację tylko 15%:)

A tu po polsku:D

po_termoS.jpgprzed_termoS.jpg

W dwóch wersjach do wyboru można znaleźć jeszcze więcej wersji zależy co kto lubi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domach jak w temacie, GWC to podstawa systemu wentylacji i klimatyzacji .Jest tanie i niezwykle skuteczne.

I tak możemy bez końca .

Tylko po co?

Szanowny Panie, wyrzuciliśmy gwc, bo się nie nadaje do chłodzenia ani grzania . Właśnie wylana jest płyta do do kolejnego domu około 10kWh/m2 Będzie relacja tym razem, bo inwestor się zgodził .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie nydar, w domach o małych potrzebach ciepłą ( do 20kWh/m2 bez pompy i OZE ) podstawą komfortu jest precyzyjna automatyka w pomieszczeniach, Musi ona uwzględniać zyski bytowe i ze sprzętów. Elementy uznawane przez tych co tylko piszą o domach 15kWh/m2 jak gwc, czy kolektory słoneczne czy akumulacja w praktyce się nie sprawdziły i nie są w domach izolowanych stosowane.

Pan nie izoluje domu, więc może szukać kwadratowych jaj, u mnie inwestor ma sobie ustawić temperaturę, czas i miejsce. Od czasów kurnej chaty, nie ma czegoś takiego jak termostat dla domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 wat ... cóż patrzyłem na katalog EBM i przy jakim sprężu i wydatku jaka moc ...

stąd na do o v 700 m3 wychodzi 800 kWh energii ..elektrycznej ... a pierwotnej ponad 2400 kWh...

przy 120m3 nawiewanych i wywiewanych ...

 

Kszhu we wrocku już pewnie trudno i trzeba płacić za wodę ... bo z rury nie swojej ...

a u mnie jest i swoja woda i pod własnym ciśnieniem :) i jeszcze przed kanalizacją chce mieć oczyszczalnie ścieków z aktywnym złożem ..

wodę z tego można do rzeki wyprowadzić .. np choć może do podlewania itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 wat ... cóż patrzyłem na katalog EBM i przy jakim sprężu i wydatku jaka moc ...

stąd na do o v 700 m3 wychodzi 800 kWh energii ..elektrycznej ... a pierwotnej ponad 2400 kWh...

przy 120m3 nawiewanych i wywiewanych ...

przy 120m3/h centrala 600m3/h pobiera 16do 18W - jest podlicznik, może Pan sprawdzić.

Temperatura zimą i latem oraz cwu (200l dziennie) to Ep 40.kWh/m2 i wszystko na prąd.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ..

http://www.ebmpapst.com/media/content/info-center/downloads_10/catalogs/centrifugal_fans_1/RadiCal_Centrifugal-fans_EN.pdf

nie tylko moc.. mnie interesował hałas wytwarzany przy danym wydatku ...

 

O tyle mam łatwiej :) ale to zaleta mieszkania na wsi :)

 

Straszy się, że dojdą i do 50zł/m3 w przeciągu kilku lat.

To co tu się martwić jakimiś drobnymi kWh na wentylatorki itp.

pierwsze ludzi złapali .. że liczniki wody to ich wybawienie ...

rodzice płacą ryczałtem ..:) 80zł ... i mogą 1000m3 wylać wody :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ..

http://www.ebmpapst.com/media/content/info-center/downloads_10/catalogs/centrifugal_fans_1/RadiCal_Centrifugal-fans_EN.pdf

nie tylko moc.. mnie interesował hałas wytwarzany przy danym wydatku ...

 

O tyle mam łatwiej :) ale to zaleta mieszkania na wsi :)

 

pierwsze ludzi złapali .. że liczniki wody to ich wybawienie ...

rodzice płacą ryczałtem ..:) 80zł ... i mogą 1000m3 wylać wody :)...

Nie usłyszy Pan nic nawet z głową przy centrali bez kanałów . Zapraszam.

Niesłyszalna wentylacja i ciche przepływy to mój konik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...