Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma gwc. Tłumaczyłem Panu, że gdy pompy ciepła powietrze powietrze z inwerterem stały się tańsze od gwc, to gwc się nie wykonuje.

Naprawdę Pan tego pojąć nie może?

Pompa ciepła pobiera energii podobnie jak wentylatory 500-600m3/h do gwc ale jest tańsza i skuteczniejsza, zarówno latem jak i zimą! 20 lat robiliśmy gwc, a od 4 robimy zamiast t gwc pompę!

 

Nie wiem co Pan ma a czego nie. Mówię jedynie,że dla powietrznych PC ,odpowiednie GWC jest doskonałym rozwiązaniem.Lepszym niż liczenie na słońce zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego się nie sprawdziło? Bardzo proszę mi odpowiedzieć!

 

Nie wiem dlaczego Panu się nie sprawdziło . Może Pan źle to robił ,gdzieś czytałem,że uważa Pan GWC kilkunastometrowe za wystarvczające.Może w tym tkwi problem ?

Mam GWC ,podgrzewa mi zimą powietrze a latem schładza. Sprawdza się doskonale. W czym zatem problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Panu się nie sprawdziło . Może Pan źle to robił ,gdzieś czytałem,że uważa Pan GWC kilkunastometrowe za wystarvczające.Może w tym tkwi problem ?

Mam GWC ,podgrzewa mi zimą powietrze a latem schładza. Sprawdza się doskonale. W czym zatem problem ?

Raz Pan pisze o gwc do pompy ciepła cwu raz o schładzaniu powietrza... Już nie wiem.

- do schładzania i ogrzewania powietrza gwc jest droższe od nawet dobrej kanałówki i znacznie mniej skuteczne. Podgrzewanie zimą powietrza do wentylacji z reku to tylko kłopot. Cieplejsze powietrze na wyrzutni to problemy z lodem.

- do powietrznych pomp ciepła się nie nadaje, bo uszkadzają się pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz Pan pisze o gwc do pompy ciepła cwu raz o schładzaniu powietrza... Już nie wiem.

- do schładzania i ogrzewania powietrza gwc jest droższe od nawet dobrej kanałówki i znacznie mniej skuteczne. Podgrzewanie zimą powietrza do wentylacji z reku to tylko kłopot. Cieplejsze powietrze na wyrzutni to problemy z lodem.

- do powietrznych pomp ciepła się nie nadaje, bo uszkadzają się pompy.

 

Skoro wymieniamy się sloganami,to:

-do schładzania i podgrzewania,GWC jest znacznie tańsze od kanałówki a dla domu jak w temacie bardzo skuteczne.Dla energochłonnego ,nie.

- do PPC nadaje się idealnie .Co ma się uszkodzić,jeżeli PPC wymaga np.300m3/h i tyle z GWC dostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest słońce, to w domu jak w temacie nie trzeba dogrzewać, więc po co taki kolektor słoneczny ? Chyba, że zasila GWC/GMC.

 

Pompa ciepła , ta która jest na zasobniku cwu ma kanały wyprowadzone przez ścianę WP_20140702_002.jpg . Do - 7 st.C nie włącza się grzałka. Przy większych mrozach w ciągu dnia jest słonecznie i nie ma problemu, mur podgrzeje powietrze. Ale najwięcej cwu idzie wieczorem, w nocy temperatura znacznie spada a na rano ciepła woda się przyda. Kolektor taki nagrzeje mur ( około 2m3) na tyle, że skorzysta z tego pompa po wieczornych kąpielach i nie włączy się grzałka . To nie jest GMC (Gruntowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniamy się sloganami,to:

-do schładzania i podgrzewania,GWC jest znacznie tańsze od kanałówki a dla domu jak w temacie bardzo skuteczne.Dla energochłonnego ,nie.

- do PPC nadaje się idealnie .Co ma się uszkodzić,jeżeli PPC wymaga np.300m3/h i tyle z GWC dostaje?

 

Pan tego nigdy nie stosował!!! Dlaczego Pan chce kogoś narazić na koszty? Zepsuje się pompa a i tak w tak krótkim czasie nie ogrzeje Pan wody. Pan poda który zasobnik z pompą podłączał Pan do gwc?

Poza tym co do cen... GWC jest droższe od kanałówki Mitsubishi !!! To prosta matematyka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan tego nigdy nie stosował!!! Dlaczego Pan chce kogoś narazić na koszty? Zepsuje się pompa a i tak w tak krótkim czasie nie ogrzeje Pan wody. Pan poda który zasobnik z pompą podłączał Pan do gwc?

Poza tym co do cen... GWC jest droższe od kanałówki Mitsubishi !!! To prosta matematyka,

 

PPC nie wie czy 300m3 idzie z GWC czy bezpośrednio. Gdyby wiedziała na pewno wolała by to z GWC.Dla potrzeb PPC ,GWC może być z byle czego.

GWC nie jest droższe inwestycyjnie od kanałówki a tym bardziej eksploatacyjnie . Szanowny Pan sloganami zniekształca świat dla własnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPC nie wie czy 300m3 idzie z GWC czy bezpośrednio. Gdyby wiedziała na pewno wolała by to z GWC.Dla potrzeb PPC ,GWC może być z byle czego.

GWC nie jest droższe inwestycyjnie od kanałówki a tym bardziej eksploatacyjnie . Szanowny Pan sloganami zniekształca świat dla własnych potrzeb.

 

Poza tym GWC się nie psuje. ppci tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPC nie wie czy 300m3 idzie z GWC czy bezpośrednio. Gdyby wiedziała na pewno wolała by to z GWC.Dla potrzeb PPC ,GWC może być z byle czego.

GWC nie jest droższe inwestycyjnie od kanałówki a tym bardziej eksploatacyjnie . Szanowny Pan sloganami zniekształca świat dla własnych potrzeb.

Szanowny Panie - Dobra kanałówka Mitsubishi kosztuje brutto 6500 na dom 120-150m2 a 60m rury do gwc więcej. Piszemy o materiałach dopuszczonych i atestowanych. Grzeje z COP 4 do - 15 a chłodzi z COP6.

 

Wszystkim którzy podłączyli ppc do gwc, pompy te się uszkodziły. Niech Pan poszuka w googlach czy na forach, nikomy to się nie udało! Założę się, że Pan też nie kupił pompy ciepła i nie próbował tego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - Dobra kanałówka Mitsubishi kosztuje brutto 6500 na dom 120-150m2 a 60m rury do gwc więcej. Piszemy o materiałach dopuszczonych i atestowanych. Grzeje z COP 4 do - 15 a chłodzi z COP6.

 

Wszystkim którzy podłączyli ppc do gwc, pompy te się uszkodziły. Niech Pan poszuka w googlach czy na forach, nikomy to się nie udało! Założę się, że Pan też nie kupił pompy ciepła i nie próbował tego!

 

Szanowny Panie PPC jeżeli potrzebuje np.300m3/h to jest jej obojętne czy z pola czy z GWC. Ważne by GWC zapewniło nominalną ilość powietrza.

 

GWC z materiałów atestowanych nie kosztuje więcej jak 1500PLN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :) bo GWC nie sprzeda.

 

PS. Mam żwir filtracyjny 20-40mm z atestem higienicznym PZH w cenie 48zł/tonę. Potrzebuję ok 9-10 ton na swojego żwirowca, co daje kwotę 480zł. Do tego 7 rur fi 200, 3m i ok. 20mb rozbiegówki na rurach fi 160.

Nie sprawdzi się ani przy ogrzaniu powietrza zimą ani przy klimatyzacji latem . Przynajmniej w domach o przegrodach 0.08W/m2 xK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w takich domach sprawdzi się znacznie lepiej niż w domach energochłonnych.
Nie znam się na energochłonnych. A w takich się nie sprawdziło. Między innymi, dlatego obecnie wykonujemy to wyłącznie na życzenie inwestora, z pełnym uświadomieniem go, że gwc nie jest klimatyzacją i nie grzeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...