Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie znam się na energochłonnych. A w takich się nie sprawdziło. Między innymi, dlatego obecnie wykonujemy to wyłącznie na życzenie inwestora, z pełnym uświadomieniem go, że gwc nie jest klimatyzacją i nie grzeje.

 

Prawdopodobnie Szanowny Pan źle wykonywał te instalacje, skoro twierdzi,że 10mb. GWC to w sam raz.

Zmiana temp. z -15oC na +5oC, czym jest Pana zdaniem ,skoro GWC nie grzeje? Zmiana temp. z +30oC na +18oC, czym jest skoro to nie klimatyzacja?

Jedyne do czego może Pan się czepiać,to to,że GWC zakupów nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prawdopodobnie Szanowny Pan źle wykonywał te instalacje, skoro twierdzi,że 10mb. GWC to w sam raz.

Zmiana temp. z -15oC na +5oC, czym jest Pana zdaniem ,skoro GWC nie grzeje? Zmiana temp. z +30oC na +18oC, czym jest skoro to nie klimatyzacja?

Jedyne do czego może Pan się czepiać,to to,że GWC zakupów nie robi.

Troszkę Pan miesza. Twierdzę, że gwc nie nadaje się do grzania i do chłodzenia, a nie, że 10m jest w sam raz. Po co te zabiegi i kombinacje?

Twierdzę też, że ppc nadaje się do klimatyzacji i ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę Pan miesza. Twierdzę, że gwc nie nadaje się do grzania i do chłodzenia, a nie, że 10m jest w sam raz. Po co te zabiegi i kombinacje?

Twierdzę też, że ppc nadaje się do klimatyzacji i ogrzewania.

 

Skoro tak Pan twierdzi ,to czym jest zmiana temp. powietrza z -15oC na +5oC i z +30oC na +18oC.

Też twierdzę,że PPC nadaje się do klimatyzacji i ogrzewania.

Z całym szcunkiem ale to Pan kombinuje twierdząc ,że tylko PPC spełnia rolę chłodzenie/grzanie. GWC równie dobrze sobie z tym poradzi.

A że nie zawsze spełnia ją dobrze,to nie wina GWC a konstrukcji i posadowienia domu.

Połączenie GWC i RSŚ daje zimą czyste powietrze o średniej temp. +18oC.Cóż chcieć więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima do domu jak w temacie godzi w dobre imię projektanta, który taki dom zaprojektował. To on jest odpowiedzialny za to, że tak dobrze izolowany dom wymaga aktywnego systemu chłodzenia. Dom pasywny, jak sama nazwa wskazuje powinien posiadać pasywne elementy konstrukcyjne ochrony przed przegrzaniem (okapy żaluzje itp.). GWC + wentylacja jest w zupełności wystarczającym systemem do utrzymania komfortowej temperatury w domu jak w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólne kanały? Jak pogodzisz potrzeby wentylacyjne 100m3/h zimą z koniecznością grzania przy masie 400m3/h?

 

Wspólne są tylko kanały. To co w nie wdmuchujesz i z jakim strumieniem to osobna kwestia i wymaga oddzielnego sterowania. To że jest taka możliwość, nie oznacza, że to będzie tanie i łatwe do zrealizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do ogrzania pasywnego, nie wystarczy zasobnik dobrze zaizolowany około 300l podpięte solary i nagrzewnica wodna do ogrzewania nadmuchowego?
To będzie trochę za mało wydajne. Łącząc to z kablami na największe mrozy, czemu nie. Tu jednak, przy koszcie kanałówki ok 2 tyś zł nie ma co kombinować. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie trochę za mało wydajne. Łącząc to z kablami na największe mrozy, czemu nie. Tu jednak, przy koszcie kanałówki ok 2 tyś zł nie ma co kombinować.

 

Myślę nad zbiornikiem akumulacyjnym który będzie napędzany solarami , te 300l to za mało trzeba by 2xtyle i z tego nagrzewnica kanałowa (wodna) na większe mrozy lub kiedy brak słońca kanałówka elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zbiornikiem akumulacyjnym który będzie napędzany solarami , te 300l to za mało trzeba by 2xtyle i z tego nagrzewnica kanałowa (wodna) na większe mrozy lub kiedy brak słońca kanałówka elektryczna.
Jako jedyne ogrzewanie? Wiesz jak u nas ze słońcem. Jakieś trzy lata temu w Szczecinie, przez grudzień, styczeń i luty było sześć! dni pogodnych. Myślę, że nawet przy samoróbce koszt będzie nie dużo mniejszy od PC P/W. Już chyba lepiej nagrzewnice napędzać PC. Nie polecam jednak ogrzewania nadmuchowego. Cały czas uważam, że jest mało komfortowe. a im dłużej czytam opinie takich co je mają, tym bardziej się w tym utwierdzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyne ogrzewanie? Wiesz jak u nas ze słońcem. Jakieś trzy lata temu w Szczecinie, przez grudzień, styczeń i luty było sześć! dni pogodnych. Myślę, że nawet przy samoróbce koszt będzie nie dużo mniejszy od PC P/W. Już chyba lepiej nagrzewnice napędzać PC. Nie polecam jednak ogrzewania nadmuchowego. Cały czas uważam, że jest mało komfortowe. a im dłużej czytam opinie takich co je mają, tym bardziej się w tym utwierdzam.

 

Tak, jako jedyne ogrzewanie. Z pompę ciepła i nagrzewnicą to była moja pierwsza opcja, teraz myślę nad czymś co będzie najmniej awaryjne.

Co jest złego w tym nawiewowym ogrzewaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jako jedyne ogrzewanie. Z pompę ciepła i nagrzewnicą to była moja pierwsza opcja, teraz myślę nad czymś co będzie najmniej awaryjne.

Co jest złego w tym nawiewowym ogrzewaniem?

Pisałem kilka razy. :) Głupie uczucie, że jest zimno jak przestaje dmuchać. Wbrew pozorom, nie podmuchy, przeciąg czy jak to tam nazwać, bo tego nie czuć tylko takie właśnie subiektywne odczucie. Bardzo nieprzyjemne. Nie dmucha cały czas, co oczywiste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...