Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podlewać możesz sobie nawet wodą z kałuży, dachu czy płytkiej studzienki ale my tutaj o wodzie na cele bytowe - przyłącze do budynku - czytanie ze zrozumieniem:

 

 

 

 

 

 

 

Bo nie ma takiej PC, która by sobie poradziła z oporem GWC.

 

 

 

Po to aby korzystać z krótkich przebłysków słońca. Ale to wymaga kawałka lepszego sterowania wtedy gdy np. masz jeszcze GWC i z niego cieplejsze.

 

 

 

Czy z GWC latem leci 16~18 czy z wentylacji po requ 21~23 to żadnej różnicy nie robi. Obie temperatury "dmuchałem" do domu, z GWC z pominięciem requ i z zewnątrz przez requ. Jak to są normalne wydajności albo nieco zwiększone (200~250m3/h) to żadnej istotnej różnicy w ilości odbieranej energii. Faktycznie jak trzeba się schłodzić to zamiast pędzić wentylację na setki m3/h lepiej jak Miłoszenko odpalić lekko klimę.

 

A pro po czytania ze zrozumieniem .

 

,,Bo nie ma takiej PC, która by sobie poradziła z oporem GWC.,,Gdzie jest napisane ,że PC ma pokonywać opory GWC? GWC ma dać wystarczającą ilość powietrza. Potrzeba np.300m3/h, to wentylator GWC ma tyle dać .Co ty znowu nie rozumiesz. To jest przecież oczywiste.

 

,,Podlewać możesz sobie nawet wodą z kałuży, dachu czy płytkiej studzienki ale my tutaj o wodzie na cele bytowe - przyłącze do budynku - czytanie ze zrozumieniem:"

 

Jak zwykle spłaszczasz problem . Dla mnie spłókiwanie kupy wodą oligoceńską jest barbarzyństwem wobec prawnuków. A jeżeli prawo na to przyzwala ,to jest durne prawo i będę je z pełną świadomością łamał.

Połowa potrzeb domu może być zaspokajana wodami podskórnymi.

 

Różnica między 16oC a 23oC przy 250m3/h to 0,59kWh. Dla domu jak w temacie to ful wypas. Kogo winisz,że zbudowałeś to co zbudowałeś? Nie dostrzegasz różnicy ? Ciekawe. A zimą niby zużywasz tyle co pasywny i okna przed słońcem niby tak perfekcyjnie zabezpieczone? Coś tu nie gra kolego .

Miotasz się w zeznaniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywałem w takim domu miesiąc czasu, w prawdzie była to końcówka sezonu grzewczego, ale nie odczułem uczucia chłodu po wyłączeniu się nadmuchu.

 

EDIT: Po za tym rozmawiałem na temat ogrzewania z właścicielem domu, powiedział że to super ogrzewanie, mówił raczej prawdę ponieważ wymieniał całą instalację grzewczą na nowszą, wszystko kosztowało go coś około 50tyś, gdyby było nie komfortowe zainwestowałby podejrzewam w coś innego, na jakąś pompkę by starczyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Po za tym rozmawiałem na temat ogrzewania z właścicielem domu, powiedział że to super ogrzewanie, mówił raczej prawdę ponieważ wymieniał całą instalację grzewczą na nowszą, wszystko kosztowało go coś około 50tyś, gdyby było nie komfortowe zainwestowałby podejrzewam w coś innego, na jakąś pompkę by starczyło ;)

 

:lol2: 50 tysi za ogrzewanie nadmuchowe?

Do tego 15kW kabli i jest komfort.

To ciekawe jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dyskutować z kompletnym ignorantem ,ale ...co mi szkodzi .

PPC ma tę wadę,że COP spada o ile różnica temp. między DZ i GZ jest duża.

Skoro przy -15oC COP jest mizerny to przy + 10oC jest znacznie lepszy .Czy warto o to walczyć .Wg.ciebie nie . Ciekawe tezy stawiasz kolego kszhu.

 

To co wypisujesz to zaczyna pachnieć farsą. Otwarcie drzwi to wymiana powietrza na 0,58kWh . Mówisz,że takie otwarcie powoduje przepływ 250m3 w ciagu kilkunastu sek. Wg. SI chwilowe otwarcie to kilkanaście sekund. Dawaj kszhu .Dawaj . Ciekawie dajesz:bash:

 

Na koniec. Mówisz że masz prawie pasywny z zabezpieczonymi oknami latem przed słońcem i 0,58kWh chłodu nic nie daje .

A doopa tam kol.kszhu. Łżesz kolego .

 

150m3/h schlodzone w GWC utrzymuje mi 140m3 w temp. do +25oC w największe upały.

 

ps. Zalecam większą kontrolę nad zaprzeczaniem wszystkiemu co napiszę bo wychodzą absurdy i kolegi kłamstewka .:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wada a specyfika, nie ważne, poczytaj coś o PC. Ważne jak zmienia się ten COP od temp. zewn. i jakie rzeczywiście temp. występują. Nie mieszkamy na Syberii.

 

 

 

Posiłków na tarasie nie spożywamy w kilkanaście sekund itp. więc nie zmyślaj znów. Dom ma być dla mnie a nie ja dla GWC.

 

 

 

No widzisz, masz problem więc musisz się ratować. Ja przez całe lato nie przekroczyłem 23~24 z GWC czy bez. A jak zacząłem celowo przegrzewać to GWC nic nie pomogło.

Nie wiem co w tym tak trudno pojąć?

 

Dawaj .Dawaj. Coraz śmieszniej jest .

Nie mieszkamy na Syberii ale bywa poniżej -10oC.A PPC lubi cieplej. Co stoi na przeszkodzie by zasilać ją z GWC? Tylko to ,że ja to proponuję? Kolego kszhu, nie bądź małostkowy :)

 

,, A jak zacząłem celowo przegrzewać to GWC nic nie pomogło." Tia a w moim lesie są krasnoludki i baba jaga.A co one z nią robią to ho ho.

 

Dawaj dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błądzisz młody.Błądzisz.

Butą nadrabiasz brak wiedzy i doświadczenia .

GWC dla PPC jest nieoplacalne. Jesteś geniuszem . 1mb rurki fi160 to 10PLN .A COP dla DZ -15 to taki sam jak dla +5.Gratuluję wiedzy . Ale cóż przyzakładowa szkoła to jakby za mało ,a praca sprzedawcy w sklepiku to też niezbyt wiele.

Dawaj dalej .:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima do domu jak w temacie godzi w dobre imię projektanta, który taki dom zaprojektował. To on jest odpowiedzialny za to, że tak dobrze izolowany dom wymaga aktywnego systemu chłodzenia. Dom pasywny, jak sama nazwa wskazuje powinien posiadać pasywne elementy konstrukcyjne ochrony przed przegrzaniem (okapy żaluzje itp.). GWC + wentylacja jest w zupełności wystarczającym systemem do utrzymania komfortowej temperatury w domu jak w temacie.

Ależ pierdoł Pan się o domach izolowanych naczytał. OKAPY, Żaluzje... cena duża, trwałość żadna - ustawić temperatury się nie da Chować na zimę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba zwiększyć przekroje kanałów...

Zwiększyć przekroje lub ilość (w przypadku PR)

Zmienić nawiew na ściany (po co ciepłe pod sufitem )

Zmienić czerpnię na główny przedpokój

Czyli inne kanały, inna czerpnia inna trasa, inna centrala , a tak po za tym reszta może zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jako jedyne ogrzewanie. Z pompę ciepła i nagrzewnicą to była moja pierwsza opcja, teraz myślę nad czymś co będzie najmniej awaryjne.

Co jest złego w tym nawiewowym ogrzewaniem?

Ogrzewanie nawiewowe? To masakra w domu izolowanym, Nie da się tego zrobić. Podejmowaliśmy wiele prób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50k. to bardzo dużo, te piece podobno są bardzo oszczędne, widocznie bardziej od zwykłego kotła gazowego, jeżeli całe osiedle jedzie na takim ogrzewaniu.

Pan nydar pisał o domu, który robiliśmy na Białołęce - faktycznie wyszło 50000, Szkoda, że nie dodał powierzchni. Ten dom ma 1000m2

nawiew mitsubishi.jpgPompa mitsubishi.jpg To mitsubishi chłodzi i dogrzewa, maty lub grzejniki grzeją, są 3 rekuperatory i pompa ciepła co cwu. Te szczegóły Pan nydar pominął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...