Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

No to czego nie mówisz,że jednak paroizolacja będzie . Po co ta cała dyskusja?

 

Nie zgodzę się z jego komentarzem . GWC dając chłód daje wymierną ilość energii . Ta energia przenosi się na bycie w domu o temp<25oC albo > 28oC .Alternatywą jest klima ,koszt eksploatacyjny i inwestycyjny . Jest zatem wymierny zysk. GWC pozwala nie kupować klimy i nie zużywać en.elektrycznej na jej pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do idei wynikającej z doświadczenia i praktyki tak - z jednej strony są teoretycy gawędziarze, co to wymyślają pierdyliard tez, z których nic w życie nigdy nie wdrażają a jak wdrożą to się nie chwalą bo nie ma jak widać czym a z drugiej praktycy, których doświadczenie sprowadza na ziemię.
Przecież my się zajmujemy zupełnie czym innym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do idei wynikającej z doświadczenia i praktyki tak - z jednej strony są teoretycy gawędziarze, co to wymyślają pierdyliard tez, z których nic w życie nigdy nie wdrażają a jak wdrożą to się nie chwalą bo nie ma jak widać czym a z drugiej praktycy, których doświadczenie sprowadza na ziemię.

 

Mi TB bardziej kojarzy się z Sajmonem Templerem z innego wątku ;)

 

A tak na poważnie, to TB może w zakresie wentylacji ma wiedzę i dobrze pisze, ale po co on się pcha w tą całą kwestię z budownictwem pasywnym? Nie ma w tym ani doświadczenia, ani praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu twój znany wszem i wobec brak logiki - nie udowadnia się czegoś czego nikt nie napisał. A nie napisał, że dotyczy tylko zimy jeśli jest mowa o cyt.: Ciepło i chłód z darmo z ziemi.

 

 

 

Tu twoje również znane wszem i wobec kłamstwa - ja tak nie twierdzę. Twierdzę, że ogrzewanie akumulacyjne wylewki to co innego jak grzanie jej powierzchni. To, że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz to pomijam bo po co się powtarzać?

 

Kszhu zlituj się nad sobą. Przeczytaj ten artykół dwa razy spokojnie i nie pomiń tego co odpowiedział Barthowi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czego nie mówisz,że jednak paroizolacja będzie . Po co ta cała dyskusja?

 

bo uważam, że taka farba nie jest dobrym materiałem paroizolacyjnym, ale w moim przypadku wystarczającym. Uważam też, że brak paroizolacji w mojej przegrodzie nie jest problemem.

 

Nie zgodzę się z jego komentarzem . GWC dając chłód daje wymierną ilość energii . Ta energia przenosi się na bycie w domu o temp<25oC albo > 28oC .Alternatywą jest klima ,koszt eksploatacyjny i inwestycyjny . Jest zatem wymierny zysk. GWC pozwala nie kupować klimy i nie zużywać en.elektrycznej na jej pracę.

 

Też się nie zgadzam z tym co odpisał. Bez sensu jest porównywanie oszczędności na klimie względem GWC tylko wtedy kiedy klimę zakupię. Co za absurd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Oczywiście jak nie masz konkretnych argumentów to aby wykręcić się od swoich matactw i kłamstw to standardowo odsyłasz nie wiadomo po co do artykÓłów"

 

Czy ty aby jesteś normalny ? Dyskutujemy o artykule kol. Adriana . Odsyłam więc do niego .Tam jest wyjaśnienie czy pisał o kWh chłodu czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi TB bardziej kojarzy się z Sajmonem Templerem z innego wątku ;)

 

A tak na poważnie, to TB może w zakresie wentylacji ma wiedzę i dobrze pisze, ale po co on się pcha w tą całą kwestię z budownictwem pasywnym? Nie ma w tym ani doświadczenia, ani praktyki.

Doświadczenie może i ma ale wiedzy mu również brakuje. Te jego tezy o tym, że blaszane kanały same z siebie produkują dźwięki i dlatego nie wolno ich stosować, czy też teoria wg której WM bez zasilania zamienia się w grawitacyjną świadczą o tym, że to prymitywny monter z ambicjami sięgającymi dużo dalej niż jego możliwości intelektualne. Nie ma w dziale o WM żadnego z tych ją sprzedających i montujących który by się z nim zgadzał a są to dużo większe firmy niż Brzęczkowskiego. Ten człowiek ma jakiś ogranicznik w głowie nie pozwalający mu dostrzec własnej śmieszności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi TB bardziej kojarzy się z Sajmonem Templerem z innego wątku ;)

 

A tak na poważnie, to TB może w zakresie wentylacji ma wiedzę i dobrze pisze, ale po co on się pcha w tą całą kwestię z budownictwem pasywnym? Nie ma w tym ani doświadczenia, ani praktyki.

25 lat to mało? Kto ma więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało, nie mało. Miałeś chyba okazję coś zobaczyć ale nie wyszło bo?

Słuszne stwierdzenie, zobaczyłem co dane mi było zobaczyć, było to żenujące.

Ja nie twierdzę, że nie istnieje to czego nie widziałem;

Za 10 min. popatrz na księżyc, a jak weźmiesz lunetkę to mnie tam zobaczysz. No a jak nie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable pod płytkami czy panelami przekazują energię tylko do góry, do posadzki nie.Ciekawe.

A ja mam kable pod płytkami,pod kablami płytę wiórowo cementową 20 mm.na legarach, a pod tym 30cm. celulozy,ale to tylko w łazienkach,na pozostałej części mam maty pod panelami,pod matami 8 mm korka i dalej jak wyżej,to gdzie pójdzie ciepło?:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...