Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Popytaj się na forum elektrycznym jak szybko wyczuwalna jest reakcja kabli pod płytkami/panelami a kiedy gdy są głęboko w wylewce. Zapytaj też jak długo po wyłączeniu oddaje wylewka a jak płytki/panele.

Dokładnie nie mierzyłem czasu,ale podczas próby pod panelami po włączeniu wypaliliśmy se po papierosku i czuć było że grzeje,pod płytkami po 1,5 papieroska,jak zacznę grzać to zmierzę pirometrem na razie nie mam potrzeby uruchamiania i czasu PRZEPROWADZKA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja mam kable pod płytkami,pod kablami płytę wiórowo cementową 20 mm.na legarach, a pod tym 30cm. celulozy,ale to tylko w łazienkach,na pozostałej części mam maty pod panelami,pod matami 8 mm korka i dalej jak wyżej,to gdzie pójdzie ciepło?:p

 

Mówimy o konstrukcji murowanej a więc posadzka betonowa ,kable, kafle lub panele.

Nie rozważamy tak doskonałej konstrukcji jakim jest szkielet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co silić, nydar nie pojmuje, że grzanie do 10cm wylewki to co innego niż grzanie 2~3cm anhydrytu oraz również co innego niż grzanie pod panelami/kaflami.
Można też spotkać takich "fachowców" co ogrzewanie podłogi nazywają "akumulacyjnym" . Nie da się zakumulować nadwyżek w podłodze ( grubość wylewki nie ma znaczenia) bez podniesienia temperatury, czyli "ominięcia" termostatu, Nie da się też podnieść temperatury wylewki bez podniesienia temperatury powietrza nad nią.

Gdy jest ciepło bytowe, powinien to uwzględnić system a nie odbierać akumulacja.

Ogrzewanie pod panelami tak samo szybkie jak grzejnik konwekcyjny tej samej mocy. A ogrzewanie podłogi podczerwienią - jeszcze szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka... Poprzedniej nocy od 19 do 7 zostawiłem 17 st.C na PC . A tej nocy od 19 do 7 - na kablach.

Pompa 1.3kWh kable 0.9 kWh . Temperatura na zewnątrz podobna.

Jaki jest COP pompy przy małych potrzebach?

A jakie panowały temp. tak powiedzmy w zakresie godzinowym wczorajszej i dzisiejszej nocy na zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rzeczy nieprawdopodobne choć i twardego dowodu nie ma to można opierać się na przesłankach i poszlakach.

Ale te poszlaki w temacie to raczej wróżenie z fusów.

Ty nie wierzysz w nic czego nie widziałeś na żywo?

Nie, czasami wierzę w coś co jest wiarygodne. Tobie Nydar, mnie Brzęczkowski. A jak myślisz po co ta moja wizyta, jednak nie przekonał mnie.

Ziemia też uważasz, że jest płaska?

Akurat to sprawdziłem organoleptycznie co obecnie nie jest trudną a raczej przyjemną rzeczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jako ciekawostka... Poprzedniej nocy od 19 do 7 zostawiłem 17 st.C na PC . A tej nocy od 19 do 7 - na kablach.

Pompa 1.3kWh kable 0.9 kWh . Temperatura na zewnątrz podobna.

Jaki jest COP pompy przy małych potrzebach?"

 

Taaa .... ciekawe gdzie taki eksperyment zrobił... Gdzie ma zatopione rurki i kable jednocześnie.

A jeśli była to pompa powietrzna, to sam sobie zaprzeczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jako ciekawostka... Poprzedniej nocy od 19 do 7 zostawiłem 17 st.C na PC . A tej nocy od 19 do 7 - na kablach.

Pompa 1.3kWh kable 0.9 kWh . Temperatura na zewnątrz podobna.

Jaki jest COP pompy przy małych potrzebach?"

 

Taaa .... ciekawe gdzie taki eksperyment zrobił... Gdzie ma zatopione rurki i kable jednocześnie.

A jeśli była to pompa powietrzna, to sam sobie zaprzeczył.

Szanowny Panie... Po pierwsze , nikt, kto zna się na pompach i fizyce nie zalewa rurek do pompy w podłodze . To bez sensu!

Pompa jest oczywiście do grzania i chłodzenia bezpośredniego czyli powietrze powietrze.

Nie mam kabli zatopionych, mam maty na wygłuszeniu pod panelami.

Po prostu, Moja toshiba pracując na minimum, tyle zużyła. Gdyby potrzeby były dwa razy większe 8 czy więcej kWh - ogrzewanie tą pompą byłoby 4 x taniej ( sprawdziłem) niż kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 19 - 7 to równo 13 godzin. 13 godzin x 100W (tyle niby pobiera pompa TB bez ogrzewanie) = 1,3kWh. Z tego wynka, że pompa w ogóle nie grzała i pobrała tylko tyle ile bierze w stanby. Gdby właczyła się i popracowała przynajmniej przez godzinę na min., czyli 350W, to wynik z nocy wyniósłby 1,55kWh. Czyż nie ?

Kable natomiast pobrały 0,9kWh. To się kupy nei trzyma.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 19 - 7 to równo 13 godzin. 13 godzin x 100W (tyle niby pobiera pompa TB bez ogrzewanie) = 1,3kWh. Z tego wynka, że pompa w ogóle nie grzała i pobrała tylko tyle ile bierze w stanby. Gdby właczyła się i popracowała przynajmniej przez godzinę na min., czyli 350W, to wynik z nocy wyniósłby 1,55kWh. Czyż nie ?

Kable natomiast pobrały 0,9kWh. To się kupy nei trzyma.

E tam. Misiu prosty ma umysł i proste wyciąga wnioski. Kw kabli x czas = koszt. Praca pompy w kW x czas = koszt. Czas dla naszego zabawnego misia to cała noc. Co tu dodać. Nawet nieuk powinien dostrzec, że coś tu nie gra. Może nieuk to zbyt delikatne określenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 19 - 7 to równo 13 godzin. 13 godzin x 100W (tyle niby pobiera pompa TB bez ogrzewanie) = 1,3kWh. Z tego wynka, że pompa w ogóle nie grzała i pobrała tylko tyle ile bierze w stanby. Gdby właczyła się i popracowała przynajmniej przez godzinę na min., czyli 350W, to wynik z nocy wyniósłby 1,55kWh. Czyż nie ?

Kable natomiast pobrały 0,9kWh. To się kupy nei trzyma.

Raczej równo 12h. a 100W to też grzanie. Tyle, że pracując mniej nie zużywa. Zatrzymując się i ruszając co chwilę zużyłaby więcej na prąd rozruchowy sprężarki.

Zapewne przekona się Pan dopiero jak zamontuje. Ja też tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych mocach i modulacjach daikina już wcześniej wiedziałem. Ciekawe jest, dlaczego twoja pompa bierze 100W. Czyżby pompy obiegowa u ciebie pracowały non stop ? Czytałem, że w niektórych pompach takie rzeczy się dzieją.

100W - teraz telewizory tyle nie pobierają nawet podczas pracy.

Nie ma pompy obiegowej. A najbardziej wiarygodny jest podlicznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokumentację daisekai'a. Klimatyzator ten potrafi zejść z poborem mocy na min. do ok. 70W oddając jednocześnie ok. 300W ciepła. czyli COP ponad 4. Dalej nie wiem gdzie te ciepło ucieka.

A może przy ogrzewaniu podłogowym termometr narażony był na ciepło z promieniowania ? ;) TB zapomniał osłonić go sreberkiem (wylizanym).

 

EDIT: Czytam dalej i jest info: 30W - wentylator wewn. i 43W wentylator zewn. czyli ppci może pobrać 70W bez grzania. Ale pytanie, czy dochodzi do sytuacji w której pracują wentylatory bez pracy sprężarki ?

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokumentację daisekai'a. Klimatyzator ten potrafi zejść z poborem mocy na min. do ok. 70W oddając jednocześnie ok. 300W ciepła. czyli COP ponad 4. Dalej nie wiem gdzie te ciepło ucieka.

A może przy ogrzewaniu podłogowym termometr narażony był na ciepło z promieniowania ? ;) TB zapomniał osłonić go sreberkiem (wylizanym).

 

EDIT: Czytam dalej i jest info: 30W - wentylator wewn. i 43W wentylator zewn. czyli ppci może pobrać 70W bez grzania. Ale pytanie, czy dochodzi do sytuacji w której pracują wentylatory bez pracy sprężarki ?

Jestem zwolennikiem, że praktyka ma przewagę nad teorią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...