Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie siedzi w głowie że to ma związek z produkcją, ale nie jestem na 100% pewny.

PV ... drewno to samo 0,7 przez transport ..:bash: tylko że moje z własnego lasu :bash:

Nie ma to związku z produkcją, bo dla termicznych kolektorów słonecznych jest zero. Dla drewna jest 0,2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A poza tym domowi konsumenci prądu będą mieli się coraz lepiej http://www.biztok.pl/wywiady/budujem...a-gorka_a17476"

 

Innymi słowy w domach energooszczędnych tylko kable . Ty tu piszesz czasami kontrowersyjne teksty,ale przy tym to przeszedłeś siebie i TB razem wziętych.

Lobby pompowe. To też dobre.

Dawaj dalej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A poza tym domowi konsumenci prądu będą mieli się coraz lepiej http://www.biztok.pl/wywiady/budujem...a-gorka_a17476"

 

Innymi słowy w domach energooszczędnych tylko kable . Ty tu piszesz czasami kontrowersyjne teksty,ale przy tym to przeszedłeś siebie i TB razem wziętych.

Lobby pompowe. To też dobre.

Dawaj dalej. :D

 

W Niemczech w lutym 2012 ich sieć energetyczna była na granicy katastrofy. Przez to, że zima była ostra i dogrzewali się farelkami. Idźmy w kable ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy pompie powietrznej przy -3 oblodzenie jest tak duże, że COP jest 1. O punkcie rosy słyszałeś Pan? Nie tylko ścian się tyczy, pomp też.

 

PC powietrzna obniża temp. powietrza o kilka stopni .Co jest gdy przy +5 wilgotność bliska 90% .

Tymczasem chłopaki twierdzą,że zaprzęgnięcie GWC do PC jest głupotą .

Więc co jest tą głupotą? GWC dla PC czy twierdzenia chłopaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy pompie powietrznej przy -3 oblodzenie jest tak duże, że COP jest 1. O punkcie rosy słyszałeś Pan? Nie tylko ścian się tyczy, pomp też.

 

Ej, no co ty. Wiesz jaki power daje przemiana fazowa - woda lód czy kondensacja ? Koszt załaczenia grzałki to groszowe sprawy. COP dalej będzie wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, no co ty. Wiesz jaki power daje przemiana fazowa - woda lód czy kondensacja ? Koszt załaczenia grzałki to groszowe sprawy. COP dalej będzie wysoki.

 

Czyżby? Przemiana pary w wodę a potem wody w lód ,to faktycznie power. Na podobnej zasadzie działają PC.

Ale to nie oznacza,że jak lód powstanie na DZ,to nie potrzeba poweru by zamienić lód w wodę a potem w parę.

Niestety ale bilans musi się zgadzać .

Stąd para wodna dla PC w niskich temp. to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie patrzaj w mój DB :) ruszył ponownie :) Szyba.jpg nieźle 10 czegoś co jest ciałem stałym i puszcza światło i poniżej 0,5 U...

:jawdrop:

 

Zadanie mam rozwiązane, prądu nie chcę z sieci, tu mam akurat fiołka.

Uroczyście chce cisnąć w "paryj*" kable

i tylko 3 kg ziemniaków na obiad staje się problemem:D

 

* (paryj to nazwa bagnistego wąwozu pełnego krzaków, przeważnie nad rzeką, lub w lesie lub ogólnie podmokłego terenu).

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...