Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

I siedzieć przy zasłoniętych oknach w taką piękną październikową niedzielę?

 

Wyjaśnię zatem . Słońce ogrzewa panele do 30oC , a w pomieszczeniu 26oC ,bo panele ogrzewają powietrze.

Słońce ogrzewa kafle na posadzce do 23oC ,a w pomieszczeniu 22-23oC,bo kafle ogrzewają powietrze.

 

Nydar - pomieszczenie ogrzewa się od energii, a nie od temperatury. Nie wierzysz? To wsadź łapy do rozgrzanego piekarnika i dotknij:

- powietrza w piekarniku,

- placka,

- blachy.

 

Czym poparzysz się najbardziej? Podpowiedź - wszystko ma TĘ SAMĄ TEMPERATURĘ.

Jakieś wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z innej bajki. Zobaczcie jak wysoko podciąga kapilarnie grunt. Te 15 cm jakie się zakłada dla piachu nie jest realne. Tylko gruby piach spełnia te wymagania. Piach pylasty podciągnie nawet na wysokość 2metrów ! - http://www.nascon.pl/upload/files/1330472726-raport_nascon_-_kapilarnos%CC%81c%CC%81_czynna.pdf - tabela 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar - pomieszczenie ogrzewa się od energii, a nie od temperatury. Nie wierzysz? To wsadź łapy do rozgrzanego piekarnika i dotknij:

- powietrza w piekarniku,

- placka,

- blachy.

 

Czym poparzysz się najbardziej? Podpowiedź - wszystko ma TĘ SAMĄ TEMPERATURĘ.

Jakieś wnioski?

 

Objawem przyjęcia porcji energii jest wzrost temperatury. Nie wierzysz? Dotknij placka w wyłączonym piekarniku i w nagrzanym .Powietrze olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz siedzieć przy zasłonach. Możesz rozszczelnić czy otworzyć okna.

I skończ teoretyzować o temp. kafli i pomieszczenia bo pływasz jak zwykle - wpierw miały być cieplejsze od powietrza, teraz znów na odwrót:D

A prawda jest taka, że w pomieszczeniach są i kafle i deski i dywany i wyposażenie a nie tylko gołe ściany i podłogi.

 

Sam więc widzisz,że aranżacja wnętrza ma duże znaczenie dla komfortu termicznego . Jak w temacie ma być komfortowo a nie raz za zimno,raz za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej bajki. Zobaczcie jak wysoko podciąga kapilarnie grunt. Te 15 cm jakie się zakłada dla piachu nie jest realne. Tylko gruby piach spełnia te wymagania. Piach pylasty podciągnie nawet na wysokość 2metrów ! - http://www.nascon.pl/upload/files/1330472726-raport_nascon_-_kapilarnos%CC%81c%CC%81_czynna.pdf - tabela 1.

 

Myślisz,że to są obiektywne dane , firmy od specyfików na podciąganie kapilarne ?

Ktoś tu podawał inne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co znów zmyślasz? Dlaczego raz ma być zimno to znów gorąco? Chłodzi się bardzo prosto i tanio domy jak w temacie. A komfort przebywania w takich pomieszczeniach w jakich się chce to podstawa, resztę się wysteruje bo jest czym.

 

Twoje :,,Trzeba pogodzić się z tym, że czasami mamy nadmiar energii, czasami braki a każdy akumulator to drożyzna."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar lub niedomiar energii jest powiązany z temperaturą.Innymi słowy jak masz nadmiar w październikową niedzielę,to ryczysz na forum,że miałeś 26oC.,mimo,że kilkanaście stron temu piszesz jaki to cudowny dom zbudowałeś,jak to w upały masz chłodno. Ty w ogóle coś zbudowałeś? Czy to jakieś fantazje?

 

ps. pilnuj co piszesz albo rejestruj swoje kłamstewka bo zaczynasz sam sobie przeczyć.Zapominasz co kłamałeś miesiąc temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz już budował ten drugi ,to weź sobie do serca,że nie ładuje się akumulacji wysoką temperaturą,powstałą od sprzętów bo to nie komfortowe i nieefektywne(powietrze jest izolatorem).

Ładuje się bezpośrednio w masę akumulacyjną i jest to ładowanie efektywne niskotemperaturowe,podnoszące temp. powietrza w chwili ładowania o 1-2oC .Umożliwia oddawanie zgromadzonej energii przez kilkanaście godzin a nie grzanie bezsensowne chałupy do 26oC w październiku.

 

No ale jak robisz jak robisz to kto tu jest forumowym głupkiem nie mającym pojęcia co i po co robi?

ps. bazuję na danych jakie podałeś temp. kafli nie oświetlonych słońcem 22oC, temp. kafli oświetlonych słońcem 23oC. Nie sądzisz chyba,że kafle o temp. 23oC podgrzeją powietrze do 26oC . Z drugiej strony jesteś nie obliczalny i może tak myślisz?:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej bajki. Zobaczcie jak wysoko podciąga kapilarnie grunt. Te 15 cm jakie się zakłada dla piachu nie jest realne. Tylko gruby piach spełnia te wymagania. Piach pylasty podciągnie nawet na wysokość 2metrów ! - http://www.nascon.pl/upload/files/1330472726-raport_nascon_-_kapilarnos%CC%81c%CC%81_czynna.pdf - tabela 1.
No i co jak na tym pylastym piachu postawisz płytki fundament, bo to przecież gleba niewysadzinowa wg powszechnego poglądu? Przyjdzie zima i woda sobie zamarznie a płytki fundament szlag trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co jak na tym pylastym piachu postawisz płytki fundament, bo to przecież gleba niewysadzinowa wg powszechnego poglądu? Przyjdzie zima i woda sobie zamarznie a płytki fundament szlag trafi.

 

Ależ oczywiście. Trzeba uważać i robić badania gruntu. JA prawie wszędzie mam piasek drobny, który okazuje się, potrafi podciągać do pół metra. Chyba, że tak jak nydar piszę - naciągają, żeby kupić ich preparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad tym proszkiem, bo mam mieć na wiosnę całego tira, a podłoga już jest i nie wiem teraz co z nim zrobić. Jakby co, to najwyżej odmówię. Poza tym to jest chyba takie pylące i kujące cholerstwo jakby się pianka okienna utleniła i posypała, więc czy to na pewno coś ociepli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad tym proszkiem, bo mam mieć na wiosnę całego tira, a podłoga już jest i nie wiem teraz co z nim zrobić. Jakby co, to najwyżej odmówię. Poza tym to jest chyba takie pylące i kujące cholerstwo jakby się pianka okienna utleniła i posypała, więc czy to na pewno coś ociepli?

 

Robiłem testy u ojca, ale nie proszkiem od pigeona, a typowym proszkiem PUR. Efekt - rewelacja ! Wkładałem rękę w tą izolację i sucho jak pieprz.

izolacja_fund_PURem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czytając te wpisy o akumulacji, rozgrzewaniu się podłogi, itp.

 

Fizyka - tam są odpowiedzi, ale podstawy trzeba znać.

 

Akumulacyjność "naturalna" - po co kombinować z kanałami i innymi "wydumanymi" duperelami ?

 

Chcesz ja "zaprosić" i wykorzystać - ludzkość już dawno to wynalazła, a nazywa się to ściana akumulacyjna, a bardziej finezyjne rozwiązanie to Ściana Trombe'a.

 

Pomieszczenia się przegrzewają, bo słoneczko na... ?

Trzeba było na etapie projektowania pomyśleć o okapie dachu, dostosowanym (wielkością) do danego miejsca w przyrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulacyjność "naturalna" - po co kombinować z kanałami i innymi "wydumanymi" duperelami ?

 

Chcesz ja "zaprosić" i wykorzystać - ludzkość już dawno to wynalazła, a nazywa się to ściana akumulacyjna, a bardziej finezyjne rozwiązanie to Ściana Trombe'a.

 

Sciana Trombe'a to nie akumulator. Po co mi jeszcze więcej ciepła z takiej ściany, kiedy przez okna mam go za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...