Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie rób jaj. Bo jak to prawda to swoje domki będziemy musieli zburzyć żeby postawić na 30 cm styropianu. Dobrze że jeszcze elektryk do mnie nie wszedł to trochę mniej stracę.

PS ale z drugiej strony nie będę musiał ocieplać ścian i dachu - to tu zyskam.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie rób jaj. Bo jak to prawda to swoje domki będziemy musieli zburzyć żeby postawić na 30 cm styropianu. Dobrze że jeszcze elektryk do mnie nie wszedł to trochę mniej stracę.

PS ale z drugiej strony nie będę musiał ocieplać ścian i dachu - to tu zyskam.

Ekspert był całą sprawą bardzo zaaferowany.

W jednym mailu napisał mi o tym spotkaniu.

W następnym stwierdził :

Nie zostałem zaproszony do współpracy z NF

Zaś gdy mu odpisałem, że "Ja też nie zostałem tam zaproszony :(", odpisał mi :

To do zobaczenia...

 

Biorę to wszystko na karb zaaferowania zaproszeniem i wyczerpaniem walką z przeciwnikami izolowania.

Nie wiem czy 30 cm wystarczy. Tyle to było na początku lat 90-tych. Teraz ekonomiczną grubością jest podobno 50cm, uzupełnione dwoma instalacjami grzewczymi (jedna z nich dla zmylenia przeciwników izolowania tylko chłodzi i dogrzewa, ale za to pozwala na oszczędności w zimie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajmy więc kciuki, aby eksperci, którzy zbłądzili i wierzą w jakieś pogańskie OZC wreszcie oprzytomnieli i zaczęli wymagać także 50 cm od gruntu i braku CO (logiczne, przecież i tak się nie da zamontować). Taki koniec tej farsy zwanej dopłatami też by mnie cieszył, w końcu to publiczne pieniądze. Zrobiłem sobie ponad miesiąc wolnego, a przez ten czas doprodukowaliście 100 stron identycznej pyskówki. Że się Wam chciało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andriuss jak bym z jedną panią się kiedyś nie zgadał to bym nie wiedział jakich speców od pasywnych budynków

się produkuje na ściśle kierunku tego tyczącym.

Patrzę na te projekty nagrodzone i ?

I widzę że chyba sami nie dowierzają z czym mają do czynienia, a to takie grzanie, a może jeszcze takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was dobrą wiadomość :). W dniu jutrzejszym ma podobno odbyć się spotkanie decydentów NFOŚiGW z wybitnym ekspertem od tanich i komfortowych domów pasywnych.

Jest więc szansa, że cały program ruszy z kopyta. Podobno w ciągu kilku lat ma powstać w ramach tego programu ok. 10 000 domów zeroenergtycznych.

Nie jestem upoważniony do podania tożsamości tego eksperta, którego dokonania o całe dekady wyprzedzają wszystkich innych specjalistów razem wziętych.

Mam nadzieję, że już po spotkaniu ów ekspert (aktywnie udzielający się na FM) nie omieszka przedstawić nam co nas czeka w najbliższym czasie w dziedzinie budownictwa energooszczędnego (izolowanego) w Polsce, a kto wie, czy nie w całej Unii Europejskiej.

 

Jest szansa, że mu uwierzą. W końcu jeśli go zaprosili to sami mają ograniczoną wiedzę. ;)

A jeśli uwierzą, to z pożytkiem dla tych co chcą wziąć kredyt z dofinansowaniem. Przecież TB połowę zapisów wykreśli, bo przecież nie da się większość tych rzeczy policzyć ;) A i samych weryfikatorów pozwalnia, bo to sami "głupcy i łajdaki" :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie ponad miesiąc wolnego, a przez ten czas doprodukowaliście 100 stron identycznej pyskówki. Że się Wam chciało.

 

Święta racja, ja tu ,,zagościłem'' na paru stronach i już mi się odechciało , bynajmniej nie z powodu nerwów, po prostu nudy i brak konkretów i nie spodziewam się że to się zmieni, jedynie co mnie może jeszcze zachęcić do zerknięcia tu za parę tygodni to ciekawość jak długo będzie się wam chciało , uczestnikom tego sporu, bić pianę. Obstawiam że jeszcze jakieś kolejne 100 stron ;) .

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajmy więc kciuki, aby eksperci, którzy zbłądzili i wierzą w jakieś pogańskie OZC wreszcie oprzytomnieli i zaczęli wymagać także 50 cm od gruntu ...

 

Do duszy z takimi ekspertami co w XXI wieku żyto chcą kosą kosić (50cm styro). Dzisiaj wszędzie powinny być kombajny (100cm), a już takie matołki jak ja co sierpem jadą i dają 20 cm to szkoda wspominać, bo taki małorolny na końcu sochą pole zaorze z Czereśniakiem w zaprzęgu ( założy centralne).

Edytowane przez Horher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie chodzi doktorka ? dudę ?

Nie mogę zdradzić o kogo chodzi.

Dodam tylko, co było powodem :

Nie zostałem zaproszony do współpracy z NF... tylko dlatego, że piszę o idiotyzmach zwiazanych z OZE oraz o złym kierunku w jakim temat dopłat idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panie Henryku, że wyciąga Pan pv - przykre, że okazał Pan się ( moderowano)

Skoro uważa Pan, że na PW może pan bezkarnie obrażać innych, to dlaczego mam to pominąć milczeniem?

Poza tym nie napisałem kto był autorem tych maili. Sam się Pan do tego przyznał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na właśnie zakończonym, spotkaniu z przedstawicielami NFOŚiGW, oraz ludźmi od dotacji unijnych, przekonywałem o konieczności dotowania domów izolowanych a nie tych z pompami ciepła, gazem, biopaliwami kolektorami, na dachu.

Drogie instalacje grzejne mają szansę się zwrócić wyłącznie przy dużym zapotrzebowaniu. Dlatego z OZE sens w budownictwie jednorodzinnym ma wyłącznie PV .

Widać to zresztą na targach Warszawskie targi RENEXPO Poland 16-17.10 - gdzie 3/4 to już PV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na właśnie zakończonym, spotkaniu z przedstawicielami NFOŚiGW, oraz ludźmi od dotacji unijnych, przekonywałem o konieczności dotowania domów izolowanych a nie tych z pompami ciepła, gazem, biopaliwami kolektorami, na dachu.
No to borze .

Jak by się kolega znał ! to by promował domy całkowicie bez ogrzewania, wyłączając CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...