Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie. Źle Pan rozumie.

Dom jest izolowany tak, że zużywa bez pompy ciepła i OZE do 20kWh/m2. Takie zużycie było przy chłodzeniu ( mało skutecznym ) z gwc ..

 

Miga się pan jak migacz pospolity.

O stanie budynku świadczy ile budynek potrzebuje energii, na ogrzewanie i ewentualne chłodzenie - a budynki takie jakie pan proponuje tego chłodzenia potrzebują - bezapelacyjnie potrzebują.

To co dostarczy tę energię, z jaką sprawnością, jest na tym etapie, sprawą nieistotną, bo chodzi o wartość bezwzględną.

 

dopisałem:

 

A o tym, że tak się liczy, świadczy choćby: str.8, tab.5 w materiałach, które raczył był pan zapodać (duńskie).

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napracujesz się, opracujesz, zestawisz, porównasz te wyniki, a przyjdzie chłopek roztropek i powie że to teoria.

Wiem jak to wyglądało jak gościu zbierał materiały do pracy dr. O przegrodach kolektorowo-akumulacyjnych.

Pamiętasz moją szybę na powietrzu... obliczenia potwierdziły się z badaniem.

Od razu też usłyszałem co miało wpływ na taki wynik, zimna ramka między szybowa, przy formatce 25x25cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fachowcy. A taki pomysł.

Kupujemy względnie tanią PPC pędzoną z GWC i zużytego powietrza .

PPC podgrzewa zasobnik do np. 27-30oC ,co wystarcza do CO np dla -10oC. Przy spadku temp. na zewnątrz poniżej -10oC,zaczyna brakować energii i spada temp. w zasobniku.Spadek poniżej np. 27oC powoduje włączenie grzałki do czasu aż zasobnik nie osiągnie z powrotem 27oC .

Można taki układ połączyć z CWU. Zapewnić CWU-ej stałą temp. 27-30oC a braki uzupełnić z gniazdka.

Poniżej -10oC to dosyć rzadka sytuacja więc nastawienie się na max. -10oC ,dobierając pompę wydaje się ekonomiczne.Chyba,że błądzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można taki układ połączyć z CWU. Zapewnić CWU-ej stałą temp. 27-30oC a braki uzupełnić z gniazdka.

Poniżej -10oC to dosyć rzadka sytuacja więc nastawienie się na max. -10oC ,dobierając pompę wydaje się ekonomiczne.Chyba,że błądzę?

 

A po co taki skomplikowany układ. Masz PCi: http://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/klimatyzacja-wewnetrzna/ogrzewanie/pompy-ciepla-powietrze-woda/pompa-ciepla-powietrze-woda-416107/, która przy tak małym zapotrzebowaniu budynku na ciepło, ogrzeje i CWU i dom nawet nadmuchem.

 

Za jedna trzecią kwoty proponowanej przez TB masz bardzo podobne rozwiązanie, tyle że bez kabli i i bez możliwości regulacyjnych z ogromną precyzją.

Ale jak w domu nie masz laboratorium z wymaganą stałą temperaturą, tylko jesteś normalnym użytkownikiem, raczej nie sądzę aby ten drobny mankament, spędzał Ci sen z oczu.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji, to chyba powoli obniżają polskie ceny na powietrzną pompę ciepła Daikin Ururu Sarara z COP > 5,5

http://allegro.pl/super-klimatyzator-daikin-ururu-sarara-5-0-kw-i4712510065.html

już poniżej 12k.

 

chociaż to i tak drożej niż np. we Włoszech, gdzie wersję FTXZ35N można kupić za ok. 1900 euro bez specjalnego szukania (pewnie można taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt wycofany z oferty. Ja mam plan zrobić "bufor ciepła tymi ręcami" a'la Adam_MK. Przedwczoraj przyszedł do mnie do roboty gość po blachy z lasera na takie cudo. Zobaczę co mu wyjdzie i wyciągnę wnioski - mam jeszcze czas. Jak zrobi sobie, to mi chyba też, a firmę od wężownic mamy zaprzyjaźnioną.

 

Jeszcze wrzucę coś fajnego i tym razem nie cycki:

 

 

Końcówka daje po łbie, a to film z 1930!

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co taki skomplikowany układ. Masz PCi: http://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/klimatyzacja-wewnetrzna/ogrzewanie/pompy-ciepla-powietrze-woda/pompa-ciepla-powietrze-woda-416107/, która przy tak małym zapotrzebowaniu budynku na ciepło, ogrzeje i CWU i dom nawet nadmuchem.

 

Za jedna trzecią kwoty proponowanej przez TB masz bardzo podobne rozwiązanie, tyle że bez kabli i i bez możliwości regulacyjnych z ogromną precyzją.

Ale jak w domu nie masz laboratorium z wymaganą stałą temperaturą, tylko jesteś normalnym użytkownikiem, raczej nie sądzę aby ten drobny mankament, spędzał Ci sen z oczu.

 

Taką ma gubic. Zobaczymy co faktycznie daje zimą ,bo nie sądzę, by gubic naciągał osiągi. Warme gdzieś pisał, że przy +/- 0oC dawała COP 1,5.

Uważam jednak,że dla powietrznej PC ( przynajmniej na tym etapie zaawansowania technicznego) pompa powinna dostawać dodatnią temperaturę +/- 10oC. 400-600m3/h o takiej temp. nie dam rady zabezpieczyć,ale do 300m3/h i owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podłączyć tę pompkę do mojego buforka 1000L i zamontować ją na poddaszu nieużytkowym nad gankiem, żeby nie było jej w domu słychać. Wtedy mógłbym uruchamiać ją tylko w dzień przy wysokiej temperaturze, a dodatkowo zrobić kolektor zbierający powietrze spod blachy. Fajnie, że moja blacha jest czarna:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji, to chyba powoli obniżają polskie ceny na powietrzną pompę ciepła Daikin Ururu Sarara z COP > 5,5

http://allegro.pl/super-klimatyzator-daikin-ururu-sarara-5-0-kw-i4712510065.html

już poniżej 12k.

 

chociaż to i tak drożej niż np. we Włoszech, gdzie wersję FTXZ35N można kupić za ok. 1900 euro bez specjalnego szukania (pewnie można taniej).

o , to tylko "prawie "10 000 tyś PLN różnicy pomiedzy samsungiem , co to chłopaki wyhaczyli .. czyli 33 000 kwh .zależy kto po ile ma kilowat . dzizys.. kiedy się to zwróci?

kombinowałem z tym samsungiem , ale chyba stanie na nagrzewnicy za 150 PLN w recyrkulacji. Proste do bólu IMHO.

 

Ale mogę się mylic :)

sorry ze zasmiecam wątek .już znikam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać link?

 

Nie pamiętam gdzie to było. Pewnie w instrukcji.

 

EDIT: Mam!: "Ustawienie temperatury w trybie z pompą ciepła, fabryczne ustawienie mieści się w zakresie od 50 do 55°C. Wchodząc do menu instalatora ( rys. w rozdziale 7.7) można poszerzyć zakres do 40 - 62°C." - tylko, że to dotyczy Aristonka :p

 

EDIT2: W Buderusie mamy " • Temperatury c.w.u. między 30 °C i 70 °C (temperatura ustawiona fabrycznie wynosi 50 °C).", więc jednak pasuje do twojej koncepcji !

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie to było. Pewnie w instrukcji.

 

EDIT: Mam!: "Ustawienie temperatury w trybie z pompą ciepła, fabryczne ustawienie mieści się w zakresie od 50 do 55°C. Wchodząc do menu instalatora ( rys. w rozdziale 7.7) można poszerzyć zakres do 40 - 62°C." - tylko, że to dotyczy Aristonka :p

 

EDIT2: W Buderusie mamy " • Temperatury c.w.u. między 30 °C i 70 °C (temperatura ustawiona fabrycznie wynosi 50 °C).", więc jednak pasuje do twojej koncepcji !

 

No to teraz należy się zastanowić, czy taka nastawa wykończy pompę i czy będzie pracowała ciągle.

Zresztą nie upieram się przy Buderusie,upieram się jedynie przy powietrzu wentylacyjnym i GWC do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...