Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nic mi na ten nie temat nie wiadomo, ale skoro pytasz to znaczyc moze iz watek zmierza w zlym kierunku. Moze pomyliles go z TB?

 

Nie pomyliłem Ale nydar Tak stanowczo o tym pisze jakby pompę od niego kupił. Warto takie rzeczy wyjaśnić aby dobrze odczytywać intencję. Wiemy że na forum są różne grupy interesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłem Ale nydar Tak stanowczo o tym pisze jakby pompę od niego kupił. Warto takie rzeczy wyjaśnić aby dobrze odczytywać intencję. Wiemy że na forum są różne grupy interesów.

 

Warto, calkowicie sie z Toba zgadzam. Widzisz sam jak latwo kogos bezpodstawnie oczernic. Szkopul tkwi w tym iz o wiele ciezej jest sie z tego wybronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Lipo i Tomaszs. To taka nasza gra z kszhu na nocną porę. Dajemy sobie po pyskach bo kol. kszhu to lubi .A czy handluje? Musi z czegoś żyć .

Tylko handlowiec z małym ruchem w sklepiku ma czas na pisaninę od rana do wieczora.

Ja godnie żyję kosząc trawniki po 23-ej. Lubię to puki psie goowno nie opryska garniturka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu pamiętasz jak pisałem że jak się włączy ogrzewanie = strata zyski ze słońca nie zwrócą Ci kasy za prąd.

Pewnie też kolejną sprawą jest włożenie kabli w beton przynajmniej części.

Niczym taka masa betonu się nagrzeje konkretnie ... to ciepełko rozejdzie się po kościach, co tłumaczyłem Panu Tomaszowi.

Sprawdza się taki system przy ciągłym grzaniu.. ale przy chwilowych potrzebach .. stąd myślisz o tym że kabli jest za mało.

U mnie jak się zaczyna już palić na dobre, to straty kominowe ich prawie nie ma. Komin się nagrzewa do tego stopnia że jeszcze długo, długo trzyma ciepło w pomieszczeniach przyległych. Miałem też kuchnie kaflową która 20 godzin trzymała przyjemne ciepło.

Ten luksus można mieć przy drewnie, nie prądzie.

Prądem trzeba precyzyjnie działać, nadmuch, promienniki oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Prądem trzeba precyzyjnie działać, nadmuch, promienniki oświetlenie.''

 

Bo?

Prądem można pyknąć ,czy każdym innym źródłem proporcjonalnie do pojemności pykniętego ,byle w ciagu x godzin nie zmienił swojego stanu posiadania o wiecej jak 1oC.

O podgrzewaniu światłem,kiedyś z jaskiem rozmawialiśmy,toć to samo ciepło, ale komercja nas w ziemię wbiła. Taka tradycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak bierzesz! Ale nie wciskaj nikomu tego co ci lekarz zapisał:)

 

Jezu . Odpuść te pierdoły o swojej chorobie. To twój problem i twojej rodziny. Merytorycznie proszę . Co ci wytłumaczyć?

Tory na kamykach bo pospółkę byle deszcz by rozmył. Można? Można.

 

ps. Pamiętasz .Dałem ci adres dr. z Wrocka .Musi być nie byłeś. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś, że co? Cuda? U mnie ich niestety nie ma.

Akumulacja. Tyle, że nie w podłodze.

 

Błąd wynikający z braku wiedzy na poziomie szkoły podstawowej.ale to nie jest wstyd się przyznać. Ważne ,że jesteś żądny wiedzy. Rok ,dwa i się nauczysz,pojmiesz.Zbudujesz wtedy swój pierwszy z prawdziwego zdarzenia dom energooszczędny. Nie będziesz ryczał ,że gorąco przez słońce na koniec października.

Napisz na priwa to pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem jest to, że cały czas się zgrywasz. Ja mam odczyty temp., tego nie oszukasz.

 

A ja cały czas mówię ,że źle zbudowałeś dom,skoro przegrzewa się od słońca w koniec października. Twoje odczyty są dowodem .

A teraz popraw sobie humor przed snem i kopnij mnie w doope,bo uważam,że duże przeszklenia od południa są głupotą. Dowodem są twoje odczyty temp. z końca października . Był też wrzesień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...