Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakby się nie znał, to by nie organizowali spotkania.
A stawianie na głowie wszystkiego ?

wyciąganie błędnych wniosków z gruntem ?

Jak by się kolega skoncentrował na izolowaniu, to zasyp wiedzy w prost od kolegi, nie od

jakiś linków do Szwecji.

Nie wiem skąd ta linia obrony ? że np ja jestem wrogiem izolacji ? chyba większego fanatyka izolacji nie znajdziesz jak ja jestem.

Ileż razy pisałem o tym jaką izolację promuje ? masę !

Moja linia jest tak : izolacja ma być taka aby nie było ogrzewania, ma dom być wstanie ogrzać się sam !

A do tego potrzeba sutej izolacji nie tylko od gruntu ! ale i dach ściany i okna najwyższej próby.

Ponieważ o komforcie będzie decydować temperatura powierzchni ścian !

tego nie da się uzyskać bez porządnej szczelnej izolacji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ja napisałem że ma zjadać ponad 30 kWh? chłopie ogarnij się !

Biorąc bilans pod uwagę wynik może być tylko - .

 

Założyłem swój dziennik budowy ! budynku co się koledze TB nie śniło.

Budynek ten nie może sobie pozwolić na ogrzewanie inne jak tylko to co dała natura !

A dała bardzo wiele ! i trzeba to wykorzystać.

Myślę że z czasem lektura dziennika będzie pokazywać jak daleko TB jest od prawdziwych tanich domów izolowanych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na właśnie zakończonym, spotkaniu z przedstawicielami NFOŚiGW, oraz ludźmi od dotacji unijnych, przekonywałem o konieczności dotowania domów izolowanych a nie tych z pompami ciepła, gazem, biopaliwami kolektorami, na dachu.
Jakby Pan zapoznał się z wytycznymi dotyczącymi domów energooszczędnych, to dowiedziałby się Pan, że tak właśnie domy o niskim zużyciu energii bez "wspomagaczy" (czyli wg Pana percepcji domy izolowane) są preferowane.

Wskaźnikiem umożliwiającym dotację jest wielkość zużycia energii użytkowej, a nie końcowej, czy pierwotnej (ale to już chyba za trudne dla Pana pojęcia).

 

Nie wiem jak na Pana tam patrzyli, skoro usiłował Pan walczyć z czymś, co nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem swój dziennik budowy ! budynku co się koledze TB nie śniło.

Nie lepiej dziennik założyć w tym dziale : http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?18-Dzienniki-budowy-dzie%C5%84-po-dniu ?

Moim zdaniem dzienniki w takim formacie są bardziej strawne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na właśnie zakończonym, spotkaniu z przedstawicielami NFOŚiGW, oraz ludźmi od dotacji unijnych, przekonywałem o konieczności dotowania domów izolowanych a nie tych z pompami ciepła, gazem, biopaliwami kolektorami, na dachu.

Drogie instalacje grzejne mają szansę się zwrócić wyłącznie przy dużym zapotrzebowaniu. Dlatego z OZE sens w budownictwie jednorodzinnym ma wyłącznie PV .

Widać to zresztą na targach Warszawskie targi RENEXPO Poland 16-17.10 - gdzie 3/4 to już PV .

 

było też zaplanowane spotkanie z Premierem. Wprawdzie Donald Tusk czekał kilka godzin przed pawilonem na Bartyckiej jednak w skutek konieczności prowadzenia 6 budów jednocześnie Pan Tomasz nie znalazł czasu na spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było też zaplanowane spotkanie z Premierem. Wprawdzie Donald Tusk czekał kilka godzin przed pawilonem na Bartyckiej jednak w skutek konieczności prowadzenia 6 budów jednocześnie Pan Tomasz nie znalazł czasu na spotkanie.

 

Słyszałem, że TB w tym czasie mediował pomiędzy Obamą i republikanami, i przekonał wszystkich, że za sprawą 50 cm od gruntu domknie się amerykański budżet. Obama rozważa wygłoszenie orędzia pod tytułem "izolacja (od gruntu), głupcze". Sami zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego Pana nie zaprosili?
mnie ? ja się tak łokciami nie rozpycham.

Choć jak bym był tak bardzo nie skromny jak Pan to nie wiem.

Może pora zacząć ? Jeśli faktycznie spotkał się z tymi Panami?

Ma chłop przebicie niczym pocisk z Uranem .

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. TB napiszę jedno głupie prowokujące zdanie, a zaraz 10 forumowiczów zaczyna dowodzić kto ma rację, karmiąc trolla bardziej. Stare chłopy a tak się dają. Nikt by nie pisał to wątek umarłby śmiercią naturalną, TB pisałby sobie do ściany, aż w końcu by mu się znudziło.
Nie bierzesz pod uwagę aspektu sadomasochistycznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. TB napiszę jedno głupie prowokujące zdanie, a zaraz 10 forumowiczów zaczyna dowodzić kto ma rację, karmiąc trolla bardziej. Stare chłopy a tak się dają. Nikt by nie pisał to wątek umarłby śmiercią naturalną, TB pisałby sobie do ściany, aż w końcu by mu się znudziło.
Pisałbym aż nawet Pan by zrozumiał. Bo to w sumie proste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuje. Sa tacy co uważają, że domy zużywające do 20kWh/m2 są droższe od tych co zużywaja 100kWh/m2 czy mniej komfortowe.

Witam. Domy o zużyciu energii 15 kWh/m2 rocznie są w tej samej cenie co domy zużywające 105 kWh/m2. Biorąc pod uwagę dopłatę NFOŚiGW w wysokości 50 000 zł są tańsze o 25 000 zł, bo nie mają CO, pieca, komina, kotłowni i czort wie co jeszcze. To jest fakt i jedyna prawda. Wykonanie ich dzisiaj jest proste jak drut, ale musi być wiedza inwestorów w tej materii, a jej nie ma. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale musi być wiedza inwestorów w tej materii, a jej nie ma. Pozdrawiam
Twój sukces jest ten że kumasz, iż może być jednak taniej.

Wykonanie proste jak drut... Ale nikt nie wie jak... No oprocz ciebie i TB ewidetnie.
no pewnie koledze chodziło o prostotę takiego domu zawartą w bryle budynku i rozwiązaniach instalacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...