Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, tak, najgorzej jak się dało. Może przez to, że słońce latem wyżej a zimą niżej. Skończ więc bredzić jak forumowy głupek.

 

Bardzo przykro ,że nazywasz mnie głupkiem. Ty ryczysz,że w październiku chałupa ci się przegrzewa. Ja w osi zachodniej ściany zostawiłem kilka sosen ,które dają cień dla zachodzącego słońca latem a tym bardziej jesienią. Ja mam tak w sam raz ty jakby za ciepło. Kto tu głupkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo za stan rzeczy nie obwiniam. Zwracam Wam tylko uwage co z tego watku zostalo.

 

Nie za dużo,choć uważny czytelnik zostanie zmuszony do myślenia-szukania informacji -drążenia tematu. Tu trą się idee-podejścia do energooszczędnego domu. Przy okazji lecą bluzgi . No ale jak chłopaki się sprzeczają to i bluzgi-wyzwiska są w dobrym forumowym tonie.

 

ps. Taki teścik.Uważasz,że 40cm izolacji styropianowej pod posadzką to dobre rozwiązanie?Ekonomiczne?Bezpieczne w perspektywie życia budynku-50-80lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co z tego wątku fantaści pokroju nydara zrobili to już widać od drugiego w nim postu.

Winić nie trzeba ale sprawców tego syfu widać.

 

Wybacz,ale z atencją traktuję kol. TB mimo,że nie zgadzam się z nim w większości tematów.

Ty natomiast preferujesz taki a nie inny sposób rozmowy ze mną ,więc dostosowuję się jak mogę do tego stylu. A,że styl jest jaki jest to i temat zbacza do rynsztoka. Wyrzuć ze słownika kilka obraźliwych słów a będziemy rozmawiali normalnie.Wartością dodaną będzie zadowolenie kol. Tomaszs131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny człowiek rozumie, że coś robi się celowo czyli np. żeby poznać możliwości akumulacji to celowo trzeba ją energią zasilić. Ze słońca, nie zasłaniając okien, nie otwierając drzwi, wentylując dużą porcją podgrzanego spod dachu a nie z północnej czerpni czy GWC itp. itd.

Nie pojmuje tego idiota ale, że musi się popisać to bełkocze wciąż i syfi.

Niestety taki mamy przekrój społeczeństwa a na niemoderowanym forum też i głupki nie rozumiejące podstaw mogą pisać.

 

Idiota,bełkocze,,syfi,głupki , a to tylko z jednego postu:D

Przekazuję ci zatem znak pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny człowiek rozumie, że coś robi się celowo czyli np. żeby poznać możliwości akumulacji to celowo trzeba ją energią zasilić. Ze słońca, nie zasłaniając okien, nie otwierając drzwi, wentylując dużą porcją podgrzanego spod dachu a nie z północnej czerpni czy GWC itp. itd.

Nie pojmuje tego idiota ale, że musi się popisać to bełkocze wciąż i syfi.

Niestety taki mamy przekrój społeczeństwa a na niemoderowanym forum też i głupki nie rozumiejące podstaw mogą pisać.

 

ps. Wybacz,ale gdyby było moderowane to w jednym poście cztery obraźliwe słowa nie były by tolerowane przez moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz,ale z atencją traktuję kol. TB mimo,że nie zgadzam się z nim w większości tematów.

Ty natomiast preferujesz taki a nie inny sposób rozmowy ze mną ,więc dostosowuję się jak mogę do tego stylu. A,że styl jest jaki jest to i temat zbacza do rynsztoka. Wyrzuć ze słownika kilka obraźliwych słów a będziemy rozmawiali normalnie.Wartością dodaną będzie zadowolenie kol. Tomaszs131

 

Uwazam, ze nnie jestem osamotniony w zwalczaniu jadu w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze nnie jestem osamotniony w zwalczaniu jadu w tym watku.

 

Ten wątek jest jadotwórczy, bo każdy pomysł,inny od oficjalnego do kupienia w sklepie jest brutalnie zwalczany.W tym wątku można tylko przyklaskiwać marketingowej opcji. Inna opcja jest zakazana.

Zresztą co się dziwić . WM za ok.10-12kPLN do WW za 1kPLN. Wchodząc w skórę sprzedawcy WM ,nie dziwię się,że reagują toksycznie.

Tyle ,ze mnie interesuje mój portfel a nie zysk sprzedawcy .

Ten wątek zawsze będzie jadotwórczy .Gra interesów.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład z brzegu to kilka systemów grzewczych w domu pasywnym
Nie interesuje mnie system grzewczy tylko komfort i opłaty.

Mam sobie ustawić temperaturę w pomieszczeniu - do tego jest automatyka, a za opłaty odpowiada izolacja i odzysk ciepła z wentylacji.

Pasywne utrzymanie stabilnej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, przy bardzo małych potrzebach jest utopią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiemy... jednoznacznie z watku nie wynika.

 

Ale jest jednym za agresywniejszych przyklaskiwaczy zalozyciela watku... a wiec mozna zakladac ze dorabia w marketingu u cieplownika

ktory oferuje:

"Pieniądze na zmniejszenie potrzeb ciepła z 300-200 kWh/m2/rok na 70-35 kWh/m2/rok najlepiej “zabrać” z ogrzewania, robiąc “TANIE GRZANIE”

 

http://www.nie-co.pl

 

Tak odnosnie tych domow "izolowanych" ;)

 

Tych co nie maja zapotrzebowania na cieplo a tylko zuzycie.

 

perm okreslil juz ten stan umyslu :)

 

Ok. To wiemy , ze Pan Tomasz to sprzedawca z "doświadczeniem" (pierwszy pasywny dom na świecie). Można jeszcze zadać sobie pytanie ile osób z forum skorzystało z jego usług.

 

Ja nie popieram teorii. Kszhu ale nie zakładam, że jest handlarzem. Wybudował dom, pokazał na forum, dzieli się przemyśleniami. Ma podobne zdanie do mr b. cóż. Za to go nie można winić. Może po wybudowaniu własnego też zmienię moje zdanie.

Nie lubię bezpodstawnych oskarżeń a takie tutaj padają.

Każdy ma swój rozum, moje liczenie podpowiada że 40 cm styro jest bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To wiemy , ze Pan Tomasz to sprzedawca z "doświadczeniem" (pierwszy pasywny dom na świecie). Można jeszcze zadać sobie pytanie ile osób z forum skorzystało z jego usług.

 

Ja nie popieram teorii. Kszhu ale nie zakładam, że jest handlarzem. Wybudował dom, pokazał na forum, dzieli się przemyśleniami. Ma podobne zdanie do mr b. cóż. Za to go nie można winić. Może po wybudowaniu własnego też zmienię moje zdanie.

Nie lubię bezpodstawnych oskarżeń a takie tutaj padają.

Każdy ma swój rozum, moje liczenie podpowiada że 40 cm styro jest bezsensu.

To jak zbudować do izolowany? Bez 30 cm się nie da. A ja nie chcę, domów tylko izolowanych.

Przy identycznych izolacja, przy wentylacji nawiewnej w suficie i przy ogrzewaniu podłogowym, znacznie więcej ucieka ciepłą do gruntu, niż dachem.

Gdy więc mniej jest izolacji w podłodze niż w dachu, od razu widać, że projektant nie zna fizyki i nie potrafi liczyć.

 

Szanowny Panie APZ - buty są najważniejsze... by uzyskać izolację na poziomie do 20kWh/m2 ( jak w temacie, ma Pan tu opracowanie Danmarks Tekniske Universitet

Institut for Byggeri og Anlæg Udvikling og analyse af højisolerede

klimaskærmskonstruktioner

Można wygooglpweać i na 2 str. jest podłoga i dach 0.07 W/m2xK ściana 0.08.

Ps.

A do Pana Szweda, nie ma co mieć pretensji. Nie zna polskiego, posługuje się tłumaczem goole lub czymś podobnym. Pewnie podobnie byśmy byli zrozumiani, gdybyśmy pisali i czytali przez googla np. tu http://www.byggahus.se/

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To wiemy , ze Pan Tomasz to sprzedawca z "doświadczeniem" (pierwszy pasywny dom na świecie). Można jeszcze zadać sobie pytanie ile osób z forum skorzystało z jego usług.

 

Ja nie popieram teorii. Kszhu ale nie zakładam, że jest handlarzem. Wybudował dom, pokazał na forum, dzieli się przemyśleniami. Ma podobne zdanie do mr b. cóż. Za to go nie można winić. Może po wybudowaniu własnego też zmienię moje zdanie.

Nie lubię bezpodstawnych oskarżeń a takie tutaj padają.

Każdy ma swój rozum, moje liczenie podpowiada że 40 cm styro jest bezsensu.

To już z dziesięc razy było tu pisane. Pisze Brzęczkowski bzdury, nie przejmując się tym specjalnie. Odpowiadają mu tacy których dla których to rozrywka albo tacy którzy wierzą, że da się Brzęczkowskiego nawrócić. (raz już się udało, nie twierdzi już, że EPS jest, pod płytę lepszy od XPS ale nie jest to zasługą nikogo z forum). Zabawa i tyle.

Kszhu to jednak jakieś dziwo. Twierdzi, że Brzęczkowski go zainspirował i robi wszystko, by idiotyzmy przez swojego mistrza wypisywane uzasadnić. Komiczne to, bo jak tu bronić bzdur. Inaczej jak wymyślając kolejne się nie da. Jest też chorobliwie ambitny co nie pozwala mu przyznać się do błędu. Każdy normalny człowiek dawno dałby sobie spokój ale nie on. Ciągnie te przepychanki z Nydarem, którego najwyraźniej to bawi pokazując przy okazji, że jest prostakiem. Bardziej podgrzewa tu atmosferę niż Brzęczkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem przypomnijmy temat sporu. Klimatyzator nie jest pompą ciepła. Twierdzę,że klimatyzator jest pompą ciepła a temp. skraplania i parowania nie ma znaczenia dla faktu bycia pompą ciepła. Peltier też jest pompą ciepła.

 

Tia - a każdy samochód jest ciężarówką :no: bo ma silnik :bash:

 

Przełóż silnik z Ferarri do ciągnika siodłowego, a będziesz miał większą moc i moment obrotowy niż oryginalna jednostka.

 

Dziwne - inni na to nie wpadli. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu to jednak jakieś dziwo. Twierdzi, że Brzęczkowski go zainspirował i robi wszystko, by idiotyzmy przez swojego mistrza wypisywane uzasadnić. Komiczne to, bo jak tu bronić bzdur.

 

Co ciekawe, system ogrzewania jaki TB preferuje nie jest czymś złym. Jest to po prostu jedna z możliwych wariacji. Problem tylko w przekonywaniu i próbie udowodnienia, że jego jest jedyne słuszne - reszta nie nadaje się do domu jak w temacie. Podobna historia jest z pewnym Krzysztofem, który wszelkimi metodami wciska swoje plastikowe kotwy. Mimo, że chcę je zastosować u siebie to nie zgadzam się z teoriami jakie tu na forum wygłasza. Ale co poradzić, niektórzy mają parcie na szkło, nie musi być sensownie, byle byłoby dużo i kontrowersyjnie. Pieprz* celebryci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia - a każdy samochód jest ciężarówką :no: bo ma silnik :bash:

 

Przełóż silnik z Ferarri do ciągnika siodłowego, a będziesz miał większą moc i moment obrotowy niż oryginalna jednostka.

 

Dziwne - inni na to nie wpadli. :D

 

Hmmm... Możliwe, że masz rację, bo czy każde urządzenie posiadające sprężarkę to pompa ciepła ? Lodówka też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Możliwe, że masz rację, bo czy każde urządzenie posiadające sprężarkę to pompa ciepła ? Lodówka też ?
Tak, lodówka też jest pompą ciepła.

Dopiero konkretne zastosowanie pompy ciepła wyznacza jej nazwę :

- lodówka,

- chłodziarka,

- zamrażarka,

- osuszacz powietrza,

- klimatyzator,

- pompa ciepła do ogrzewania,

- pompa ciepła do przygotowania ciepłej wody,

- gazowa pompa ciepła,

- agregat wody lodowej,

- wytwornica lodu,

- chłodzenie komputera (ogniwo Peltiera),

- itd.

To są wszystko pompy ciepła, pracujące w różnych punktach pracy, na różnych czynnika chłodniczych, a nawet na różnych zasadach fizycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Możliwe, że masz rację, bo czy każde urządzenie posiadające sprężarkę to pompa ciepła ? Lodówka też ?
Lodówka też. Pompowane jest ciepło z wewnątrz, na zewnątrz.

A co do innych rozwiązań niż elektryczne podłogowe. To wyszło z praktyki i potwierdziło się nawet na tym forum. Po prostu przy zapotrzebowaniu 1000kWh - nie zrobi Pan precyzyjnego ustawienia temperatury, uwzględniającego w sposób liniowy inne źródła, oraz bardziej komfortowego niż kabelek w podłodze ze swoim termostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, system ogrzewania jaki TB preferuje nie jest czymś złym. Jest to po prostu jedna z możliwych wariacji. Problem tylko w przekonywaniu i próbie udowodnienia, że jego jest jedyne słuszne - reszta nie nadaje się do domu jak w temacie. Podobna historia jest z pewnym Krzysztofem, który wszelkimi metodami wciska swoje plastikowe kotwy. Mimo, że chcę je zastosować u siebie to nie zgadzam się z teoriami jakie tu na forum wygłasza. Ale co poradzić, niektórzy mają parcie na szkło, nie musi być sensownie, byle byłoby dużo i kontrowersyjnie. Pieprz* celebryci ;)

Dom energooszczędny, pasywny, czy zeroenergetyczny nie wyklucza zastosowania różnych systemów grzewczych.

Może w takim domu być pompa pompa ciepła.

Proponuję posłuchać co na ten temat mówi nestor takiego budownictwa w Polsce Günter Schlagowski -

.

Ogrzewanie podłogowe współpracujące z pompą ciepła nazywa "piecem kaflowym", ale mówi też o tym, że dzięki takiemu rozwiązaniu w domu pasywnym można zejść z zapotrzebowaniem na ciepło do ogrzewania do poziomu nawet 3 kWh/(m2*K) rocznie, zachowując przy tym bardzo dobry komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, system ogrzewania jaki TB preferuje nie jest czymś złym. Jest to po prostu jedna z możliwych wariacji. Problem tylko w przekonywaniu i próbie udowodnienia, że jego jest jedyne słuszne - reszta nie nadaje się do domu jak w temacie. Podobna historia jest z pewnym Krzysztofem, który wszelkimi metodami wciska swoje plastikowe kotwy. Mimo, że chcę je zastosować u siebie to nie zgadzam się z teoriami jakie tu na forum wygłasza. Ale co poradzić, niektórzy mają parcie na szkło, nie musi być sensownie, byle byłoby dużo i kontrowersyjnie. Pieprz* celebryci ;)
Trudno pisać o czymś takim, że jest złe. Jak ktoś nie da izolacji między ławą a murem to niewątpliwie błąd. Pytanie po co komu takie rozwiązanie jak te z kW kabli i PC na dodatek. To jest tak przekombinowane jak tylko może być. Przypomina sterowane laserem działko na muchy. Można i tak tylko po kiego to, skoro podobny efekt można osiągnąć za pomocą lepu czy Brosa a przy ogrzewaniu farelki ( ;) ) i akumulacji.

 

Pomysł Brzęczkowskiego powinien znaleźć się w podobnym zestawieniu:

http://www.cracked.com/quick-fixes/8-overly-complicated-machines-that-have-zero-purpose/

Przy okazji, ja głosowałbym za numerem 7 "The Useless Machine"

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...