Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

FG mniemam że to fundament grzejny.

http://www.usiebie.pl/oferty/kartoteka/990 w takim zamku cegalnaym to mieszkanie w piwnicy to wybawienie :) ciepło.

Po prostu ciepło. Jeśli U ścian jest 1,1 lub gorzej to U w piwnicy będzie jakieś 0,4 ... zależy jak głęboko.

:lol2:

w paru miejscach widać pieczarki w kątach :D

A wybrałeś się na spacer za grzybami :D http://krosno.otodom.pl/index.php?mod=show&act=gallery&active=2&insId=28678569

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty masz marzenia ja mam fakty.

Fakty marzeń nie potwierdzają.

Ale brnij dalej w ten idiotyzm, może kiedyś nawet ktoś nienormalny to zrobi i wtedy wszyscy się przekonają co warte takie puste fantazjowanie.

 

No i co ja mam odpowiedzieć na takie coś?

Jedno zdanie a ,,idityzm,nienormalny,puste fantazje". W tym wszystkim merytoryczne było,,może kiedyś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG mniemam że to fundament grzejny.

http://www.usiebie.pl/oferty/kartoteka/990 w takim zamku cegalnaym to mieszkanie w piwnicy to wybawienie :) ciepło.

Po prostu ciepło. Jeśli U ścian jest 1,1 lub gorzej to U w piwnicy będzie jakieś 0,4 ... zależy jak głęboko.

:lol2:

w paru miejscach widać pieczarki w kątach :D

A wybrałeś się na spacer za grzybami :D http://krosno.otodom.pl/index.php?mod=show&act=gallery&active=2&insId=28678569

 

Ja bym się mocno zastanowił a nie lał na odlew. Masz umiejętności to nie idź drogą kszhu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grunt to tylko dodatkowy opór cieplny, a i tak od niego będę się separował.

Jak coś to nadmiar z ewentualnego solara skieruję do gruntu... bo inaczej będzie trzeba coś innego kombinować ... a w grunt można pakować...

Jako taki śmietnik na energię, nastawiając się na CWU zimną to w lecie będzie masa powierzchni ... do grzania.

Tylko czy mi się będzie chcieć :D ale prędzej rury w beton i wygrzewanie piwnicy w lecie też można :) w opatrunku z izolacji ... haaa tylko skąd ja chłodek w lecie wezmę... dwie rzeczy się wykluczają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grunt to tylko dodatkowy opór cieplny, a i tak od niego będę się separował.

Jak coś to nadmiar z ewentualnego solara skieruję do gruntu... bo inaczej będzie trzeba coś innego kombinować ... a w grunt można pakować...

Jako taki śmietnik na energię, nastawiając się na CWU zimną to w lecie będzie masa powierzchni ... do grzania.

Tylko czy mi się będzie chcieć :D ale prędzej rury w beton i wygrzewanie piwnicy w lecie też można :) w opatrunku z izolacji ... haaa tylko skąd ja chłodek w lecie wezmę... dwie rzeczy się wykluczają?

 

Mówimy o tym samym .Też mówię,że 150-200ton sowicie opatulone,bo od spodu i tak trzeba,dochodzi 30-40 cm po bokach.A to jest strata 150kWh/rok.

Chłodek ? Chłodek to woda którą,używasz w domu i dzięki FG może mieć w lecie do podgrzania 20oC a nie 12oC.To woda,którą zielone latem podlewasz. Dla zielonego zdrowiej . Kobitki się jakiej spytaj. Chłodku to masz latem w pip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz szczerze, czego ty nie rozumiesz?

Tego, co to fakt? Czy może nie chcesz tego przyjąć bo to wywraca twoje marzenia do góry nogami?

 

A o fakcie nagrzewania ale aż przez ~2 tygodnie <10cm posadzki do temp. ~25*C gdy w domu przez te ~2 tygodnie było i 28*C pisałem dawno.

Posadzka NIE nagrzewa się dostatecznie szybko, żeby można ją traktować jako bufor. Ciepłe powietrze nie omywa jej i nie krąży przy niej więc zapomnij o tym pomyśle.

 

Nie rozumiem konstrukcji tego zdania.

Do domu nie ma prawa wpaść nadmiar promieni słonecznych .Od tego są specjalistyczne systemy. Nawet kol. TB to rozumie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej ty znowu konstrukcji nie rozumiesz?!?

Ja widzę, że ty nie rozumiesz najprostszych rzeczy! Odczep się od tego JAK nagrzało się w domu, przyjmij, że paliło się ognisko i od niego temp. sięgała 28*C. Rozumiesz to? Jak nie to nie czytaj nawet dalej.

Taka temp. była utrzymywana w domu ale posadzka NIE przejmowała tych zysków. To jest sedno problemu a nie to skąd ta energia. Kumasz już czy jeszcze nie?:D

 

,,Faktu nie potwierdzają twoich marzeń." tego nie rozumiem.Ni sensu ni logiki.

Akurat tak jest,że w domu nie pali się ognisko a głównym -w zasadzie jedynym źródłem przegrzania pomijając kominek ,jest słońce.Twoja posadzka nie przejmie bo jest na izolacji .To jest chyba oczywiste. Panele układa się na izolacji .Jeżeli jest drewniana to jest izolacją sama w sobie i głównie wierzchnia warstwa uczestniczy w wymianie ciepła z powietrzem domu.

To mówisz że nawet 28oC? Ciekawe.Ostatnio było 26oC. Tyle to bym wytrzymał ale 28,to uff. W pażdzierniku:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... to jednak kolega mitoman i pisze tutaj tylko dla poklasku! Dobrze dowiedzieć się kolejnej ciekawej rzeczy! Żadne konkrety, fakty, argumenty tylko mitomania. Dno...

 

Tradycyjnie źle odczytujesz.Jaki poklask? Interesują mnie głosy za i przeciw.W przeciwieństwie do ciebie, merytoryczne argumenty są w stanie zmienić moje patrzenie na problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno trzeba przyznać Panu Tomaszowi że z klasą pisze, to że bzdurą palnie to wiemy.

Ale docenić trzeba kulturę wypowiedzi Pana Tomasza. To już do kanonów wejdzie "pan tak nie beczy" czy jest pan idiotą nie bez udziału świadomości"

Wiem skąd to wynika, kiedyś w epoce cegły łupanej, pustaków pianowych ciętych. Jego poglądy były niczym gwiezdne wojny.

I nie wyszedł z tego przekonania i stąd tyle problemów. Dopiero jak się sam przekona to zmieni zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury w betonie mają sens energetyczny chociaż ekonomicznie sensu w tym nie widzę.

 

Mnie to kosztowalo parenascie metrow arota w posadzce niegrzanego garazu + kilka metrow pcv. Wyrzucal bede zuzyte powietrze.

 

... Tych żałosnych koleżków, co o normalnym świecie mało co wiedzą a jedyne co umieją poza pluciem jadem to przepisywanie bez ładu i składu tego co znajdą w sieci?;) Żałosne.

...

 

wycieram twarz kszhu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego ile uda ci się utrzymać temp. w nieogrzewanym garażu i zakładając że będziesz pompował zimą 100m3/h powietrza,możesz odebrać od niego 12- 17kWh w ciągu doby. Nieogrzewany garaż powinien mieć nawet w największe mrozy dodatnią temperaturę.

 

A I zasada termodynamiki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...