Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak byś nie mataczył i kombinował, to budynku nawet z jedną szybą w oknie ale podłogą na gruncie bez izolacji ,nie przegrzejesz tak jak tego z izolacją w posadzce. Cienka posadzka nic prawie nie zakumuluje. Ściany nie mają w co przekazać nadmiaru ciepła. Kupisz sobie klimatyzację oczywiście taką aby cena/jakość była ekonomiczna,zrobisz instalację i będziesz zadowolony .Tymczasem OZE kopać bo bez sensu i bez możliwości sterowania +/-0,1oC . Gratuluję pomysłu zwłaszcza na tanie,o komforcie nie ma co pisać skoro w październiku miałeś 28oC ( wiem,wiem to były doświadczenia :bash:).

Latem też robiłeś doświadczenia . Udało się zejść poniżej 30-tu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten kolejny pusty wpis ma coś wspólnego z głupim pomysłem NIE działającej jak to sobie wymarzyłeś podłogi? Jakoś nie widzę:D

 

Otóż to . Kolejny twój pusty wpis ,będący niby odpowiedzią.

Skoro masz problemy z przegrzewaniem ,to ewidentnie coś zrobiłeś nie tak.Tylko ty jak zwykle do błędu się nie przyznasz. Cóż dało by coś poradzić, ale skoro pasuje ci w październiku 28oC to tak trzymaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra .Bywaj . Na dzisiaj koniec ,bo ty tak bez sensu możesz do rana. Szkoda czasu z ignorantem dyskutować o niczym . Zainwestuj w klimę skoro w tak niby ocieplonym domu GWC,które masz nie daje rady . Choć kto cie wie bo niby masz a nie używasz,a może odwrotnie. Ty tak mataczysz ,kombinujesz,że trudno się połapać kiedy prawdę piszesz a kiedy zmyślasz.

 

ps. Nie kupuj sam tej klimy tylko popytaj chłopaków ,bo znowu jakiego babola zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth.Nie potraktuj tego jako uszczypliwości ale wydaje mi się,że źródło ciepła dla domu potrzebującego 1000PLN/3lata w cenie 10500PLN to chyba sporo?

 

Daj tańszy system do co i cwu, wliczając eksploatację przez 10 lat.

Założenia moje znasz:

- wodna podłogówka

- źródło zasilane będzie z PV

 

EDIT: Jest coś takiego: http://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/klimatyzacja-wewnetrzna/ogrzewanie/pompy-ciepla-powietrze-woda/pompa-ciepla-powietrze-woda-416107/ ale taki system jest dość wątpliwej jakości.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj tańszy system do co i cwu, wliczając eksploatację przez 10 lat.

Założenia moje znasz:

- wodna podłogówka

- źródło zasilane będzie z PV

 

EDIT: Jest coś takiego: http://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/klimatyzacja-wewnetrzna/ogrzewanie/pompy-ciepla-powietrze-woda/pompa-ciepla-powietrze-woda-416107/ ale taki system jest dość wątpliwej jakości.

Lepiej kupować u kogoś kto się zna na eksploatacji a nie produkcji. Nie łączy się ogrzewanie domu i w wody w jednym. I to nie ma znaczenia, czy to węgiel gaz czy pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łączy się ogrzewania pomieszczeń i wody bo:

- pompa służy też do chłodzenia.

-cwu ma być cały rok a ogrzewanie, nie

-temperatura cwu jest znacznie wyższa niż ta do pomieszczeń, a grzanie pompą do wyższej temperatury, by potem to schładzać, obniża jej efektywność.

-instalacja oddzielna jest lepiej dopasowana i tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ja nie sprzedaję instalację a nie pompy.

A Pan wie dlaczego się tego nie łączy?

To w końcu Pan sprzedaje, czy nie sprzedaję ?

Ja wiem dlaczego warto łączyć:

- instalacja jednego urządzenia jest tańsza niż dwóch,

- konserwacja jednego urządzenia jest tańsza niż dwóch.

Eksploatacja dobrze dobranego urządzenia jest porównywalna z eksploatacją dwóch odrębnych systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co TB ma na myśli mówiąc o rozdzielnych systemach. Pewnie:

- kanałówka za kilkanaście tys.

- kable za kilka tys.

- pompa ciepła do cwu za 6-7 tys. (chyba jedną słuszną jest buderus pracujący do -10oC wspomagany powietrzem wyrzucanym z wentylacji)

 

Suma: ponad 20tys.

 

Ani system, ani eksploatacja nie będą tańsze od pompy ciepła p/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu Pan sprzedaje, czy nie sprzedaję ?

Ja wiem dlaczego warto łączyć:

- instalacja jednego urządzenia jest tańsza niż dwóch,

- konserwacja jednego urządzenia jest tańsza niż dwóch.

Eksploatacja dobrze dobranego urządzenia jest porównywalna z eksploatacją dwóch odrębnych systemów.

 

Panie Henryku, jaka droższa konserwacja? Jak droższa instalacja? Pan nigdy się tym nie zajmował? Nie widział Pan jak się instaluje zasobnik z pompą ciepłą do cwu? Wiem, że Pan się nie bardzo w tych tematach orientuje ( Sam Pan Sobie nie dał od gruntu izolacji ) ale ogrzewanie wody pc wymaga zasobnika 80-300l i 55 st.C . Ogrzewanie i chłodzenie domu nie wymaga takiego zasobnika i takiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani system, ani eksploatacja nie będą tańsze od pompy ciepła p/w
Gdyby tak było, to fachowcy, by te systemy łączyli.

Suma: ponad 20tys
. OK! Szanowny Panie. Pan mi wyliczy koszt materiałów do własnego montażu na Pana Panasonicu

przypomnę

- ustawienie temperatury podłogi indywidualnie w każdym pomieszczeniu

- ustawienie temperatury powietrza latem i zimą

- ogrzewanie cwu.

PAN wyliczy czy tylko ogólniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie.

Jaki zbiornik do CWU ma mieć ta pompa na którą się czaisz? I jakie masz realne a nie wygórowane plany co do zużycia CWU?

 

200 - 300L. Będzie wanna, czasami używana. Nie będę szczegółowo opisywał zużycia wody przez członków rodziny, ale swego czasu liczyłem i opłaca mi się pompa ciepła za 10k. Aristonek nie wystarczał. Buderus jest idealny, ale za drogi. Pompa do CWU w połączeniu z CO jest optmalnym rozwiązaneim.

 

No i co będzie jak jednak możesz potrzebować klimatyzatora? Kupisz jeden - dwa splity w sumie za 2~4.000zł a wtedy panasem będziesz grzał tylko CWU?

Nie spieszyłbym się z zakupem pompy tylko zamieszkał, doświadczył i wtedy określił co potrzeba. Sezon nawet na konwektorkach czy tych nieszczęsnych farelkach możesz zacząć a pompę pod podłogówkę możesz podłączyć zawsze i szybko.

 

Wolę mieć jedno urządzenie, którego nie muszę w trakcie trwania sezonu rekonfigurować lub włączać/wyłączać. Poza tym aquarea też potrafi chłodzić płaszczyznowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest w komplecie za kasę, którą podawałeś czy trzeba osobno dokupić?

 

Trzeba dokupić.

 

 

Ale co do meritum, to jeśli chcesz mieć precyzyjnie ustawianą temp. per pomieszczenie w domu, który planujesz to podłogówką tanio tego nie zrobisz.

 

Nie chcę. Sam twierdziłeś, że to bezsensu w domach jak w temacie.

 

Właśnie ze względu na zyski lub ich brak będzie tak, że jedno pomieszczenie będziesz chciał grzać a inne nie albo na odwrót. Jeśli komuś takie różnice nie przeszkadzają to nie ma tematu.

 

Wodna podłogówka potrafi rozładować te różnice przenosząc zyski do pomieszczeń północnych. Nie widzię tutaj problemów, tym bardziej w domu jaki planuję. Zauważ, że nawiew (z GWC) będę miał w pomieszczeniach południowych, a wyciąg w północnych. Myślę, że będzie komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczne duo za wszelka cene bedzie negowalo Twoje rozwiazanie... ;)

 

Nie wiem jak oni to robia.. ale chyba wszystkie pomieszczenia w domu sa pozamykane i sterowane co do 0,1*,

cieplo sie nie przemieszcza w domu jak w temacie ;)

 

A roznica wieksza anizeli 0,1*C to dyskomfort. :D

Totalna głupota te kW kabli i kanałówka do kompletu, nie mówiąc o tym 0.1 st. W domu dobrze ocieplonym oznacza to nieustanne działanie albo jednego albo drugiego układu. Niezależnie od pory roku. Idiotyzm totalny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście od czasów kombajnów drukująco-skanująco-kopująco-

 

Ja akurat wolę te 3 funkcję w jednym urzadzeniu.

 

Poza tym pisałem od dawna (ponad rok czasu), że jak tylko pompy ciepła p/w spadną do kwoty 10tys. to nawet nie bedę się zastanawiał tylko szedł w takie rozwiązanie. Trzymam się tych założeń, choć niewątpliwie samsung troszkę daje do myślenia. Jednak rozwiązanie, które ty preferujesz (kable, bojler i ewentualnie ppci), kompletnie mi nie pasuje. Podałem swoje założenia - wodna podłogówka, żeby w przyszłości podpiąć cokolwiek + źródło ciepła o niskim poborze prądu, żeby zasilać z PV. Dla kabli i bojlera musiałbym mieć min. 3x większą instalację fotowoltaiczną, a wolę jednak te 2/3 przeznaczyć na zasilanie innych urządzeń.

Nie wspominając już o dofinansowaniu układów PV + PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łączy się ogrzewania pomieszczeń i wody bo:

- pompa służy też do chłodzenia.

-cwu ma być cały rok a ogrzewanie, nie

-temperatura cwu jest znacznie wyższa niż ta do pomieszczeń, a grzanie pompą do wyższej temperatury, by potem to schładzać, obniża jej efektywność.

-instalacja oddzielna jest lepiej dopasowana i tańsza.

 

Ja osobiście od czasów kombajnów drukująco-skanująco-kopująco-parzących kawę wolę dedykowane urządzenia grzewcze, samochody czy nawet posiłki i napoje;).

 

Przyznam, że jestem zaszokowany "znajomością" tematu pt. "pompa ciepła".

To tak jest jak się myli parytet z priorytetem.

Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...