Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego powtarzam, że nie brać tego co ktoś pisze, TB w szczególności, wprost tylko dostosować to do siebie. Nauka zasad gry w szachy a gra w szachy to dwie różne rzeczy. Ja tyle o ile opisałem ale mniej niż więcej i pewnie gdy będę robił to coś się jeszcze zmieni. TB jest kontrowersyjny i ma kiepski przekaz ale nie znaczy, że to co mówi jest z założenia złe. Wręcz przeciwnie, można na podstawie jego haseł drążyć temat na własne potrzeby.

Dlatego wolę to niż pajaców, którzy kompletnie nic sobą nie reprezentują albo jak piszesz, produkują co raz to skrajniejsze fantazje z których nigdy nic nie ma bo urządzeń jeszcze pod nie nie wymyślono. A tak w ogóle to "dodaj do ignorowanych":D Osobiście rewelacyjny mam ubaw na tym forum!

 

Co źle przekazuje?

Które punkty nie pasują czy są niezrozumiałe?

- izolacja od gruntu?

-kabel z precyzyjną automatyką w pomieszczeniu?

-chłodzenie i ogrzewanie powietrza pompą ciepłą?

-ciepła woda z małych zasobników z grzałkami przy małym zużyciu, z zasobnika z pompą ciepła - przy dużym zużyciu

 

Można wiedzieć co jest niezrozumiałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy takie coś:

 

http://allegro.pl/grundfos-pompa-c-o-alpha-2-25-60-nowa-gratis-i4729318665.html

 

Moc pobierana max. 34W

 

Do podłogówki na PEXach podłączamy bojler 300L z grzałką, zawór mieszający i mamy grzanie prądem z II taryfy dostępne przez całą dobę. Oprócz braku sterowania strefowego nie widzę żadnych poważniejszych wad. A sterowanie strefowe też da się zrobić - za jakieś 400zł od strefy.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jest kontrowersyjny i ma kiepski przekaz ale nie znaczy, że to co mówi jest z założenia złe.

 

No tak ... a pamietasz np. testy, które robił z zamoczoną kostką EPS? Co można zatem powiedzieć o jego wiarygodności, o jego testach, pomiarach skoro zmienił zdaniem co do XPS'a.

A szkoda w ogóle ciągnąć ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłogówki na PEXach podłączamy bojler 300L z grzałką, zawór mieszający i mamy grzanie prądem z II taryfy dostępne przez całą dobę. Oprócz braku sterowania strefowego nie widzę żadnych poważniejszych wad. A sterowanie strefowe też da się zrobić - za jakieś 400zł od strefy.

 

Rozumiem, że osobny bojler do c.o. i osobny do c.w.u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet za 250zł te strefy można. To:

 

http://allegro.pl/elektrozawor-2n20-3-4-cala-230v-lub-12v-24v-i4742835140.html

 

i to:

 

http://allegro.pl/salus-ert30-dobowy-termostat-do-podlogowki-044-i4718499662.html

 

Rozumiem, że osobny bojler do c.o. i osobny do c.w.u ?

 

Można tak, można jeden większy. Ja osobiście boje się kabli, ale PCi też i stąd te kombinacje. To wydaje się mieć sens, a jak nie, to najwyżej dołożę kocioł czy PCi, a zapłacę niepotrzebnie tylko za bojler. Można go też odsprzedać.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zgłębić temat, bo nie jest tak różowo jak Ci się wydaje.

 

Nie jeden, to dwa. Grzałka 1400W kosztuje dwie dychy.

 

http://allegro.pl/grzalka-do-bojlera-1400w-eliko-w-009-oryginal-i4673674285.html

 

Bierzesz zatem 6 sztuk i płacisz 120 peelenów. Do tego dwa baniaki z nierdzewki 3mm. Arkusz 3x1,5 metra wystarczy na dwa zbiorniki 180L i kosztuje 1400zł. Do tego za cięcie laserowe z 50-70zł i 3 stówki za spawanie. Do tego termostat i nyple. Razem wychodzi może 1000zł za nierdzewny baniak z grzałką trójfazową, a wcale nie musi być nierdzewny i wcale nie musi być z trójki. To model luksusowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, mimo wszystko uważam, ze merytorycznie ma takze wiele do powiedzenia. Czytam, zamykam oczy, rzygam, czytam...jakos leci :bash:
To jakiś cudak. Niektóre pomysły ma niezłe ale też, po pierwsze broni idiotyzmów wypisywanych przez Brzęczkowskiego dorabiając przy okazji do nich teorie sprawiające wrażenie, że jest niespełna rozumu, po drugie, co się z pierwszym wiąże nie potrafi przyznać się do błędu. Ja jednak dałem go do ignorowanych bo jest prostakiem. To słownictwo, te ujadanie... odrażający typek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz wg recepty Brzęczkowskiego 100W/m2 i więcej? Po to by komfortowo i "tanio" utrzymywać temperaturę z dokładnością do 0.1 st?

Do 0.1 to nie ale do 1.0 to i owszem

To jakaś paranoja!

No tu wyjątkowo się z tobą zgadzam.

Nikt nie neguje kabli grzewczych, nikt nie neguje kanałówki.

Czyżby????

Głupotą jest system zaproponowany przez Brzęczkowskiego w którym kabli jest przynajmniej 100W/m2 i do kompletu kanałówka
,

przy kompletnym braku akumulacji (co za idiotyzm!)

To twoja opinia dla mnie największym idiotyzmem jest najpierw ładować setki Kw w beton ,żeby za dwa dni było ciepło w moją dupę i to jest moja opinia,a nie od dziś wiadomo że opinia jest jak dupa i każdy ma swoją.

W domu, w którym, z założenia zmiany temperatury zachodzą bardzo powoli.

Dobrze napisałeś z założenia,z założeniami też bym uważał kolega założył,że puści bąka a się zes...ł.Najpierw zamieszkaj,a później opisz doświadczenia,nie założenia.Ja mieszkam dopiero 3 tygodnie dlatego za bardzo się nie wychylam.

Mniej więcej tak: wyjdzie słoneczko włącza się klima, zajdzie włączają się kable i tak na zmianę przez cały rok.

Zgadza się MNIEJ WIĘCEJ precyzyjne określenie

Jeżeli ktokolwiek z was odnosi się do Brzęczkowskiego to piszcie o jego pomyśle czyli o kW kabli, kanałówce i grzaniu/chłodzeniu przez cały rok a nie o kablach czy kanałówce, bo z nimi Brzęczkowski nie ma nic wspólnego, oprócz tego, że jak każda miernota przywłaszcza sobie pomysły innych.

A to tu cię boli TB skubnął ci twoją myśl techniczną,a wystarczyło opatentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mozesz mi wytluscic jakim cudem ta woda w obiegu krazy?

 

Skad bierze sie energia na jej przepchniecie?

 

Ile energii nalezy zuzyc aby iles litrow wody przepchac na godzine przez 800 metrow rurek?

 

Jaka wartosc energetyczna ma wytworzone cieplo przez pompe a ile procent zuzytek energii idzie na poruszenie obiegu?

Woda krąży, bo pcha ją pompka. Energii tyle ile bierze pompka. Ile ciepła wytwarza pompka tego nie wiem ale jest chłodzona wodą którą pompuje więc i tak ciepło trafia tam gdzie powinno. Żeby nie trzymać cię w niepewności, pisał wcześniej o tym HenoK. Cofnij się trochę. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

A to tu cię boli TB skubnął ci twoją myśl techniczną,a wystarczyło opatentować.

? O czym ty piszesz? Fantazja cię ponosi. Mieszkałem w domu z dużą akumulacją i innego nie chcę. Mieszkałem w domu bez akumulacji i było to największe g... z jakim miałem do czynienia. Widzę, że ty też należysz do wielbicieli misia. No cóż, może skończmy rozmowę. Jakoś wszyscy jego wielbiciele z jednej gliny ulepieni. Piszesz, że ktoś "puścił bąka" i coś tam? Rozumiem. Inaczej nie potrafisz ale to kończy mój z tobą kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie ma być skuteczne ? Grzejesz powietrze które zostaje w łazience.

Ten aktywny grzejnik bardzo mi przypadł do gustu i przyznam szczerze, że przeczytałem o nim w wypowiedzi TB. Ale czytać kilka tysięcy jego postów i wyłowić tylko ten jeden to kompletnie się nie opłaca :)

 

Barth3z, fajny grzejnik, chociaz wg drugiej polowki du...py nie urywa ( wizualnie ). Ale za 2800 ??? To jest tanie ? Wg nie bardzo drogie.

 

A skutecznosc - czesc tej energi bedzie odebrana przez mokre w założeniu reczniki, ale przy tych mocach nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kW ma górna część - działa jak promiennik . Do dołu jest 2 x po 1kW - na ogół włącza się 2kW, by jak najszybciej nagrzać. Ręczniki są gorące po 30 sek. Do suszenia po kąpieli zostawia się sam wentylator "poprzeczkach" bez grałek na 1/2h czy więcej . potem się wyłączy. i dyżuruje tylko górna cześć

[ATTACH=CONFIG]286709[/ATTACH]

 

Ja znalazlem inne dane, podane w ludzkim jezyku:

corelia-56738_1b.jpg

 

 

Co to za maniera z tymi nordyckimi dokumentami? Pan chociaz rozumie to co wkleja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, rozwiązanie masz! Chociaż w tym swoim skrajnym subiektywizmie pocieszny jesteś:D

Masz racje, moja subiektywna ocena jest taka ,że rzygam okresleniami:

Ale przyznam rację, dobrze by było aby pajace odizolowały się od normalnego świata i tylko w swoim sosie bruździli;)

 

Bez wzgledu kto je napisal, sa żenujące. Ty możesz sie nimi napawać, upajać i co tylko zechcesz - czynnie uczestniczysz w tym chamstwie. Przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka piękna,tradycyjna zadyma . Cytując klasyka aż miło się porzygać:D ( karolek trafiłeś pod strzechy ) Jak pięknie spięli się koledzy spod znaku TWA ( nie dodawać mać).

Wracając do meritum . Wymiana zdań -intensywna ,od tygodni, ugruntowała mnie w pomyśle na fundament grzewczy . Jeden system ,jedna akumulacja,jeden stały komfort z podłogą o stałej temp. 23oC ,bo jak kol. kszhu zbadał, słońce nie nagrzewa posadzki . System grzewczy-kompletny dla domu 100-140m2 w kwocie do 3000pln. To mieści się jak myślę w części tematu ,,tanie".

 

Barth podoba mi się pomysł Przemka. Baniak z grzałką i czekać .Czekać aż pompy potanieją lub ryzykować i zainwestować już teraz.

Niemniej kable,PC , kanałówka do chłodzenia i dogrzewania w domach jak w temacie to porażający pomysł.

 

ps. Co 2-3 dzień odpalam kominek na 1-1,5 h dla CWU . CO oprócz łazienki i pokoju dziecka( odpalone 27-go) jeszcze w stagnacji. To tak a pro po subtelnej obelgi kol. TB pod moim adresem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...