Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niebroszurowo, ale szybko:

 

http://i.imgur.com/TIWSpQu.jpg

Z racji tego, że miałem kiedyś podobny pomysł na wykorzystanie II taryfy chciałbym cię zapytać jak rozwiążesz sterowanie temperaturą wody do CO. Grzanie w drugiej taryfie oznacza, że będziesz musiał nagrzać zasobnik do temperatury dużo wyższej niż te maksymalne 35 st. Jak chcesz taką temperaturę osiągnąć dla wody przepuszczanej przez rurki podłogówki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem inne dane, podane w ludzkim jezyku:

[ATTACH=CONFIG]286746[/ATTACH]

 

 

Co to za maniera z tymi nordyckimi dokumentami? Pan chociaz rozumie to co wkleja ?

 

Może dlatego, że tu są błędy. Nie ma nawiewu w górę. a w poprzeczkach jest przełączanie na zimny nawiew 1000W i 2000W. Montuję to od 1996 i wolę praktykę od danych z netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że miałem kiedyś podobny pomysł na wykorzystanie II taryfy chciałbym cię zapytać jak rozwiążesz sterowanie temperaturą wody do CO. Grzanie w drugiej taryfie oznacza, że będziesz musiał nagrzać zasobnik do temperatury dużo wyższej niż te maksymalne 35 st. Jak chcesz taką temperaturę osiągnąć dla wody przepuszczanej przez rurki podłogówki?

 

Można dać taki zaworek:

 

http://allegro.pl/term-zawor-mieszajacy-esbe-vta-322-20-43-c-1-gz-i4706758606.html

 

@karolek75

 

Ostatnie instrukcje u TB były po turecku jak na moje oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że tu są błędy. Nie ma nawiewu w górę. a w poprzeczkach jest przełączanie na zimny nawiew 1000W i 2000W. Montuję to od 1996 i wolę praktykę od danych z netu.

 

Dane prosto ze strony producenta. Ja mu wierze. Moze te Pańskie to jakies podrobki z Wietnamu ?

http://uk.noirot.fr/pdf/Corelia.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki [ATTACH=CONFIG]286781[/ATTACH]

kupiony w casto za 70 zł. Jak dla mnie robi to samo.

 

No i jest tanio i komfortowo :)

 

2800... caly czas mi spac nie daje :p

 

Ma Pan rację. Z tym, że nie ma II klasy bezpieczeństwa, nie jest równie trwały jak reszta domu, nie można włączyć go w system.

 

A skąd Pan to wie że nie ma 2 klasy bezpieczeństwa? Z tego zdjęcia ? A jesli nawet to ?

A włączyć w system mozna wszystko. A ten przypadek na pewno duzo taniej niz za 2730 PLN.

Miało być tanio !!!

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest tanio i komfortowo :)

 

2800... caly czas mi spac nie daje :p

 

 

 

A skąd Pan to wie że nie ma 2 klasy bezpieczeństwa? Z tego zdjęcia ? A jesli nawet to ?

A włączyć w system mozna wszystko. A ten przypadek na pewno duzo taniej niz za 2730 PLN.

Miało być tanio !!!

Grzejnik łazienkowy w II klasie bezpieczeństwa kosztuje 400 zł nie 2700! Z przewodem do zdalnego sterowania to 450.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czemu nie ma być skuteczne ? Grzejesz powietrze które zostaje w łazience .

 

 

Jak zostaje w łazience ?

 

Przeca tam jest, bo musi być, wyciąg wentylacji !!!

 

Łazienka jest idealnym miejscem, aby ogrzać promiennikiem podczerwieni np.300W w lustrze.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane prosto ze strony producenta. Ja mu wierze. Moze te Pańskie to jakies podrobki z Wietnamu ?

http://uk.noirot.fr/pdf/Corelia.pdf

 

Ja mam takie grzejniki - to są zamontowane przeze mnie. corelia.jpg

http://www.bursa.pl/corelia-69 88_743_noirot-corelia-2.jpg

Grzejnik nie posiada wentylatora "w górę" , tylko przez otwory w porzeczkach w dół wewnątrz wiszących ręczników.

Grzałka 1kW sterowana jest termostatem ( dolne pokrętło ) i grzeje obudowę. Górne pokrętło to timer od wentylatora - zawsze w dół! . Na górze jest przełącznik grzałek 2kW/1kW/0kW.

Mimo, ze woli Pan wiedzę z netu od realnej to pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi czy coś jest niezrozumiałe a o to, że przekaz jest tak skonstruowany iż nie pozwala drugiej stronie na najmniejszy manewr, zastanowienie się, rozważenie za i przeciw, wyrażenie swojego zdania.
Zgadza się. Do tego dochodzi się przez doświadczenie. A gdy Pan postawi już domy z różnymi rozwiązaniami, przekona się Pan, że mam rację. Że łączenie wentylacji z ogrzewaniem, ogrzewanie podłogi rurkami przy zużyciu poniżej 1000kWh to głupota. Przekona też się Pan, że komfort to temperatura ustawiana termostatem pokojowym nie akumulacją oraz wentylacja "akurat" .

Taka forma komunikacji, jakkolwiek przekazywana treść byłaby najlepsza, zawsze będzie budzić sprzeciw bo tak działają nasze mózgi (jak kto ma i zdrowy)
Nie wszystkie, jak mózg działa, to w lot się człowiek połapie o co chodzi. A jak nie działa, to nie ma problemu. Pozostaje jeszcze kategoria ludzi, którym mózg działa, ale interes nie pozwala się zgodzić. Ci ludzi nie atakowaliby, gdybym pisał głupoty!! Z bardzo prostego powodu, BO SIĘ INWESTOR PRZEKONA.

Pan zobaczy na początku wątku VNP pisali, że powietrzne pompy ciepła pracują z zyskiem do +7 , a styropian w podłodze nie jest potrzebny, tylko opaska.

 

Szanowny Panie, niezależnie od formy przekazu, zdjęć, zaproszeń na budowy, głupka Pan nie przekona ( tak jak z wybuchem w Smoleńsku) oraz cynika, który ma w tym interes ( tak jak z wybuchem w Smoleńsku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytne. :) Zawór musi być przed pompką. Takiego czegoś nie brałem pod uwagę. W 300 L mozna zmagazynować około 5 kW (delta 40 st) Na ogrzewanie trochę mało. :( Poza tym pomysł super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz to jeszcze raz. Mi wychodzi 14 kWh i delta może być i 70K.
Faktycznie, kopnąłem się na przeliczeniu. 14 kWh to mimo wszystko będzie mało przy skrajnych temperaturach, chyba, że domek mikry. W takiej sytuacji jednak (kilka dni w roku) wyciągamy farelkę albo odpalamy kominek. :) Przy takim rozwiązaniu blednie wszystko. Komfort jest, "SCOP" 2.0 gwarantowany. :). Że ja nie pomyślałem wcześniej o tym zaworku. :). Jakoś nie widzę słabych stron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to aby o tych przekonaniach pisać w sposób taki, aby dotarło to do ludzi a nie wzburzyło a później wywołało agresję.
Możemy się nie zgadzać, możemy dyskutować, ale będę protestował, jeżeli uzna mnie Pan za strzelającego sobie w stopę. Mnie chodzi głównie o inwestorów, a Ci czytają, nie piszą. Wie Pan, taka bez argumentów agresja, lub ataki z zupełnie kretyńskimi argumentami, mocno uwypuklają to co piszą i zmuszają do zastanowienia, dlaczego?

Dlaczego, skoro to są głupoty, są takie ataki?

Dlaczego tak ciepłownicy walczą by nie izolować?

Dlaczego tak są atakowane kable w podłodze skoro ci co mają kable ogrzewają się najtaniej?

Dlaczego więcej izolacji w dach niż w podłogę?

Dostał Pan kompletną dokumentację domu, podobnie Pan Andrzej (asolt) w tym samym czasie, czy ataki ustały? Może Pan to sprawdzić. Takich dokumentacji nie robi się do domów których nie będzie.

Naprawdę, ja nie piszę tu, by przekonać, tych co tu piszą. Naprawdę, jakby komentarze VNP zniechęciły jakiegokolwiek inwestora, to bym nie pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...