Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

bo najpierw trzeba pojąć to co znaczy komunikacja i konwersacja.
Szanowny Panie kszu :DOSKONALE WIEDZĄ I POJMUJĄ. Pan zna zapewne erystykę Schopenhauera, Gdy się nie ma argumentów merytorycznych, należy "przejść" z zagadnienia na osobę, należy ośmieszać i czepiać się osoby.

Jak np. Pan HenoK może coś merytorycznie dyskutować, skoro się na temacie nie wyznaje? Sam Sobie dał 10 cm styropianu od gruntu! Co innego architekt, ale samemu sobie? To można potem dalej merytorycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam takie grzejniki - to są zamontowane przeze mnie. [ATTACH=CONFIG]286847[/ATTACH]

http://www.bursa.pl/corelia-69 [ATTACH=CONFIG]286855[/ATTACH]

Grzejnik nie posiada wentylatora "w górę" , tylko przez otwory w porzeczkach w dół wewnątrz wiszących ręczników.

Grzałka 1kW sterowana jest termostatem ( dolne pokrętło ) i grzeje obudowę. Górne pokrętło to timer od wentylatora - zawsze w dół! . Na górze jest przełącznik grzałek 2kW/1kW/0kW.

Mimo, ze woli Pan wiedzę z netu od realnej to pozdrawiam.

 

No to wez czlowieku sie ogarnij i zobacz do czego linkujesz i ile to kosztuje !!!

Nadmuch do góry takze, cena ok 2800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wez czlowieku sie ogarnij i zobacz do czego linkujesz i ile to kosztuje !!!

Nadmuch do góry takze, cena ok 2800.

 

Przecież może Pan zadzwonić 58 6221444 Bursa sprzedaje te grzejniki, nie ma nadmuchu w górę, wentylator jest tylko w dół i ma 0kW 1kW lub 2kW grzałkę. Mam taki grzejnik w łazience i w sklepie.

A cenę 400 zł podałem do skromniejszego grzejnika z nadmuchem ( też było zdjęcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolek75:

Bardzo subiektywnie "rzygasz" bo nie reagujesz na określenia a tylko na relację piszący - określenie. Ot np. takie z ostatnich godzin przyjmujesz bezceremonialnie:

To jakiś cudak. ... bo jest prostakiem. To słownictwo, te ujadanie... odrażający typek.

kszhu, subiektywnie uwazam, ze jestes 3x razy gorszy od swoich glownych oponentow, ale:

 

@perm

Zeby bylo sprawiedliwie , tym co napisales tez rzygam !!!

 

STAWIAM SKRZYNKE WYBRANEGO KRAJOWEGO BROWARA TEMU KTO PIERWSZY PRZESTANIE DOPROWADZAC MNIE DO WYMIOTOW !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytne. :) Zawór musi być przed pompką. Takiego czegoś nie brałem pod uwagę. W 300 L mozna zmagazynować około 5 kW (delta 40 st) Na ogrzewanie trochę mało. :( Poza tym pomysł super.

 

Dla domu jak w temacie powinno wystarczyć. budowlany_laik grzeje przepływowo podłogówkę kociołkiem bez bufora i mieści się w taniej taryfie. sam u siebie mam bufor 200 L + grzałka i zawór trójdrożny, ale głównie po to, żeby wieczorem puścić ciepłą wodę w podłogę (dla komfortu). od soboty w moim domu jest 19*C, w ciągu dnia 20*C (przez 8 godzin dziennie pracują tam trzy osoby przy montażu sufitów). Nawet po wygrzaniu podłogi (temp. wewnątrz 31*C) i przy sporej różnicy temperatur (pochmurny deszczowy dzień, żadnych prac wewnątrz - zero zysków) temperatura nie spadała szybciej niż 1*C na dobę pomimo kilku nieszczelności i kilku m2 nieocieplonej ściany, od strony nieogrzewanego i zimnego pomieszczenia gospodarczego, braku drzwi do tego pomieszczenia. rekuperator cały czas na 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież może Pan zadzwonić 58 6221444 Bursa sprzedaje te grzejniki, nie ma nadmuchu w górę, wentylator jest tylko w dół i ma 0kW 1kW lub 2kW grzałkę. Mam taki grzejnik w łazience i w sklepie.

A cenę 400 zł podałem do skromniejszego grzejnika z nadmuchem ( też było zdjęcie)

 

Jesli ma Pan grzejnik bez wylotów powietrza do góry - oznacza to, że grzejnik Corelia z linka na stronie bursa ( taki sam jak na stronie producenta ) to inny produkt. A zatem nie ma Pan grzejnika Corelia w sklepie tylko cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma Pan grzejnik bez wylotów powietrza do góry - oznacza to, że grzejnik Corelia z linka na stronie bursa ( taki sam jak na stronie producenta ) to inny produkt. A zatem nie ma Pan grzejnika Corelia w sklepie tylko cos podobnego.

 

Otwory to nawiew?

Nie ma 2kW w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostaje w łazience ?

 

Przeca tam jest, bo musi być, wyciąg wentylacji !!!

 

Łazienka jest idealnym miejscem, aby ogrzać promiennikiem podczerwieni np.300W w lustrze.

 

Chodzi o to, że ogrzane powietrze kotłuje się w łazience. To, że częściowo te powietrze wymieniane jest na "świeże" z prędkością 30-50m3/h to nie oznacza, że tracisz ciepło. A nawet i te 30-50m3/h powietrza wpada na rekuperator przez co 80-90% ciepła zawija z powrotem do chałupy.

 

Zazwyczaj na pierwszych latach studiów studenciaki strasznie filozują

 

Pewnie dlatego, że nie skończył studiów to mu tak zostało :)

 

kszhu, a ty wiesz o co TB chodzi z tym większym zużyciem energii przez pompe p/w względem kabli ? Potrafisz to wytłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie to cieszy ponieważ wg jednych wady są zaletami wg innych. To zależy od postrzegania - prezentujesz subiektywne ale są inni prezentujący obiektywne.

 

 

 

Kiedy ma nastąpić rozstrzygnięcie i wręczenie nagrody?

 

 

 

Nie, nie badałem tematu. Kupię PPCi (split) to może coś będę wiedział zamiast zmyślać i teoretyzować.

 

Split to ogrzewanie bezpośrednie . Ogrzewanie wody pompą ciepła i puszczanie jej w obieg to ogrzewanie pośrednie.

Mnie to wyszło w praktyce, o tym mówił prof Krzysztof Żmijewski, czy Pan Krzysztof Lis. A dr Strzeszewski w Swoich programach Audytor ECO - to wykazał na symulacjach.

Po prostu, ogrzewanie pośrednie ma tzw bieg jałowy. Produkuje ciepła więcej niż potrzeba.

 

Podobnie jest z samochodami. Mimo droższej kWh ( w przeliczeniu na sprawność), jazda na prąd jest tańsza, A ZWŁASZCZA PO MIEŚCIE, gdzie jest więcej postojów i startów. Kable, nie zużywają więcej na rozruch i nie pobierają nic, gdy nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam to wiedziec? Nie bylem u Pana w sklepie, wiec nie wiem jaki ma Pan grzejnik.
Ponieważ mam tekie grzejniki od 20 lat i je montuję, dlatego o nich napisałem. Pan uważa, że wie lepiej, bo internet... Ja wolę wiedzę praktyczną. Nie ma kilku rodzajów Corelii - jest tylko jeden model na całym świecie, gdyby się Pan na tym znał, też by Pan to wiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem, jestem tylko sporadycznym użytkownikiem splitów więc nie znam się na pompach bo nigdy tej wiedzy nie potrzebowałem i wciąż nie potrzebuję. Wiem, że są, jak i na jakiej zasadzie działają, gdzie i za ile kupić ale co do użytkowania nie wypowiadam się.

 

TB mógłby brać z ciebie przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przegrałeś bo ja dziś kończę pisanie na forum ewent. zakładam nowego usera jak Varme_coś_tam, zaczynam pajacować jak VNP tak, ze nie połapiesz się w tym kto jest kto.

 

W pokerze nazywa się to przelicytowaniem, w nauce inaczej ale sprowadza się do tego samego - strach obleciał bo pacjent za bardzo się wyrwał i jakoś musi się ratować.

 

Kszhu, z niczego sie nie wycofuje - chcesz mnie oszukac to oszukaj. Widocznie masz to w naturze skoro o tym piszesz ? Ale jakby chcociaz jeden z Was zaprzestal plucia jadem - mialbym mniej odruchow wymiotnych. I moze zadzialalby efekt domina.

 

Za każdą?!? Toż to piwsko będzie lało się tutaj litrami.

Podtrzymujesz wszystko czy wprowadzasz dalsze korekty?

Nie, nie za każdą, "pierwszy raz" to zakonczenie zakladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam tekie grzejniki od 20 lat i je montuję, dlatego o nich napisałem. Pan uważa, że wie lepiej, bo internet... Ja wolę wiedzę praktyczną. Nie ma kilku rodzajów Corelii - jest tylko jeden model na całym świecie, gdyby się Pan na tym znał, też by Pan to wiedział.

 

To Pan zadziala, zeby producent i dystrybutorzy zaktualizowali dokumentacje i strony. Bo jak na razie - u gory jest wylot powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...