Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

no to się załapałem na taki układ....heheh....mam kable, PC p-w, PC p-p a dodatkowo kominek w razie wojny :D

TB i kszhu powinni być zadowoleni, że pojawiają się kupcy :cool:

 

No i bardzo dobrze,że tak masz. Co nie znaczy ,że zezwiesz kogoś chcącego tylko PC ,lub będziesz wmawiał,że eksploatacyjnie PC z COP 4 jest droższa od kabli i czystego prądu .

Doradzam Panom z TWA ociupinę tolerancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A w praktyce jeśli będziesz miał pow. usuwane o wilgotności RH 50% przy 20stC, a czerpane o wilgotności RH 100% przy -5stC, to sporo tej energii ucieknie. Przynajmniej ja to tak widzę, ale może są jakieś świetniejsze wymienniki.

 

W tym przypadku sprawność spada, bo dojdzie do kondensacji.

 

A to jest akurat dobry przykład i warto postudiować, między przepychankami, wyniki użytkowników kabli i pomp w temacie ogrzewających prądem. Można też przeczytać ile tam naprawdę ludzie na kable wydali a ile na pompy, co się i kiedy komu zwróci a co nigdy. To są realne dane realnych użytkowników a nie tylko teoretyzowanie.

 

Mam propozycję. Zatopię rurki. Niech TB podrzuci mi kable. Zapłacę podwójnie za materiały i instalację, jeśli okaże się, że kable będą tańsze w eksploatacji od po p/w i wodnej podłogówki. Myślę, że to uczciwe rozwiązanie, i dla handlarza dobry zarobek. O ile pisze prawdę.

 

Gdy nydar wg ciebie prawi glupoty, jezdzisz jak po dzikiej swini. Jak TB cos pier... to nieporozumienie albo milczenie. Zauwaz, ze wiekszosc na FM widzi te zastanawiajaca dysproporcje.

 

Potwierdzam. Gdyby kszhu tak zaciekle nie atakował nydara, to skłonny bym był przyznać rację kszhu co do TB i być bardziej tolerancyjny względem wypowiedzi Brzeczkowskiego. A tak, jedziemy dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to raczej strach przed tanimi rozwiązaniami nie do kupienia z półki a do złożenia przez byle instalatora .To nie mania prześladowcza,to świadome zwalczanie wyimaginowanej konkurencji.

Priorytetem w tym wątku są kable plus dwa dodatkowe systemy grzewcze dla komfortu . Ja bym to nazwał,dla drenażu kieszeni . Każdy sprzeciw wiąże się z obelgami . Ciekawe czy to tylko takie polskie,czy inne nacje też tak mają?

 

Czasami mam wrazenie, ze kol.kszhu zawarl jakis uklad z TB. Dokumentacje od niego swego czasu dostal...

 

Kszhu, sie nie wsciekaj, to tylko subiektywne wrazenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję. Zatopię rurki. Niech TB podrzuci mi kable. Zapłacę podwójnie za materiały i instalację, jeśli okaże się, że kable będą tańsze w eksploatacji od po p/w i wodnej podłogówki. Myślę, że to uczciwe rozwiązanie, i dla handlarza dobry zarobek. O ile pisze prawdę.

 

Popieram. Sam myslalem o takim tescie.

Panie TB, co potrzeba do wyceny kabelków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Sam myslalem o takim tescie.

Panie TB, co potrzeba do wyceny kabelków ?

 

Zapomnijcie Panowie, że T.B pójdzie na jakikolwiek układ. Proponowałem mu przeróbkę układu grzewczego według jego wydumek, ale i zagwarantowanie w pisemnej umowie efektów o których tak ochoczo pisze. Nawt się nie odezwał a miał zagwarantowany wikt i opierunek za free. Tak, ze na ten wasz "apel" się też nie odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku sprawność spada, bo dojdzie do kondensacji.

 

 

 

Mam propozycję. Zatopię rurki. Niech TB podrzuci mi kable. Zapłacę podwójnie za materiały i instalację, jeśli okaże się, że kable będą tańsze w eksploatacji od po p/w i wodnej podłogówki. Myślę, że to uczciwe rozwiązanie, i dla handlarza dobry zarobek. O ile pisze prawdę.

 

 

 

Potwierdzam. Gdyby kszhu tak zaciekle nie atakował nydara, to skłonny bym był przyznać rację kszhu co do TB i być bardziej tolerancyjny względem wypowiedzi Brzeczkowskiego. A tak, jedziemy dalej ;)

 

A pro po jazdy . Jak jest kondensacja po stronie powietrza zużytego ,to jest lepiej ,lepsza sprawność,a nie odwrotnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku sprawność spada, bo dojdzie do kondensacji.

 

To porównaj pojemność cieplną powietrza RH 40% przy +20stC i RH 100% przy 1stC. Jak wygląda sprawność w tych warunkach? Albo inaczej. Jak się ma delta T wyrzutnia/czerpnia do delta T nawiew/wywiew. Dlaczego powietrze nawiewane jest tylko troszeczkę chłodniejsze od wywiewanego, skoro wyrzucane jest znaaaaacznie cieplejsze od czerpanego?

 

Odp. Powietrze wyrzucane ma większą pojemność cieplną od czerpanego i tracąc tyle Kelvinów, ile zyskuje czerpane, oddaje mniej energii niż posiada. Porównaj przykład z benzyną. Jest adekwatny. W wymienniku płyny dążą do wyrównania temperatury, ale energia to co innego, bo ma związek z ciepłem właściwym.

 

Mam propozycję. Zatopię rurki. Niech TB podrzuci mi kable. Zapłacę podwójnie za materiały i instalację, jeśli okaże się, że kable będą tańsze w eksploatacji od po p/w i wodnej podłogówki. Myślę, że to uczciwe rozwiązanie, i dla handlarza dobry zarobek. O ile pisze prawdę.

 

Ja też kiedyś próbowałem. Pisałem na priv, ale odpowiedział, że nie handluje przez internet. Do Korkowa dla TB jechać mi się nie chciało. Zresztą wcale mi się tam nie chce jeździć i muszę musieć, bo to żadna przyjemność wjeżdżać tam od Góry Kalwarii czy Grójca. Zresztą w ogóle co to za przyjemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Sam myslalem o takim tescie.

Panie TB, co potrzeba do wyceny kabelków ?

 

Daj jako bezpieczeństwo energetyczne ,skoro nie chcesz kominka.Wysiądzie podstawowe źródło ciepła ,włączysz kabelki . Choć z drugiej strony co z tego wyniknie,że ta teoria jest fałszywa? Bo jest fałszywa. Jeżeli dom potrzebuje 40kWh/m2 to musi tyle dostać .Obojętnie jakie źródło. Tyle,że jedno ma COP 4 a drugie 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jako bezpieczeństwo energetyczne ,skoro nie chcesz kominka.Wysiądzie podstawowe źródło ciepła ,włączysz kabelki . Choć z drugiej strony co z tego wyniknie,że ta teoria jest fałszywa? Bo jest fałszywa. Jeżeli dom potrzebuje 40kWh/m2 to musi tyle dostać .Obojętnie jakie źródło. Tyle,że jedno ma COP 4 a drugie 1

Po co kabelki? Farelka. Tanio i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jako bezpieczeństwo energetyczne ,skoro nie chcesz kominka.Wysiądzie podstawowe źródło ciepła ,włączysz kabelki . Choć z drugiej strony co z tego wyniknie,że ta teoria jest fałszywa? Bo jest fałszywa. Jeżeli dom potrzebuje 40kWh/m2 to musi tyle dostać .Obojętnie jakie źródło. Tyle,że jedno ma COP 4 a drugie 1

 

Pewnie TB miał na myśli taki przypadek, że dom w okresie przejściowym potrzebuje raptem 300W/dobę. Jego kabelki pyką to w kilkaminut. Pompa w ten dzień załączy się na nieco dłuży czas (bo w końcu 5kW a nie 15kW) ale przez resztę czasu pobierze 100W/godzinę, ale nie odda nic. Nie wiem o co w tym chodzi, ale przy takiej teorii kable wyjdą taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie TB miał na myśli taki przypadek, że dom w okresie przejściowym potrzebuje raptem 300W/dobę. Jego kabelki pyką to w kilkaminut. Pompa w ten dzień załączy się na nieco dłuży czas (bo w końcu 5kW a nie 15kW) ale przez resztę czasu pobierze 100W/godzinę, ale nie odda nic. Nie wiem o co w tym chodzi, ale przy takiej teorii kable wyjdą taniej.

 

Jak by miał na myśli 3ooW/dobe to by przegrzał . Bo ja przez kilka godzin dam więcej. Nie wspomnę o laptopie na którym się produkuję,czy telewizorze który ogląda żona. Od czasu do czsu coś ugotujemy, czy potrzeba wrzątku. W tym sęk ,że nie wiadomo co TB miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...