Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak by miał na myśli 3ooW/dobe to by przegrzał . Bo ja przez kilka godzin dam więcej. Nie wspomnę o laptopie na którym się produkuję,czy telewizorze który ogląda żona. Od czasu do czsu coś ugotujemy, czy potrzeba wrzątku. W tym sęk ,że nie wiadomo co TB miał na myśli.

 

Te 300W mam na myśli jako zapotrzebowanie ponad zyski bytowe, takie jak gotowanie, czy TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie TB miał na myśli taki przypadek, że dom w okresie przejściowym potrzebuje raptem 300W/dobę. Jego kabelki pyką to w kilkaminut. Pompa w ten dzień załączy się na nieco dłuży czas (bo w końcu 5kW a nie 15kW) ale przez resztę czasu pobierze 100W/godzinę, ale nie odda nic. Nie wiem o co w tym chodzi, ale przy takiej teorii kable wyjdą taniej.
...jakoś nie widzę tego zbawczego efektu .. pompa się włącza jest ok ..

grzeje natychmiast... to samo nagrzewnica 3x tyle prądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma co "fachowców" słuchać ? czy to w materii AA czy jakiekolwiek innej, np. wentylacji czy budowy domów jak temacie ;)

 

Rozumiem,że o AA sobie pożartowaliśmy .Przynajmniej ja . Ale jak odróżnić fachowca od oszołoma czy zręcznego marketingowca ? Chcąc zbudować dobrze dom pod względem energetycznym jakieś prywatne studia tego tematu,niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zmieni 300W/24h?

 

nydar, jeszcze raz. Załóżmy hipotetycznie, że w danym dniu potrzebujesz odpalić źródło ciepła na chwilę. Załóżmy, że pompę ciepła odpalasz na pół godziny i dostarczasz 2,5kW. Kable - 15kW - włączasz na jedyne 10minut i dostarczasz tyle samo mocy. Resztę dnia pompa ciepła jest w stand-by (pomińmy na razie możliwość grzania cwu) i pobiera 100W/h, co daje przez pozostałe 23,5godziny - 2350W. Wtłoczona moc 2,5kW zużyła 4x (COP) mniej energii elektr., czyli ok. 650W + 2350W w stand-by. Suma 3kW. A kable jedynie 2,5kW. Czy o to chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile prądu bierze PC np. twoja przy rozruchu? Czyli rozruch i w tym godzina pracy a ile godzina pracy .Powiedzmy że pełną mocą.

 

Zacznijmy od odpowiedzi Barth na to pytanie. Dojdziemy do zadziwiających wniosków akumulacja-brak akumulacji. W zależności od kombinacji akumulacja,brak akumulacji,kable,PC, wyjdą różne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w pompie pobiera 100W/h w stend-by?
też tego nie wiem ... zabawne bo moja czekając aż łaskawy pan naciśnie coś na pilocie

nie chce brać prądu ...

 

TB twierdzi, że tyle pobiera jego pompa kiedy nie pracuje.
Barth

100 wat na co .. telewizor zjada 130 wat .. ale coś można pooglądać.

100 wat w gotowości ? TBerjańska technologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile prądu bierze PC np. twoja przy rozruchu? Czyli rozruch i w tym godzina pracy a ile godzina pracy .Powiedzmy że pełną mocą.

 

Nie wiem ile pobiera. Pewnie kilka Wat. To jest pompa inwerterowa. Prąd rozruchu jest nieistotny wbrew temu co twierdzi TB.

 

Co ciekawe, na tak krótki czas pracy pewnie wentylator w jednostce zewnętrznej nie zdąży się uruchomić.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tego nie wiem ... zabawne bo moja czekając aż łaskawy pan naciśnie coś na pilocie

nie chce brać prądu ...

 

Moja też się słucha. ;)

 

Barth

100 wat na co .. telewizor zjada 130 wat .. ale coś można pooglądać.

100 wat w gotowości ? TBerjańska technologia

 

Nie wiem, może jego kawę międzyczasie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stand-by to pewnie pobiera 10W

i to jest prawidłowa odpowiedź :)

kiedyś liczyłem sprzęty RTV w stand-by (amplituner tuner sat tv dvd korektor)

do kupy wyszło mi 30W i wyłączając to na noc ~ 1:00 do 15:00 wychodziło mi oszczędności ~ 150kWh rocznie

a pozatym ile jest dni kiedy potrzeba 2kWh/dobe ? może z 10% sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...