Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Komfort powiadasz,może za miesiąc jak już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik,a tak z komfortu guzik:),a tak na poważnie to zastosowałem się do rady kol.Miłoszenko klima chodzi na najniższym biegu i nie wiem że ją mam,pomijając kwestie estetyczne,ale jest już pewna opcja ;) powiew wyczuwalny jak stoisz nie dalej niż 1m od jednostki na opcji auto tragedia raz cicho raz głośno,co do rozchodzenia się ciepła nie ma problemu różnica temp. pomiędzy pomieszczeniami nie przekracza 1st. może dzięki centralnemu umieszczeniu w salonie naprzeciw drzwi tarasowych o tak

Wracając do komfortu brak go w łazienkach pomimo temp.25 st. a po kąpieli nawet 26st.zimno wali od płytek na ścianach może to cudowna moc akumulacji,nie wiem,ewidentnie jest nieprzyjemnie,ale jak znajdę czas to zrobię eksperyment który w którymś z postów podsunął Czołgista zawieszę na suficie 500 W. kwokę.

 

Wypisz wymaluj jak u mnie, i to pomimo, iz ja mam akumulacje totalna a Ty szkieleciaka.

 

Co do lazienek to uwazam za kompletny bezsens to kladzenie plytek gdzie popadnie. Komfort jest fatalny, jakbym mial drewno na podlodze pewnie bym tam w ogole nie grzal, bije zimno od plytek na scianach i podlodze pomimo iz czasem jest 24 stopnie. Teraz grzeje godzine przed kapiela corki i jest przyjemnie nie kosztuje to zbyt wiele, ale jest jakis niedosyt.

 

Ciesze sie, ze nie tylko ja grzeje i podloge i powietrze :) Dwoch juz trudniej bedzie zakrzyczec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadasz bez sensu na nie zadane pytanie a potem się wykręcasz jeszcze próbując w to kogoś wrobić. I kto tutaj jest tym manipulatorem?

 

 

 

Kolejna konkretna odpowiedź i ucieczka.

Oczywiście takie postępowanie jest wielce elokwentne i jakoś koledzy szukający dziury w całym również się z tym identyfikują.

Od dawna wiedziałem, że ten temat jest tylko i wyłącznie jazdą po TB i tych co po nim NIE jeżdżą a z merytoryką wspólnego nic nie ma.

 

Ty.A ty wiesz jaki dzisiaj dzień ? Myślisz ,że uciekam?

Bądź tak miły i odpisując mi nie pisz o jeździe po TB. Jeździsz po mnie a ja po tobie .Taki koloryt tego wątku sobie wymyśliłeś więc tak jest. Staje się to nudne ale cóż. Skoro tak subtelnie atakujesz to w złym tonie będzie nie odpowiedzieć z podobną subtelnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zamiast światełka oglądać na cmentarzach, dziady odprawiać itp ... to boje zażarte.

Może inaczej .. prosta kalkulacja z gruntem, 250 ton x 1000 = 250 000 kg * 0,8 kJ/kg = 200 000 kJ /3600

= 55 kWh na stopień ... razy 15 st = 825 kWh ... nieźle...

Mając kolektory słoneczne w lecie grzechem jest nadmiaru nie wykorzystać i grzać pex'em ... to szczyt prostoty i taniości.

 

Wydaje się takie oczywiste. Widać zakłóca jakieś interesiki skoro taka niechęć a u tych tolerancyjnych inaczej,zajadły atak.

Szczerze powiem ,że w tym przypadku to o koszcie nie wypada mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompować ciepła wysokotemperaturowego się nie opłaca bo samo się leje, a niskotemperaturowego masz sporo na zewnątrz i nie trzeba do tego szarych ścieków.

 

 

 

Najtańsza podłogówka z PC AQUAREA nie mieści się w 20 tyś. Przy zapotrzebowaniu CO+CWU ~7000kWh, uruchamianiu PC tylko w taniej taryfie i COP=3 wychodzi rocznie 700zł za prąd i 600 złotych za amortyzację pompy zakładając jej żywotność na 20 lat. Razem 1300zł rocznie.

Kablami i baniakiem w II taryfie wyjdzie 2100zł, czyli średnio miesięcznie 67 złotych taniej.

 

W praktyce PC będzie prawdopodobnie działać całą dobę w płaskiej taryfie, trzeba doliczyć serwis, a są jeszcze koszty montażu. Jak dla mnie to zbyt duża komplikacja systemu za pół stówki miesięcznego zysku.

 

Pamiętasz ile kosztowała PC gruntowa kilka lat temu? Pamiętasz jaki był COP PPC ? PC powietrzne to pompy w których jest taki potężny skok technologiczny,powodujący ,że nie dawno COP 2 a teraz 5 i więcej. Skoro teraz koszty systemu opartego na kablach są tylko nieznacznie droższe od PC i np.pexsów, to nie uważasz ,że warto zamiast kabli dać jednak peksy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz ile kosztowała PC gruntowa kilka lat temu? Pamiętasz jaki był COP PPC ? PC powietrzne to pompy w których jest taki potężny skok technologiczny,powodujący ,że nie dawno COP 2 a teraz 5 i więcej. Skoro teraz koszty systemu opartego na kablach są tylko nieznacznie droższe od PC i np.pexsów, to nie uważasz ,że warto zamiast kabli dać jednak peksy?
Ale on chce peksy. Po to w końcu baniak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając kolektory słoneczne w lecie grzechem jest nadmiaru nie wykorzystać i grzać pex'em ... to szczyt prostoty i taniości.

Prostoty powiadasz! No popatrz, mając taki układ w lecie najwyżej rozgrzewam grunt do 40 stopni a u progu sezonu grzewczego zostaje mi jedynie 18 stopni.

A więc gdzie błąd w moin rozumowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz po mnie a ja po tobie .Taki koloryt tego wątku sobie wymyśliłeś więc tak jest. Staje się to nudne ale cóż.

 

Dokładnie. To już jest nudne. Dajcie spokój. Możecie poprostu nie odpisywać, jeśli to nie jest na temat. Jeśli jednak macie nie odpartą chęć dyskutowania to walcie sobie na priv.

 

Pamiętasz ile kosztowała PC gruntowa kilka lat temu? Pamiętasz jaki był COP PPC ? PC powietrzne to pompy w których jest taki potężny skok technologiczny,powodujący ,że nie dawno COP 2 a teraz 5 i więcej. Skoro teraz koszty systemu opartego na kablach są tylko nieznacznie droższe od PC i np.pexsów, to nie uważasz ,że warto zamiast kabli dać jednak peksy?

 

Amen. ;)

 

No jak ja jeszcze coś takiego za ~2.000zł zainstaluję i będę grzać/dogrzewać tym i kablami dodatkowo obniżając rachunki to pewnie zostanę wyklęty za nieprzyklaskiwanie pustym teoriom tylko wspieraniem KOMERCJI;)

 

Ideologicznie to kable wytrzymają jeszcze pwnie ze 2-3 lata. Już teraz zapowiadają pomy z COP=8. Tego nic nie przebije. Nawet pasywny budynek nie bedzie miał sensu. PC +PV to przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ja jeszcze coś takiego za ~2.000zł zainstaluję i będę grzać/dogrzewać tym i kablami dodatkowo obniżając rachunki to pewnie zostanę wyklęty za nieprzyklaskiwanie pustym teoriom tylko wspieraniem KOMERCJI;)

 

2k to sama pompa + pewnie z 1ts. za instalację wraz materiałami.

Nie zmienia to faktu, że jeśli poajwiasię pompy ciepła powietrze-powietrze z COP=8 i pracujące to -25oC to nic je nie przebije. Nawet komfort (ogrzewanie nadmuchowe) zostanie zaakceptowany na rzecz tych pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k to sama pompa + pewnie z 1ts. za instalację wraz materiałami.

Nie zmienia to faktu, że jeśli poajwiasię pompy ciepła powietrze-powietrze z COP=8 i pracujące to -25oC to nic je nie przebije. Nawet komfort (ogrzewanie nadmuchowe) zostanie zaakceptowany na rzecz tych pomp.

 

Wtedy to pewnie opodatkuja :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to musi być tanie w instalacji a nie tylko eksploatacji.

Poza tym nydar pisał nie raz, że taki cop jest niemożliwy;)

I nie przepowiadaj bo się przejedziesz jak nydar na rekuperatorach i wm, ktorych dzisiaj nie powinieneś uświadczyć.

 

Technicznie to jest możliwy i COP 10 . Kwestia gradientu DZ i GZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to musi być tanie w instalacji a nie tylko eksploatacji.

Poza tym nydar pisał nie raz, że taki cop jest niemożliwy;)

I nie przepowiadaj bo się przejedziesz jak nydar na rekuperatorach i wm, ktorych dzisiaj nie powinieneś uświadczyć.

 

Nie przepowiadam. Mam po prostu nadzieję.

 

Za instalację w biurze ostatnio placiłem 200zł, w domu zrobię to sam bo to żadna robota.

 

Tanio. Wraz z rurkami miedzianymi i ładowaniem czynnika ???

Ja płacę 120zł za sam przegląd takich klimatyzatorów (za sztukę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...