Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moze wy sie po prostu nie rozumiecie.... moze to jakas pomylka?

Napisał kszhu :

 

Ale TB ma styl, który słabszego może wnerwiać więc wywołuje agresję. Gdyby miał styl tylko akademickiego wykładowcy to by tu większość jego rady wychwalała wprost a nie na około.

 

 

Zweryfikowales juz 1 dom pasywny w Europie i 1 rekuperator na swiecie?

Maly udzial scian w stratach ciepla? Dom jak w temacie, duzo przeszklen i brak izolacji scian?

 

Tobie tez wyszedl COP 4 schodzac z 1000:- na 360:- PLN?

Wysililes sie i przeczytales watek ...

 

Taki szybki debrief. ( a to maly% )

 

Napisał Tomasz Brzęczkowski :

Dom Pasywny - jak sama nazwa wskazuje nie pobiera energii na ogrzewanie

 

Napisał Tomasz Brzęczkowski :

pompa ciepła ma tylko chłodzić latem i jeszcze obniżyć rachunki zimą.

Ponoc domy jak w temacie to brak OZC i PC

 

Napisał HenoK

Jeśli ma obniżyć rachunki w zimie, to logiczne, że będzie grzała.

.

Napisał Tomasz Brzęczkowski

Nie ogrzewam pompą ciepła!!! Może Pan to zrozumieć? - .

 

 

Tak sprytnie zignorowales.... nawet te kilka przykladow....

 

Ale po Nydarze jezdzisz...

 

Czy uwazasz ze Ty mozesz swobodnie oceniac kto klamie a kto nie. i sa klamstwa ktore akceptujemy a i te co nie?

 

Mam taką prośbę . Nie pisz ,że ten osobnik po mnie jedzie bo to mnie wkoorwia. On nie jedzie. On się nie udolnie broni ,matactwem i kłamstwem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udajesz czy faktycznie do tych wszystkich przypadłości jeszcze skleroza?

A te twierdzenia to co:

1. j-j pisał o 5*C pod posadzką,

2. wszystkie klimatyzatory poza mono wymagają nabijania przy montażu.

Stale posługujesz się kłamstwem, że aż weszło ci to w krew i nie wiesz kiedy co mówisz?

 

j-j zakończył na 7oC .W marcu z powodów oczywistych wydaje się mniej. Średnia z danymi TB wydaje się jeszcze mniej atrakcyjna.

Nie klimatyzory a PC . Monobloki nie wymagają uzupełnienia. Inne z DZ zewnętrznym i owszem.

Kombinujesz jak koń pod górę:D

Nie odnosisz wrażenia ,że się ośmieszasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Chociaż wszystkiego nie czytam to widzę dużo niespójności i o nich piszę. Zazwyczaj są wyjaśniane a na ewidentne kłamstwa jak nydara nie mam dowodów.''

 

Ja pierdzielę.Ten facet musi się leczyć.,, a na ewidentne kłamstwa jak nydara nie mam dowodów.''Nie ma idiota dowodów .Czy to jakiś matrix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od 5 do 7-9 jest jakby 40-80% więcej.

Pewnie nydar też tak lekko podchodzi do temp. pod domem i nie jest tam ~16 a może 40-80% mniej.

Takie tam drobne szczegóły i kłamstewka, nieistotne, przecież to TB kłamie:D

Dawno tego nie robiłem, ale sprawdzę ile jest u mnie pod domem. Mam pod izolacją posadzki na gruncie rurkę PE fi 32 mm, w którą bez problemu mogę włożyć czujnik temperatury.

Trzy lata temu miałem tyle :

To zależy jakie straty do gruntu Ci odpowiadają.

Obecnie mam 10cm izolacji pod ogrzewaniem podłogowym.

Średnia temperatura posadzki w sezonie grzewczym to 25 st. C.

Średnia temperatura gruntu pod posadzką 13-15 st. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar poczytaj instrukcję montażu PC anslut z jula u qubica. Ona jest nabita fabrycznie.

kolektor1 ocenia projekt i wykonanie kolektora tb na zasadzie autorytarnego stwierdzenia.

krzchu broni swoich kabli, Bartez planowanej PC, miloszenko klimy, a ja bojlera.

Wygląda więc na to, że tylko ja się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC duzej mocy nijak nie da sie rozsadnie podpiac pod PV, ale juz klime i Aristonka mozna :)

 

Dlaczego ? Sprawdź pobór mocy przez sprężarki w tych systemach i masz odpowiedź.

 

Buduje 2 domy, w jednym daje PC P-W za 15k w drugim PC-PP, Ariston, kableki i PV.

 

Ktory uklad ma wyzszy COP i jest trwalszy?

 

PC P-W

 

TB pokazywał taki kolektor, wyników nie. Ja mam zamiar i jedno i drugie.

 

Ale po co Ci taki kolektor ? Jeśli byłby nawet za 1zł, to nie wiem do czego miałbym go podpiąć ? W mroźny i słoneczny dzień nie potrzebuję dodatkowego ciepła.

 

W porównaniu do on-grid co mają za zach. granicą to te nasze dofinansowanie to jakiś żart.

 

Ale jest, i jak dobrze sobie to poukładasz to jest opłacalny.

 

Do jakiej temp.? Takiej przy której da się jeszcze chodzić czy takiej gdy już się rosi?

 

23oC - wystarczająca temp. do cłodzenia, a rosić nigdy nie będzie.

 

I na co to chłodzenie podłogi jak powietrze ciepłe od góry?

 

Mówisz o konwekcji. Ale jest jeszcze promieniowanie i to realizuje chłodzenie płaszczyznowe. Po drugie, przeciągam te ciepłe (wybełtane) powietrze do pomieszczeń północnych.

 

Ale dlaczego TYLKO klimą?

 

bo jest tania. Takiej inwestycji CO nie da się zrobić taniej i efektywniej. Dorzucając do tego kable podnosisz koszt inwestycji i psujesz COP.

 

No ale nydar pisał, że te są puste więc jeśli tak to sam nabijesz?

 

Monoblocki są nabite, bo to jest zamknięta jednostka w jednej obudowie. Do niej podciągasz tylko PEX'a i zasilanie.

 

Tutaj masz pierwszy lepszy przykład samodzielnego montażu: http://arbiter.pl/zdjecie/10909

Więc nie kłam znów, że WSZYSTKIE wymagają nabicia przy montażu bo ten akurat NIE WYMAGA.

 

W tym przypadku masz nabite również przewody. W takim wypadku nie musisz dobijać.

Warto jednak pilnować ilość czynnika, bo jego nadmiar lub braki powodują nie osiąganie optymalnych punktów pracy sprężarki. W takich sytuacjach może okazać się, że COP daleki jest od deklarowanych w DTR'ce producenta.

 

Nydar poczytaj instrukcję montażu PC anslut z jula u qubica. Ona jest nabita fabrycznie.

 

Julę można kupić wraz z nabitymi przewodami. Jeśli ich długość Ci odpowiada, to praktycznie instalację możesz zrobić sam.

 

krzchu broni swoich kabli, Bartez planowanej PC, miloszenko klimy, a ja bojlera.

Wygląda więc na to, że tylko ja się nie mylę.

 

Spotkamy się po 10 latach, spradzimy portfele i okaże się, że każdemu zostało tyle samo .. :) Myślę, że cokolwiek z powyższych rozwiązań nie wybierzesz to nie będziesz żałował.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar poczytaj instrukcję montażu PC anslut z jula u qubica. Ona jest nabita fabrycznie.

kolektor1 ocenia projekt i wykonanie kolektora tb na zasadzie autorytarnego stwierdzenia.

krzchu broni swoich kabli, Bartez planowanej PC, miloszenko klimy, a ja bojlera.

Wygląda więc na to, że tylko ja się nie mylę.

Trochę bym to zmienił. Każdy z nich ma rację... częściowo. Widzą plusy, nie widzą minusów.

Kolektor ocenia pomysł Brzęczkowskiego na podstawie swojego doświadczenia. Zgodzę się z nim, że takie rozwiązanie będzie dużo mniej efektywne niż sugeruje to Brzęczkowski.

Kszhu broni kabli tylko nie wiadomo po co. Po prostu lubi się kłócić i to już wiemy. Nikt nie neguje kabli jako systemu ogrzewania domu. Problemem jest pomysł Brzęczkowskiego czyli minimum 100W kabli na m2 w domu pasywnym stosowany w celu szybkich zmian temperatury, które w takim domu musza być wymuszane. Absurd! Wiemy już skąd ten pomysł. Elektra pewnie czuje nadchodzący zmierzch kabelków i robi co może, by go opóźnić. Czemu miesza się w to Kszhu tego nie wie nikt. Pewnie tez ma w tym biznes.

Barth akurat, moim zdaniem kombinuje dobrze. Ceny PC będą spadać, ceny PV też. Pojawią się na rynku rozwiązania kompleksowe, to tylko kwestia czasu.

Miloszenko też broni twierdzy której nikt nie atakuje. Kanałówka na okresy przejściowe jest super. Tania i skuteczna. Nie chce jednak poczekać na zimę która zmusi go do odpalenia ogrzewania. Patrząc na zużycie, które podawał wcześniej wiele ta kanałówka nie zmieni. Coś jest nie tak z jego domem albo systemem grzewczym skoro ma tak duże zużycie, przy takiej izolacji.

Twój pomysł, jako jedyny chyba nie ma słabych stron. :) Gdyby nie to, że planuję PC P/W i wentylację na tym opartą to sam bym sobie takie coś zrobił.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówię przecież, że najmojsza:rolleyes:

 

Spoko, spoko - bojlerek tylko na przeczekanie, bo Panasa za 5-6 tyś łyknąłbym bez problemu, bo jak się taka za 12 tyś spierdzieli, to raczej niekomfortowo się zrobi - zimno i drogo. Klima fajna - byle tania. Kable mają zalety, ale to rozwiązanie najmniej uniwersalne. Dla montażystów najlepsze, dla sprzedawców... zależy od marży. Dla mnie najgorsze w nich jest to, że wieczorem jak jest ciemno i zimno i do taniej jeszcze chwile, to robi się nieprzyjemnie, a odpalić w drogiej żal.

 

Każdemu pasuje co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Kable mają zalety, ale to rozwiązanie najmniej uniwersalne. Dla montażystów najlepsze, dla sprzedawców... zależy od marży. Dla mnie najgorsze w nich jest to, że wieczorem jak jest ciemno i zimno i do taniej jeszcze chwile, to robi się nieprzyjemnie, a odpalić w drogiej żal.

 

Każdemu pasuje co innego.

Kable odejdą w niebyt w momencie gdy cena kompletnej instalacji CO z PC dowolną zbliży się do ich ceny, co stanie się prędzej czy później (raczej prędzej). nawet jeżeli ogniwa PV wraz z systemem magazynowania energii stanieją do akceptowalnych granic, to lepiej będzie nimi napędzać PC niż kable. Brzęczkowskiego wysiłki, by sprzedaż kabli podtrzymać są skazane na niepowodzenie i to już dobrze widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable odejdą w niebyt w momencie gdy cena kompletnej instalacji CO z PC dowolną zbliży się do ich ceny, co stanie się prędzej czy później (raczej prędzej). nawet jeżeli ogniwa PV wraz z systemem magazynowania energii stanieją do akceptowalnych granic, to lepiej będzie nimi napędzać PC niż kable. Brzęczkowskiego wysiłki, by sprzedaż kabli podtrzymać są skazane na niepowodzenie i to już dobrze widać.

 

Elektra jest spółką aukcyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miloszenko też broni twierdzy której nikt nie atakuje. Kanałówka na okresy przejściowe jest super. Tania i skuteczna. Nie chce jednak poczekać na zimę która zmusi go do odpalenia ogrzewania. Patrząc na zużycie, które podawał wcześniej wiele ta kanałówka nie zmieni. Coś jest nie tak z jego domem albo systemem grzewczym skoro ma tak duże zużycie, przy takiej izolacji.

 

Drogi kolego,

 

Ja juz dogrzewam podlogowka i jakos nie robie z tego tajemnicy. Niczego nie bronie, opisuje jak sprawuje sie uklad klima + podlogowka.

 

Co do kosztow ogrzewania - nie wiem co CI sie tam nie podoba, podalem ile wczesniej zuzywala podlogowka - bylo bardzo blisko szacunkow z OZC, teraz przy ukladzie z klima zuzywam grubo mniej niz 50% tego co rok temu pomimo, iz pazdziernik w tym roku chlodniejszy.

 

Pokaz mi prosze ktore dane potwierdzaja Twoje tezy bo jakos nie bardzo moge zrozumiec to co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...