Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No mówię przecież, że najmojsza:rolleyes:

 

Dla mnie najgorsze w nich jest to, że wieczorem jak jest ciemno i zimno i do taniej jeszcze chwile, to robi się nieprzyjemnie, a odpalić w drogiej żal.

 

Każdemu pasuje co innego.

kiedy robi się nieprzyjemnie odpalasz lub sama sie odpala klimę i 'grzejesz" za cenę jak w 2 taryfie , bo rzecz dotyczy TYLKO okresów przejsciowych. Przy regularnym , chamskim grzaniu tego problemu nie ma.

Pewnie wszystko zalezy tez w jakich domach. Domów jak w temacie nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce jak ja:

- niskie koszty instalacji,

- niskie koszty użytkowania,

- bezawaryjność,

- bezosobowość,

- ciepłą podłogę przez całą dobę bez ograniczeń,

- uniwersalność i łatwość rozbudowy,

 

to wybierze podłogówkę wodną i dwa bojlery w II taryfie.

 

Inni mogą mieć inne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qubic robi test. Na razie okres przejściowy wygląda bardzo obiecująco dla pompy. Za październik zużyła 151 kWh, COP wyszedł mu 3,5.

Lepiej szykuj Pan długopisy i baloniki i wysyłaj do Zielonej Góry, bo się skończy biznes.

 

Klienci są głównie z polecenia, a testy tylko mogą praktykę potwierdzić. Czy Szanowny qubic robi test w domu jak w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce jak ja:

- niskie koszty instalacji,

- niskie koszty użytkowania,

- bezawaryjność,

- bezosobowość,

- ciepłą podłogę przez całą dobę bez ograniczeń,

- uniwersalność i łatwość rozbudowy,

 

to wybierze podłogówkę wodną i dwa bojlery w II taryfie.

 

Inni mogą mieć inne wymagania.

 

Niski komfort, brak chłodzenia i wysokie zużycie ( przekraczające temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod chałupę 100m2 zasuwa w moim rejonie 6W/h.Myślisz,że to ma jakikolwiek wpływ ?

 

Jak Ci to wyszło ? Przecież ten strumień to miliWaty.

 

No to trzecia mapka - dla porównania z tamtymi:

 

1373532281.jpg

 

W zasadzie ta ostatnia mapka, jest "średnią" z strumienia cieplnego i strefy klimatycznej.

 

Dla skrajnych przypadków temperatury gruntu (np. Cieplice/Suwałki) różnicą jest warstwa 0,6m gruntu - bagatela 75% :yes:

Dochodzi do tego rodzaj gruntu (jego przewodność cieplna, co związane jest także z jego "nawodnieniem" - upraszczając.

 

Dlatego temperatury gruntu pod takim samym ociepleniem, będą różne dla domów posadowionych w różnych regionach Polski, a także na różnych glebach.

Tego nie da się porównać - ale mając wiedzę można dobrać odpowiednią grubość ocieplenia od gruntu.

Bazowanie na idei "komunistycznej", czyli "po równo ....." nie jest dobrym "miernikiem" dla racjonalnego budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego? Pan poda kwoty, bo to mało konkretne!

 

Kable + termostaty 5 tyś

Kanałówka + kanały 8 tyś

Pompa ciepła do wody działająca w mroźne dni 7 tyś

 

Razem 20 tyś

 

Pexy + rozdzielacze + pompka 5 tyś

dwa bojlery 2 tyś

Sterowanie strefowe 250zł/strefę

 

Razem przy 10 strefach 9,5 tyś złotych.

 

Wystarczająco konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużył 45zł na miesięczne ogrzewanie. Jakie to ma więc znaczenie?
Nie chodzi o płacenie a zużycie. Będę palił drewnem z własnego wyrębu, czy grzał II taryfą i będzie tanio, tylko, że wprowadzają akcyzę na paliwa i tak jak w samochodzie, nie będzie Pan mógł jeździć na "swoim" a przestarzałą II taryfę zastąpią niedługo tym co jest w UE ( Niemcy Francja ) "chwilową II taryfą" ( obniżki o 1 lub 2 st wysyłane siecią z elektrowni przy chwilowym szczycie ) spłaszcza to krzywą poboru, redukuje piki, co jest faktyczną oszczędnością.

Zapewniam Pana, że przy małych potrzebach cyrkulacja i straty zasobników będą większe niż zyski z II taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable + termostaty 5 tyś

Kanałówka + kanały 8 tyś

Pompa ciepła do wody działająca w mroźne dni 7 tyś

 

Razem 20 tyś

 

Pexy + rozdzielacze + pompka 5 tyś

dwa bojlery 2 tyś

Sterowanie strefowe 250zł/strefę

 

Razem przy 10 strefach 9,5 tyś złotych.

 

Wystarczająco konkretnie?

 

Jak Pan liczy "swoje" najtaniej to i moje policzmy

kable z termostatami na do 120m2 4000zł kanałówka YORK 6,4kW z kanałami 5000zł

Zasobniki z pompą ciepła i wężownicą 150 -300l są już po 5000zł

Razem 14000zł i ma Pan znacznie większe zużycie oraz nie ma klimy!!!

 

http://www.ceneo.pl/17990277?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=customers#pid=3193

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o płacenie a zużycie. Będę palił drewnem z własnego wyrębu, czy grzał II taryfą i będzie tanio, tylko, że wprowadzają akcyzę na paliwa i tak jak w samochodzie, nie będzie Pan mógł jeździć na "swoim" a przestarzałą II taryfę zastąpią niedługo tym co jest w UE ( Niemcy Francja ) "chwilową II taryfą" ( obniżki o 1 lub 2 st wysyłane siecią z elektrowni przy chwilowym szczycie ) spłaszcza to krzywą poboru, redukuje piki, co jest faktyczną oszczędnością.

Zapewniam Pana, że przy małych potrzebach cyrkulacja i straty zasobników będą większe niż zyski z II taryfy.

 

Mi chodzi o płacenie. Żeby było go jak najmniej. I to jest konkret, a nie piętrowe teorie.

 

A co to konkretów, to konkretnie w jakich warunkach dokonywał Pan tego porównania?

 

Porównywałem różne instalacje w identycznych warunkach.

Poza tym jest jeszcze forum. W domach z 30 cm izolacją od gruntu, najtaniej wychodzą kable. Wystarczy poczytać.

 

Wersja z niezadowolonym klientem, który ma dom jak w temacie i pompę ciepła obraża inteligencję dziecka z podstawówki. Jeśli to nie były warunki domowe, to jak się mają do domowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wersja z niezadowolonym klientem, który ma dom jak w temacie i pompę ciepła obraża inteligencję dziecka z podstawówki. Jeśli to nie były warunki domowe, to jak się mają do domowych?

Nie ma czegoś takiego. Nie ma pomp ciepła zasilających rurki w domu jak w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Pan liczy "swoje" najtaniej to i moje policzmy

kable z termostatami na do 120m2 4000zł kanałówka YORK z kanałami 5000zł

Zasobniki z pompą ciepła i wężownicą 150 -300l są już po 5000zł

Razem 14000zł i ma Pan znacznie większe zużycie oraz nie ma klimy!!!

 

Moja instalacja najtaniej wyjdzie bez sterowania, bo i tak nie ma sensu. Koszt 7000zł. A jak mi się będzie chciało, to jeszcze do tego

 

kanałówka YORK z kanałami 5000zł

 

Albo JULA jak się sprawdzi. Albo cokolwiek.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W takim razie, dlaczego w domu izolowanym jak w temacie, pompa ciepła zasilająca podłogówkę zużywa więcej kWh niż kable z termostatami w każdym pomieszczeniu?"

 

Ciekawe, gdzie coś takiego sprawdził.

 

qubic robi test. Na razie okres przejściowy wygląda bardzo obiecująco dla pompy. Za październik zużyła 151 kWh, COP wyszedł mu 3,5.

 

Taka pompa będzie miała sens, jeśli będzie samodzielnym źródłem ciepła do temp. -20oC/-25oC. Poczekajmy z opinią czy to dobry wybór.

 

Jeśli ktoś chce jak ja:

- niskie koszty instalacji,

- niskie koszty użytkowania,

- bezawaryjność,

- bezosobowość,

- ciepłą podłogę przez całą dobę bez ograniczeń,

- uniwersalność i łatwość rozbudowy,

 

to wybierze podłogówkę wodną i dwa bojlery w II taryfie.

 

Inni mogą mieć inne wymagania.

 

No i to jest ciekawa alternatywa.

 

Tego nie da się porównać - ale mając wiedzę można dobrać odpowiednią grubość ocieplenia od gruntu.

Bazowanie na idei "komunistycznej", czyli "po równo ....." nie jest dobrym "miernikiem" dla racjonalnego budowania.

 

W NF15 podzielili Polskę na dwie strefy - I, II, III oraz IV i V. I zróżnicowali U o 0,02. To nie jest różnica między 10cm a 30cm. Rozumiem, że wcześniej napisałeś to, żeby wzbudzić większe zainteresowanie ciepłem gruntu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła do wody działająca w mroźne dni 7 tyś

 

tylko po co sama pompe do CWU ?zeby 12 lat Ci się zwracałą? w porównaniu do boilera za 600 zł / 800 z montazem

ja zuzywam 2200 / rok - sa tacy co znacznie mniej ! my mamy wanne i nie zwracam uwagi na to ile leje... i ile grzeje CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzecia mapka - dla porównania z tamtymi:

 

1373532281.jpg

 

W zasadzie ta ostatnia mapka, jest "średnią" z strumienia cieplnego i strefy klimatycznej.

 

Dla skrajnych przypadków temperatury gruntu (np. Cieplice/Suwałki) różnicą jest warstwa 0,6m gruntu - bagatela 75% :yes:

Dochodzi do tego rodzaj gruntu (jego przewodność cieplna, co związane jest także z jego "nawodnieniem" - upraszczając.

 

Dlatego temperatury gruntu pod takim samym ociepleniem, będą różne dla domów posadowionych w różnych regionach Polski, a także na różnych glebach.

Tego nie da się porównać - ale mając wiedzę można dobrać odpowiednią grubość ocieplenia od gruntu.

Bazowanie na idei "komunistycznej", czyli "po równo ....." nie jest dobrym "miernikiem" dla racjonalnego budowania.

 

Te głębokości nie wynikają z strumienia od wnętrza ziemi, tylko od tego jak długo trwa zima w dany rejonie, współczynnik mrozowy np.

Woda w gruncie właśnie pomaga w utrzymaniu ciepła, raz że ma sporą pojemność cieplną, to jeszcze ciepło utajone przemiany fazowej ...

niczym odda ciepło grunt to chwilę trwa.

 

To co podałeś będzie miało bardzo duży wpływ na szerokość opaski przeciwwysadzinowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich, którzy mi radzą wybrać bojlerki i zrezygnować z PC informuję, że tylko się bawię z TB. Stoi pod ścianą i chyba faktycznie zawiąże się na supeł.

 

Nie rozstrzelam Pana, Panie Tomku!

 

I poczekam na wyniki z Zielonej Góry. Facet ROBI testy W WARUNKACH DOMOWYCH i chwali się, że jest pierwszym na tym forum, który będzie mógł PORÓWNAĆ kable i pompę ciepła.

 

Także tego... czapeczki, kubeczki, suweniry...

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...