Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do spania potrzeba przynajmniej mi koło 18st to jest znośne.

Ale 23 dziękuję ...

Jeżeli dom pasywny ma 5 razy mniejsze straty od normalnego, to oznacza, że zachowuje się tak jak zwykły przy pięciokrotnie mniejszej delcie? Na przykład dom pasywny przy -20stC potrzebuje tyle samo, co zwykły przy 12stC?
a jak zwykłym lekko ogaconym domu przy +12 ustaje potrzeba ogrzewania ? bo tak jest ?

Ba jak by liczyć straty W/K to ten dom z którego piszę ma przy +12 jakieś 3,2 kW strat ale ogrzewanie stop .

to jakieś 2x tyle co mój samogrzejniak przy -30 :bash: spokojnie mogę powiedzieć przy tych założeniach nie trza mi ogrzewania.

 

PS znacie lekarstwo na interentozę ?

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co "tanie grzanie"?

 

http://www.nie-co.pl?

 

Drogi, szanowny handlarzu

:)

Znowu nie zrozumiałeś dyskretnej różnicy - przecież wyraźnie TB pisze "tanie grzanie", a nie "ogrzewanie".

Ogrzewanie się skończyło. Grzanie i chłodzenie pozostało :).

Pozostało też "dogrzewanie", "ustawianie komfortowej temperatury", itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już precyzyjnie liczyć możliwości systemu grzewczego to nie koniecznie do najniższej dobowej temp. a lepiej przynajmniej do czterech odczytów na dobę bo między najniższą a najwyższą w tym samym dniu może być i kilkanaście stopni różnicy. No i jak tak piździ to zero wilgoci więc zero chmur więc w cholerę słońca za dnia więc trzeba to doliczyć. Sprawa się komplikuje jak z tą normą strat do gruntu - prostym wzorkiem tylko bzdury wychodzą ;)

 

Spotkaliście już kogoś, kto nie ogrzewa sypialni ?

 

Będziesz mniej kombinował a więcej myślał, do tego net nie potrzebny;)

 

Wypowiedź j-j jest z 2011 roku. Od tego czasu pompy ciepła zrobiły krok milowy - technologiczny jak i cenowy.

Po drugie cały czas zapomina się, że dom pasywny 100m2 a dom pasywny 200m2 to dwa różne budynki. O ile w pierwszym można pędzić wszystko na prądzie o tyle w drugim korzystnie może wyjść aquarea (jeszcze kwestia cwu - ilości osób w rodzinie).

 

Teraz pewnie j-j zainstalowałby (o ile już tego nie zrobił) ppci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię merkava nie rozumiem. Kup trochę ziemi, zasadź las, ziemniaki i cebulę, a do tego kup ze dwie krowy i kilka świń. Dawniej ludzie tak żyli i nawet sami robili kiełbasę i szyli ubrania. Większość uznała, że lepiej jest robić seryjnie i na odpowiednim sprzęcie i nastała specjalizacja.

To samo się tyczy twojego domu. Możesz się wymęczyć i być samowystarczalnym jak pustelnik, albo żyć jak normalni ludzie. A najlepiej to żyć jak mądrzy ludzie - niedrogo i wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już nie ogrzewam tej części domu ale zobaczę jak to wyjdzie gdy przyjdą dłuższe mrozy więc za wcześnie by coś wyrokować.

 

Z tego co widzę to masz ścianę grzewczą pomiędzy salonem a sypialnią, więc grzejesz, chyba, że tej ściany jeszcze nie uruchamiałeś ?

 

Kroczek tak ale czy taki milowy to wątpię, w mieszkaniu mój galanz z 2007r. grzejący od coś -5 i kosztujący lekko ponad 1000zł dalej tyle kosztuje a schodzi coś do -10. Może po prostu świadomość możliwości tych urządzeń jest większa.

 

Teraz są splity z wifi, potrafiące pracować do -15oC i mają dobrego COPa, a kosztują raptem 2k. Nijak się to ma do twojego (pewnie on-off).

 

Zapytaj, zdziwisz się;)

 

Nie będę mu dupy zawracał, bo taki pytań ma pewnie całą skrzynkę, a widzę, że na forum pojawia się sporadycznie. Rozwiń jak wiesz coś więcej. Pisał gdzieś o tym ostatnio na forum ? I pytanie czy w ogóle zna samsunga za 2k ;)

 

Ja nie ogrzewałem i nie ogrzewam...........jeszcze.;)Co będzie dalej zobaczymy.

 

Liczę na twoje uwagi. Będą cenne, bo masz układ jaki w tym wątki się preferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wypowiedź j-j jest z 2011 roku. Od tego czasu pompy ciepła zrobiły krok milowy - technologiczny jak i cenowy..

 

Niekoniecznie.

 

W 2010r. LG wprowadziła inwerterową powietrzną PCi, o COP 4 (?) przy -20 stopniach (Therma V)

Koszt z montażem 4.000 euro (trzeba było nabijać instalację).

U naszych zachodnich sąsiadów można było ją kupić za nieco ponad 2.000 euro (za 9kW) + około 2.000zł za zainstalowanie przez naszych fachowców.

 

Niestety u nas (w Polsce) nie "przebiła się" - nie był jeszcze jej czas.

 

Ps. Znam jedną taka instalację - w górach, hula bez problemow 4 rok (a bywało i - 30 )

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście już kogoś, kto nie ogrzewa sypialni ?

 

teraz sam uczestniczę w takim eksperymencie ;)

nie ogrzewam całego piętra, chodzi tylko podłogówka na parterze pędzona PC w taniej taryfie.

na razie temperatura na piętrze nie spada poniżej 20*C.parter staram się utrzymać na 22,5*C ale pogoda jest jaka jest w dzień 16 a w nocy 0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to z rok temu wybijał komuś z głowy PC P/W ale szukaj. Jak szukasz opinii to umów się, podjedź do Univ ZG i pogadacie;)

 

Ciekawe co miał na myśli pisząc PCi. Czy PC P/W czy PC P/P ? Ja mówię o P/P.

 

Niekoniecznie.

 

W 2010r. LG wprowadziła inwerterową powietrzną PCi, o COP 4 (?) przy -20 stopniach (Therma V)

Koszt z montażem 4.000 euro (trzeba było nabijać instalację).

U naszych zachodnich sąsiadów można było ją kupić za nieco ponad 2.000 euro (za 9kW) + około 2.000zł za zainstalowanie przez naszych fachowców.

 

Niestety u nas (w Polsce) nie "przebiła się" - nie był jeszcze jej czas.

 

Ps. Znam jedną taka instalację - w górach, hula bez problemow 4 rok (a bywało i - 30 )

 

2 000 euro to nie 2 000 zł. W związku z taką różnicą cenową j-j nie brał jej wówczas pod uwagę. A może nie brał, bo w ogóle o niej nie czytał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybać, zwłaszcza o tym co gdybał ktoś.

Dzisiaj jest dzisiaj i jak widzisz, ta wspomniana LG z rewelacyjnymi parametrami jest już na rynku min. 5 lat a i cenę trzyma.

 

No i właśnie o to chodzi, czy j-j rozważał opcję taką pompą ? Jakie brał dane do swoich kalkulacji. Czy brał pod uwagę "dogrzewanie" PC P/P ?

Możliwe, że jemu się nie kalkuluje, bo domek mały (coś ok. 100m2), ale nie można generalizować jak w tym jego sklaganie, który przytoczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...