Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie. Mam na myśli pompę do CWU i CO. Spytaj gubica ile jego Jula daje przy +10 i policz ile potrzeba z GWC + to co ze zużytego ,by zaspokoić jej potrzeby.

 

Skoro jednostka zewnętrzna mieli powietrze z prędkością 2000 - 3000 m3/h, a ty dorzucasz z wentylacji 100 - 150 m3/h to jaki to ma wpływ na sprawność pompy ciepła ? O ile COP podskoczy ? O 0,01 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Idiotyczny wniosek" to właśnie określenie kompletnie nie mającego sensu i logiki wniosku.

Ale po co ja to piszę komuś, kto nawet nie rozumie co oznacza "chamstwo".

 

 

 

Co ty znowu za głupoty wypisujesz??? Nie mieszkam ani na klatce schodowej ani w zaizolowanym bloku. Weź się zastanów nim znów przytoczysz jakiś nonsensowny przykład.

 

Weź już może skończ. Jakiś czas było lepiej a teraz znów te wahania nastrojów. Nie wnikam czy to dlatego, że coś bierzesz albo czegoś zapomniałeś zażyć ale nie chce mi się na ciebie tracić czasu ani patrzeć jak znów będziesz zasyfiał forum. Idź kosić bo już czas i nie zaczepiaj ani odpowiadaj mi.

 

 

 

Jak sądzisz, że masz kompetencje aby pouczać to się grubo mylisz. Jak zwykle.

 

Akumulacja to potęga pasywnego systemu ,choć z kablami dziesiąt kW niezbyt kompatybilna.

Nie wiem czy mam kompetencję do pouczania w systemie pracy,ale jako obiektywny obserwator skutków tego systemu,twierdzę,że ci szkodzi .

Wyjdź na ulicę,pogadaj z ludźmi ,nie siedź w zasłoniętym od słońca pokoju.Endorfiny i takie tam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednostka zewnętrzna mieli powietrze z prędkością 2000 - 3000 m3/h, a ty dorzucasz z wentylacji 100 - 150 m3/h to jaki to ma wpływ na sprawność pompy ciepła ? O ile COP podskoczy ? O 0,01 ?

 

jednostka zewnętrzna ma max 1750 m3/h ale na maxie to jej jeszcze nie widziałem. średnio na połowie chodzi może jak będzie zimniej to będzie musiała się namielić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dogadaliśmy :)

 

Bez sugestii. Przeanalizuj,ile twój teoretyczny dom potrzebuje na CO i CWU ,ale nie bierz pod uwagę -20oC . Sam w końcu zapodałeś tgabelę z minusowymi temp. .Weź -10oC a resztę dodasz z gniazdka. Inwestycyjnie sporo zaoszczędzisz. Eksploatacyjnie nie wiele stracisz. Tych dni zimnych jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sugestii. Przeanalizuj,ile twój teoretyczny dom potrzebuje na CO i CWU ,ale nie bierz pod uwagę -20oC . Sam w końcu zapodałeś tgabelę z minusowymi temp. .Weź -10oC a resztę dodasz z gniazdka. Inwestycyjnie sporo zaoszczędzisz. Eksploatacyjnie nie wiele stracisz. Tych dni zimnych jest mało.

 

Co konkretnego masz na myśli ? Jakie urządzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buderus.

 

Do CO również ? Chcesz wykorzystać wbudowaną nagrzewnicę do tzw. rozbioru ciepła ? A analizowałeś jaką będziesz miał temperaturę w miejscu gdzie jest ta nagrzewnica ? Do jakiej temperatury musisz grzać, żeby zapewnic jedno i drugie ?

 

PS. Wiesz, że COPy tego buderusa pracującego na powietrzu wyrzucanym z wentylacji będzie podobny jak na tym zewnętrznym Panasie bez żadnego wspomagania powietrzem wentylacyjnym ? Poza tym buderus nie może pracować non stop.

 

EDIT: COP będzie gorszy - "temperatura powietrza 7oC, podgrzanie wody z 10oC do 54oC - COP = 2,79" - źródło: http://www.buderus.pl/files/Buderus_Materialy_Techniczno_Projektowe_Przewodnik_po_urzadzeniach_WPT270_2_PL.pdf

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu jak w temacie zyski solarne mają być odbierane przez ..... lub dedykowane urządzenia a nie przez okna

Okna co mogą odebrać ? a no powłoki niskoemisyjne lubą się nagrzewać ..ale to promienie które padają gdzieś na coś dają ciepło a nie okno samo z siebie ...

 

Kszhu wspominałeś coś o ogrodzie zimowym ? i kominku ..

dla takich co ja mieszkających w zabitej siódemkami wioskach, takie prymitywne źródło ciepła może i pewnie będzie bardzo tanie, trochę mniej komfortowe, ale

piłę mam

4,6 KM 15 min i "wóz" patyków pocięty.. pasy zatrzaskowe tak że trochę ruchu... Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CO również ? Chcesz wykorzystać wbudowaną nagrzewnicę do tzw. rozbioru ciepła ? A analizowałeś jaką będziesz miał temperaturę w miejscu gdzie jest ta nagrzewnica ? Do jakiej temperatury musisz grzać, żeby zapewnic jedno i drugie ?

 

PS. Wiesz, że COPy tego buderusa pracującego na powietrzu wyrzucanym z wentylacji będzie podobny jak na tym zewnętrznym Panasie bez żadnego wspomagania powietrzem wentylacyjnym ? Poza tym buderus nie może pracować non stop.

 

EDIT: COP będzie gorszy - "temperatura powietrza 7oC, podgrzanie wody z 10oC do 54oC - COP = 2,79" - źródło: http://www.buderus.pl/files/Buderus_Materialy_Techniczno_Projektowe_Przewodnik_po_urzadzeniach_WPT270_2_PL.pdf

 

Kto każe Buderusowi pracować non stop ,w domu jak w temacie? Po co? Ma dać dla CO a to co zabraknie z gniazdka dla CWU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna co mogą odebrać ? a no powłoki niskoemisyjne lubą się nagrzewać ..ale to promienie które padają gdzieś na coś dają ciepło a nie okno samo z siebie ...

 

W tym problem,by nie padały gdzie im pasuje,a tam gdzie ja chcę i w sposób przewidywalny ich moc była kierowana np. do FG. A nie jest to przewoźnik:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto każe Buderusowi pracować non stop ,w domu jak w temacie? Po co? Ma dać dla CO a to co zabraknie z gniazdka dla CWU .

 

Zobacz gdzie jest ulokowana wężownica w tym zasobniku - tam gdzie jest napływ zimnej wody. Grzałka jest znacznie wyżej. Ta wężownica nie będzie nadawała się do ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz gdzie jest ulokowana wężownica w tym zasobniku - tam gdzie jest napływ zimnej wody. Grzałka jest znacznie wyżej. Ta wężownica nie będzie nadawała się do ogrzewania podłogowego.

 

Wyobraź sobie że tym napędzasz FG . Na maxa przez kilka ....powiedzmy chwil .Po drodze zasobnik-bufor o określonej objetości . Uzyskujesz T1 dla CWU a uzupełnisz do T2= 40oC, bo w realu 50,czy 55oC jakby za ciepło. Tak na prawdę musisz uzupełnić z ok.30oC do 40oC .To jest mało.Grosze.W kontekście drogiej i taniej PC,można rozpatrzyć kiedy ta droga PC się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tłumaczyłem, że okna tylko przepuszczają ale jak widać nie dotarło, odpuść.

A kominek i ogród to nie u mnie a u kogoś. Bardziej jako atrakcja a nie żaden element systemu grzewczego choć w razie czego może wspomóc.

 

Święte słowa. PRZEPUSZCZAJĄ !

Brak kontroli i przegrzanie w październiku:bash:

 

ps. padła mi elektryka do pompy CO. Ja pierdzielę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...