Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wbrew pozorom nie jestem jak to pan nazwał pompiarzem a tym bardziej ciepłownikiem .

Wiem też ,że maszyna cieplna chłodzi i grzeje. Wszystko zależy od priorytetu. Pan kłamie pisząc ,że PC jest do chłodzenia. PC jest do chłodzenia i grzania. Dowodem jest COP w jednym i drugim przypadku.Panu interesowność przysłaniać zaczęła zdrowy rozsądek .

W takim przypadku,idę tradycyjnie kosić.

 

ps. Pan udowodni ,że jest inaczej ,że PC jest głównie do chłodzenia a bonusem jest grzanie. Ale wie Pan .Na cyfrach nie słowotokiem z cytatami wszechwiedzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor nie musi tego wiedzieć, ważne aby potrafił racjonalnie kasę wydać - wiedział co da jemu spodziewane efekty za określoną cenę a nie słuchał oszołomów, którzy nic konkretnego nie potrafią przedstawić.

 

Zkumałeś o czym TB a o czym ty?

Skoroś taki bystry,to co dało ci te słynne już GWC pod chałupą?Jakiż to był efekt za określoną cenę? Jakiż to oszołom namówił cię na takiego babola?

A może przedstawisz jakieś nowatorskie rozwiązanie? Odzysk z wentylacji POŚ-ki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom nie jestem jak to pan nazwał pompiarzem a tym bardziej ciepłownikiem .
IQ ciepłowników nie pozwala im na prowadzenie dyskusji, stąd wiem, że nie jest Pan "ciepłownikiem"

A co do inwertora, jeżeli coś wymyślono i nazwano - grzewczo chłodzące, to dlaczego nie instalować tego tak by chłodziło i grzało.

Tylko ciepłownik do inwertora dopnie rurki w podłodze . Do pompy ciepła starego typu, owszem, ale do inwertera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IQ ciepłowników nie pozwala im na prowadzenie dyskusji, stąd wiem, że nie jest Pan "ciepłownikiem"

A co do inwertora, jeżeli coś wymyślono i nazwano - grzewczo chłodzące, to dlaczego nie instalować tego tak by chłodziło i grzało.

Tylko ciepłownik do inwertora dopnie rurki w podłodze . Do pompy ciepła starego typu, owszem, ale do inwertera??

 

Ups .Ale się narobiło Z jednej strony IQ wyższe od ,,ciepłowników" ,z drugiej jednak rurki.Szanowny Pan z tego będzie uprzejmy wybrnąć .

Skoro grzewczo -chłodzące a średnia temp. w poszczególnych sezonach jest jaka jest to czemu nie grzewcze,skoro odpowiednie zbudowanie domu nie wymaga chłodzenia,mimo okien większych niż kszhowa norma?

 

ps. Pan nie podpiera się kszhowymi wypowiedziami bo to i wstyd trochę i jakby bez sensu

 

Dobrej nocy Szanownemu Panu życzę.( PPC do grzania nie gryzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że tym napędzasz FG . Na maxa przez kilka ....powiedzmy chwil .Po drodze zasobnik-bufor o określonej objetości . Uzyskujesz T1 dla CWU a uzupełnisz do T2= 40oC, bo w realu 50,czy 55oC jakby za ciepło. Tak na prawdę musisz uzupełnić z ok.30oC do 40oC .To jest mało.Grosze.W kontekście drogiej i taniej PC,można rozpatrzyć kiedy ta droga PC się zwróci.

 

nydar, ty patrzyłeś na przekrój zasobnika tego buderusa ? Widziałeś gdzie jest wężownica (która defacto jest do ogrzewania zasobnika, a nie odbioru ciepła) ? To nie będzie działać jak opisujesz powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie myl z soba... Wiekszosc twoich komentarzy do Nydara pasuja jednak jednoznacznie do tego businessmen'a

 

Zreszta mozna uzyc jego retoryki...

Wyraznie widac ze nie ma racji i ze oszukuje gdyz z taka agresja i perfidnoscia broni swoich rozwiazan i oppwiesci na tle zdrowych alternatyw i przedstawionych mu faktow. Lub prosb o fakty.

:)

Zapominasz o tym, że Brzęczkowski jest "inspirujący". :) W końcu w wielu dziedzinach był pierwszy na świecie wg własnych słów. "...Amerykanie, Szwedzi i Niemcy nie poradzili sobie a ja tak!..." Jakoś podobnie pisał o wymyślonym przez siebie systemie grzewczo-chłodzącym dla domu pasywnego opartym o kW kabli i kanałówkę która, choć jedna nie jest centralna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o tym, że Brzęczkowski jest "inspirujący". :) W końcu w wielu dziedzinach był pierwszy na świecie wg własnych słów. "...Amerykanie, Szwedzi i Niemcy nie poradzili sobie a ja tak!..." Jakoś podobnie pisał o wymyślonym przez siebie systemie grzewczo-chłodzącym dla domu pasywnego opartym o kW kabli i kanałówkę która, choć jedna nie jest centralna.

 

ale jaja ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o tym, że Brzęczkowski jest "inspirujący". :) W końcu w wielu dziedzinach był pierwszy na świecie wg własnych słów. "...Amerykanie, Szwedzi i Niemcy nie poradzili sobie a ja tak!..." Jakoś podobnie pisał o wymyślonym przez siebie systemie grzewczo-chłodzącym dla domu pasywnego opartym o kW kabli i kanałówkę która, choć jedna nie jest centralna.
Wkopuje go jego idol dr "inż." - http://domadd.pl/wiecej/blog/historia/117-historia-r-2000 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaja ! :lol:

 

Pisałem o "inteligencji" ciepłowników. Kanałówka to klimatyzacja, a domach izolowanych, z definicji" nie daje się pośredniego ogrzewania. Robienie do klimatyzacji jednostki zewnętrznej na każde pomieszczenie, jest bardzo "pomysłowe"

A Amerykanie, Szwedzi Niemcy i dziś sobie nie radzą z tanimi komfortowymi domami zużywającymi do 15 kWh/m2 ( temperatura latem i zimą + cwu) z bardzo prostego powodu... Przy bardzo małych potrzebach - musi być znacznie większa moc niż 10W/m2 i niecentralny, bezpośredni system grzejący podłogę, z automatyką w każdym pomieszczeniu - INACZEJ SIĘ NIE DA.

O czym się każdy przekona.

dr Duda też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bardzo małych potrzebach - musi być znacznie większa moc niż 10W/m2 i niecentralny, bezpośredni system grzejący podłogę, z automatyką w każdym pomieszczeniu - INACZEJ SIĘ NIE DA.
no instalator sprzedawca brzytwy się chwyta.

Kuma Pan ile to jest 10 W/m2 ? czy nie bardzo ..bo jestem przekonany że nie bardzo.

10 wat przy -20 to jest na tyle mało że można ten nocny dołek przy mroźnych dniach przetrwać na tym co jest zachomikowane w ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...