Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Akurat jedno i drugie to bzdura ale ciekawe jest jak ktoś, kto nie ma pojęcia ani doświadczenia w temacie, tak autorytarnie się wypowiada.

Żyję w takim domu jak w temacie, obserwuję, robię pomiary, mam liczniki, rachunki i jak czytam takie rzeczy to wydaje mi się, że to pisze ktoś z równoległego, wyimaginowanego świata;)

 

Może i taki jak w temacie,ale to nie oznacza że to dobrze zbudowany dom .Jeżeli w październiku można dom słońcem przegrzać to coś tu nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może i taki jak w temacie,ale to nie oznacza że to dobrze zbudowany dom .Jeżeli w październiku można dom słońcem przegrzać to coś tu nie teges.

 

Dobrze zbudowany dom, trzyma zadaną przez właściciela temperaturę w każdym pomieszczeniu, niezależnie, czy jest październik, lipiec czy luty. I w dobrze zbudowanym domu właściciel płaci za to grosze (do 15kWh/m2 temperatura cały rok i 200l cwu/dziennie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i taki jak w temacie,ale to nie oznacza że to dobrze zbudowany dom .Jeżeli w październiku można dom słońcem przegrzać to coś tu nie teges.
Popiskuje sobie w obronie swojego guru. Co innego może napisać? Ma dom "pasywny" który się przegrzewa :D:D:D. To klasyczny dom "izolowany" czyli nawalone izolacji bez zadbania o zabezpieczenie przed nadmiernymi uzyskami. Na dworze zimno a tu trzeba chłodzić. Najlepiej klimą. Przy +5 na zewnątrz. A jak zrobi się za zimno to włączają się kabelki. I tak przez cały rok. :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zbudowany dom, trzyma zadaną przez właściciela temperaturę w każdym pomieszczeniu, niezależnie, czy jest październik, lipiec czy luty. I w dobrze zbudowanym domu właściciel płaci za to grosze (do 15kWh/m2 temperatura cały rok i 200l cwu/dziennie).

 

I tu się absolutnie z Panem zgadzam.Różnimy się jedynie drogami dojścia do takiego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się absolutnie z Panem zgadzam.Różnimy się jedynie drogami dojścia do takiego stanu.
Nie ma mowy, by dom wg pomysłu Brzęczkowskiego utrzymał się w tych 15kWh/m2 rocznie. Na ogrzewanie, nie mówiąc o CWU. Niezależnie od grubości izolacji. Chłodzenie/grzanie. To chory pomysł. Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się absolutnie z Panem zgadzam.Różnimy się jedynie drogami dojścia do takiego stanu.

 

Pan dochodzi... ja też tak robiłem, tyle że ćwierć wieku temu. Chce Pan się uczyć na błędach, można. Ja założyłem ten wątek dla tych co nie mają możliwości błądzić, bo tylko jeden dom będą stawiać.

Pan próbuje, może się uda. ERRARE HUMANUM EST!

W termosach 0.08W/m2xK

WP_20141121_09_00_05_Pro.jpg z instalacją
zużywa 13-15 kWh/m2 temperatura lato zima i cwu 200l dziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne brednie. Albo inaczej, dobre w poniemieckim bunkrze. Bo w normalnym domu są jeszcze zyski więc te różnice to tak z 5*C przyjmij.

 

A niby kto tu bredzi. Przecież Brzęczkowski wyraźnie twierdzi, że 0,1 stopnia a nie 5 stopni. To skala jak 1:50. To co?, Brzęczkowski bredzi?, czy Ty?

Czyli masz komfort o 50 razy gorszy od T.B.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan dochodzi... ja też tak robiłem, tyle że ćwierć wieku temu. Chce Pan się uczyć na błędach, można. Ja założyłem ten wątek dla tych co nie mają możliwości błądzić, bo tylko jeden dom będą stawiać.

Pan próbuje, może się uda. ERRARE HUMANUM EST!

W termosach 0.08W/m2xK http://www.youtube.com/watch?v=1P35_dIQHjg [ATTACH=CONFIG]290386[/ATTACH] z instalacją http://www.youtube.com/watch?v=PQSMA4vTfBw zużywa 13-15 kWh/m2 temperatura lato zima i cwu 200l dziennie

200l dziennie o 40K to 8,8 kWh. Razy 365 daje rocznie 3212 kWh. Niech to będzie dom 200m2. Sama CWU to 16 kWh/m2. Dla domu 100m2 to dwa razy tyle. Nie wstyd ci Brzęczkowski być takim ignorantem w takim wieku? Pouczył byś się trochę, nie przynosiłbyś wstydu rodzinie.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200l dziennie o 40K to 8,8 kWh. Razy 365 daje rocznie 3212 kWh. Niech to będzie dom 200m2. Sama CWU to 16 kWh/m2. Dla domu 100m2 to dwa razy tyle. Nie wstyd ci Brzęczkowski być takim ignorantem w takim wieku? Pouczył byś się trochę, nie przynosiłbyś wstydu rodzinie.

 

Jest to możliwe z COP-em. Tylko wtedy misterny plan o przewodniej roli kabelków bierze w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe z COP-em. Tylko wtedy misterny plan o przewodniej roli kabelków bierze w łeb.
Co ma jedno do drugiego. Nigdy nie łączy się ogrzewania domu i wody. Już to pisałem. Pan się nie sugeruje ciepłownikami, jak komuś można wmówić sprawność 100 czy nawet więcej procent, to wiadomo, [bez obraźliwych uwag proszę - Elfir] Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...