Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

To czemu u Kolegi w Kanadzie .. dokładnie Winnipeg teraz jest zimniej niż u nas w styczniu .

różny klimat .. u nas przejściowy, tam kontynentalny ... szerokość ta sama co i u mnie.

 

Pan się skupi na wentylacji... bo automatyka od grzania i chłodzenia to utopia.

Wystarczy dobrze władać wentylacją ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To czemu u Kolegi w Kanadzie .. dokładnie Winnipeg teraz jest zimniej niż u nas w styczniu .

różny klimat .. u nas przejściowy, tam kontynentalny ... szerokość ta sama co i u mnie.

 

Pan się skupi na wentylacji... bo automatyka od grzania i chłodzenia to utopia.

Wystarczy dobrze władać wentylacją ..

 

Pan naprawdę nie ma pojęcia o budownictwie., "władać wentylacją" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulacja to zaprzeczenie automatyki. Automatyka to zaprzeczenie niezawodności. Niezawodność to zaprzeczenie zarobku.

 

Akumulacja = Niezawodność

Automatyka = Zarobek

 

To tak jak w nowych autach - ultra nowoczesna technologia do oszczędzania paliwa, ale po 200 tyś silnik jest do kapitalnego remontu za co najmniej 10 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tomasz nie rozumie, tego że załączenie ogrzewania, czy chłodzenia = strata !

 

Za straty odpowiada izolacja i wentylacja nie ogrzewanie czy chłodzenie. Ustawia się temperaturę i wszystko. Jakie straty są przy zużyciu 13kWh/m2 z 200 litrami ciepłej wody?

Jeżeli cena energii będzie dużo wyższa niż jest teraz, to się dołoży fotofoltaikę.

Pan da spokój... ogrzewanie i chłodzenie wentylacją! To tylko ciepłownikowi może się coś tak niekomfortowego i nierealnego przywidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek o komfortowych domach izolowanych.

A jaki można mieć pojęcie o komforcie jak w temacie skoro nigdy się nie mieszkało w takim domu a tylko w czynszowej kamienicy?

 

Pan naprawdę nie ma pojęcia o budownictwie., "władać wentylacją" .

Tak, zgadza się: Pan naprawdę nie ma pojęcia o budownictwie, "komfort".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za straty odpowiada izolacja i wentylacja nie ogrzewanie czy chłodzenie. Ustawia się temperaturę i wszystko. Jakie straty są przy zużyciu 13kWh/m2 z 200 litrami ciepłej wody?

Jeżeli cena energii będzie dużo wyższa niż jest teraz, to się dołoży fotofoltaikę.

Pan da spokój... ogrzewanie i chłodzenie wentylacją! To tylko ciepłownikowi może się coś tak niekomfortowego i nierealnego przywidzieć.

 

Czytam co Pan pisze i coraz częściej przecieram oczy.

Pan wyjaśni czy jest dalej przeciwnikiem OZE czy już nie. Bo wie Pan. 200L/dobę bez OZE to przeszło 2500kWh/rok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam co Pan pisze i coraz częściej przecieram oczy.

Pan wyjaśni czy jest dalej przeciwnikiem OZE czy już nie. Bo wie Pan. 200L/dobę bez OZE to przeszło 2500kWh/rok .

Nie jestem przeciwnikiem OZE tylko głupoty, a w tym wypadku ludzi którzy się tym zajmują. By nakłady na OZE się zwróciły to trzeba dużo wody zużywać i mieć dom nieizolowany.

 

A wodę nie ogrzewam OZE tylko pompą ciepłą.

pompy ciepła, generalnie, nie zalicza się do OZE, niezależnie od rodzaju dolnego źródła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwnikiem OZE tylko głupoty, a w tym wypadku ludzi którzy się tym zajmują. By nakłady na OZE się zwróciły to trzeba dużo wody zużywać i mieć dom nieizolowany.

 

A wodę nie ogrzewam OZE tylko pompą ciepłą.

 

A to ciekawe. Pompa ciepła to nie OZE a kolektor słoneczny to OZE.

Nadal przecieram oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój błąd. Merkava miał rację. Niedopatrzenie.

 

 

 

Rozwiń proszę, bo ja się z tym chyba nie zgadzam.

W domu jak w temacie, słońce ma bardzo duży udział w jego zapotrzebowaniu na ciepło. Jeśli będziesz ogrzewał masywny dom małą mocą, to zabraknie miejsca na przyjęcie tych zysków (za duża bezwładność na wygaszenie w odpowiednim czasie ogrzewania, żeby przyjąć zyski słoneczne). W okresie grzewczym może to oznaczać straty i to całkiem spore. Idealnym systemem CO w domu pasywnym jest ogrzewanie nadmuchowe. Tylko taki system CO w pełni wykorzysta zyski słoneczne, nie koniecznie włączając chłodzenie w przypadku przegrzania, bo w taki dni jakie mieliśmy w październiku można przeciwdziałać pasywnie. Choćby pergotendą czy jakąkolwiek płachtą zawieszoną przed oknem tarasowym.

 

 

 

Nie jest to dobry przykład, bo źle go interpretujesz. Zakładasz, że wahadłem jest duża masa akumulacyjna. A co jest ciepłem październikowego słońca, które potrafi masywny dom kszhu przegrzać ? Nawet ściany jak w Malborku kszhu nie ratują, bo uderzenie ciepła masz znacznie szybsze niż zdolność jego pochłaniania przez metrową ścianę.

 

 

 

Tak, szczególnie w domu z ekspozycją okien na wschód ... nydar, ogarnij się.

 

 

 

Tu masz ponad 1,2m:

http://ad009cdnb.archdaily.net/wp-content/uploads/2014/01/52cf3c6de8e44e84960000b5_maison-simon-mathieu-no-l-lodie-bonnefous-architectes_img_5559-1000x662.jpg

Wg ciebie, źle to wygląda ?

 

Od marca do września o godz. 15-tej masz słońce w azymucie 230-250o, a wysokość marzec-kwiecień i sierpień- wrzesień 15-tego dnia każdego miesiąca ,odpowiednio 23,32,40,25o ,przy nasłonecznieniu ok.500-600W/m2.

Fajną chałupkę pokazałeś ale 120cm okap o ile to dom pasywny nie rozwiąże przegrzewania.

Nawet wentylacja wyporowa nie da rady:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jedno . .Przez cały okres marzec - wrzesień słońce jest na +/- 14-tej o godzinie 15-tej a jego wysokość nie przekracza 45o.

Tak więc o piętnastej w domu który pokazałeś cień ma 120cm przestrzeni od podbitki. Reszta jest w słońcu . W tym te okna . A nie wyobrażam sobie domu parterowego bez takich okien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że słońce nagrzewa powietrze.

 

cyt.:

 

Ciepło październikowego słońca nie przegrzewa domu tylko powietrze.

 

 

Wiem, że to ty Kszhu, bo w swoim stylu znowu sugerujesz coś czego nie napisałem.

 

Aby na pewno nie napisałeś?

A za styl to punkty możesz Stochowi dawać bo to co myślisz, że wiesz nie ma nic wspólnego z tym co możesz udowodnić. Zapomnij o komunie i paragrafach na każdego człowieka, skup się na naczelnej zasadzie prawa - domniemaniu niewinności.

 

Akumulacja to zaprzeczenie automatyki. Automatyka to zaprzeczenie niezawodności. Niezawodność to zaprzeczenie zarobku.

 

Bez automatyki z akumulacją w domu jak w temacie trudnooo sobie poradzić. Automatyka jest tak niezawodna jak wymaga klient. Zawodność jest wbudowana w produkty, za które skłonni są płacić klienci.

 

Pan Tomasz nie rozumie, tego że załączenie ogrzewania, czy chłodzenia = strata !

 

Przyjmij tolerancję 5*C i nawet tę nieszczęsną histerezę na poziomie 0,1*C a chłodzenie nie włączy się przez cały okres zimowy i ogrzewanie przez pozostałą część roku. Jak ktoś jest nietolerancyjny i sądzi, że toleruje tylko różnice 0,1*C to faktycznie będzie u niego naprzemiennie pracować ogrzewanie z chłodzeniem.

 

A jaki można mieć pojęcie o komforcie jak w temacie skoro nigdy się nie mieszkało w takim domu a tylko w czynszowej kamienicy?

 

No ja też się właśnie zastanawiam jak ci z blokowisk mogą wypisywać tak autorytarnie bzdury od których włos na głowie się jeży?

 

Chory pomysł jak i najwidoczniej pomysłodawca.

 

Za wpis o treści o niebo lżejszej kol. kszhu dostał bana dlatego pozwolę sobie ten zacytować bo kancelarii potrzebne są dowody.

 

Fajną chałupkę pokazałeś ale 120cm okap o ile to dom pasywny nie rozwiąże przegrzewania.

 

Marzec, kwiecień to żaden problem bo na zewnątrz jest wciąż tak chłodno, że straty budynku są na tyle duże aby przegrzanie nie szkodziło. Sierpień jest już wieczorami chłodny a słońca jeszcze mało więc to samo. Wrzesień już grzeje ostro i wciąż za dnia jest ciepło... ale na to wystarczy np. lekka, cieniutka zasłonka z białego tiulu - odbija jak wściekła, wewnątrz półcień a pomimo tego bardzo jasno.

 

ps. widzę, że moderacja/administracja powoli przytomnieje - zbynio lekko zabanowany ale posty tym razem pozostały; zatem kolejny, tym razem z... Japonii; screenshot i kopia strony oczywiście zapisana na potrzeby dowodowe... ograniczenie swobody wypowiedzi w miejscu udostępnionym publicznie, cenzura, prawo autorskie, prasowe itp. itd... oj pazerna kancelaria wyciągnie od kogoś personalnie sporą kaskę113.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...