Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No popatrz, niewiarygodne!

Tutaj takich absurdów cała masa, to jest ściek a nie porządne forum. Naprawdę nie mam zamiaru w tym ścieku się babrać aby cokolwiek wyłowić.

 

Aktywnie w tym ścieku uczestniczysz tworząc go niejako.

Zachowanie przypominające trochę rozkapryszonego bachora. Może trochę więcej rezerwy do siebie i innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cię za wojownika ,ale skoro chcesz uchodzić za ..../.... to twój problem.

Twierdzisz,że moje pisanie nic nie daje. Myślę,że jednak coś dało .Choćby odzysk ze ścieków szarych czy WW. Nawet Barth coś ze ściekami będzie kombinował i nie ważne w jakiej konfiguracji .Karolek75 też .Myślę że wielu innych choć o tym nie piszą.

WW też jest kuszącym rozwiązaniem z racji kosztów.Montują ten system ludzie.

 

ps. Peltiery . Max. COP w funkcjigrzania jaki udało się na pewnym uniwersytecie uzyskać przez doktoranta o skośnych oczach to COP>5.Nie jest więc tak ,że tylko twoja prawda jest prawdziwa. Trzeba szukać bo inaczej zostanie konieczność regulacji z dokładnością +/- 0,1oC i jedynie słuszna prawda objawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i lepiej że uciekasz?Ty byś napisał ,,jak zwykle'' taki masz pijar czarny.

Piszesz na ogół przeciw wszystkiemu co nie z półki sklepowej.

 

ps. Nie dostałeś do testów bo testy trwają. Ale z półki sklepowej będziesz mógł.Na ucho ci powiem ,że COP 3 w komercyjnym wykonaniu nie będzie nadużyciem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do WMG w 2013 i popatrz co pisałeś o sprawności peltierów. O,coś tam . Jajcarz.

Barth zrobi to co z tobą koncypował. Karolek zrobi wg. mojej propozycji .Porównamy efekty energetyczne.:)

 

,,Nie ja pierwszy i nie ostatni z tych co coś wybudowali i doświadczyli.

Ale rozumiem, że się cieszysz z tego, że oszukasz jakiegoś kolejnego niedoświadczonego."

 

Ten cytat jest wyjątkowo......umówmy się że dziwny. Jak to mówią ,,nie robię w budowlance".Nie zaprzeczam ,że wybudowałeś i nie wyszło. Zdarza się. Przegrzewa się chałupa. GWC nie zdaje egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przed koszeniem a dla przypomnienia.Taki cytacik:

 

,,Do czego te moduły peltiera mają służyć? Odzysk energii z wody? Opłaci to się?

Przecież to taka pompka ciepła 1:1 - bez nacisku na jakiś COP. Kiedyś bawiłem się tym przy overclockingu bo to bardzo dobra chłodnica chociaż prądożerna. Moduł wielkości znaczka ma sens ale duży to prądu pociągnie,,

 

No i minęła chwila a chłopaki robią COP i 4 a nawet więcej .

Kszhu. Świat nie jest w jednym kolorze. Ma odcienie i konsekwencje z tego wynikające.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedem wpisów pod rząd dla mnie oznacza że autor jest kretynem. nydar pojebało cię?

 

Co robi teraz kszhu? To ciekawe, choć robi raczej nieciekawe rzeczy.

 

Co robi teraz TB? Chla!

 

Patrz Pan ,pojebało .Kogo ? Wymiana ciosów była ,ale zielone ludziki wykasowały adwersarza. Ale masz rację.Pojebało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam podsumowanie 1 miesiąca zamieszkania 264,4KWh w tym;

CO kable 4,1 KWh klima lub jak kto woli PPC 16,3KWh

WM 27KWh

Cwu(Całkiem Wielkie Utrapienie) 217KWh

No i minął 2-gi miesiąc;

WM 30kWh

Kable 96kWh

Klima 89kWh

CWU 198kWh

Razem 413kWh

Temp.zew.max 11st.min. -4st.

Temp.wew. 21-23st. łazienki 24-25st.

Wilgotność wew. max.52 min. 34

Wczoraj zamontowany w końcu pod licznik dwu taryfowy także za grudzień będę mógł podać zużycie całkowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie dużo

. Według OZC 27,6W/m2 według świadectwa energetycznego EK71,1KWh/m2 EP136,5KWh/m2 cokolwiek to znaczy

duża moc szczytowa .. 27 wat .. Energia końcowa .. 71 kWh/m2 też gigantyczna jak na parametry :bash: a

EP to ile ktoś musiał spalić wungla aby dać Ci te kWh w prądzie .. stąd prąd mnożony pod EP jako x3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...