Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Po co ten sarkazm ,przecież jest kilku kolegów realizujących flagowy pomysł Pana Tomasza - izolacji od wewnątrz.

Wystarczy jeszcze zrezygnować z pexa na rzecz kabelków a Tomasz niewątpliwie będzie szczęśliwy i dumny z niesienia kaganka oświaty .

 

Izolacja od wewnątrz ma bardzo wąski zakres zastosowań. Pod takie izolowanie trzeba projektować dom od podstaw. Nie można takiego izolowania zalecać każdemu kto na forum pyta o styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Izolacja od wewnątrz ma bardzo wąski zakres zastosowań. Pod takie izolowanie trzeba projektować dom od podstaw. Nie można takiego izolowania zalecać każdemu kto na forum pyta o styropian.

 

Ciekawa teza. Z jakiego powodu ,skoro izolacja od środka?Będę wdzięczny za wyjaśnienie w kilku słowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tb produkcja waszych pustych postów ustanie, wyświetlenia stron zmniejszą się, wyświetlenia reklam więc też.

Na tym redakcji nie zależy bo kasę przynosi nie treść a ruch a ten tb generował świetnie.

Nie wiem czy akurat taki rodzaj "ruchu" jest pożądany na forum o budownictwie. Wątpię też, by w jakiś znaczący sposób ograniczyło to popularność forum. Będzie za to normalniej,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teza. Z jakiego powodu ,skoro izolacja od środka?Będę wdzięczny za wyjaśnienie w kilku słowach.
Ale o co pytasz? Koncepcja Kszhu nie pozwala na inne umiejscowienie izolacji. Jest to niewątpliwie szansa na tani dom pasywny, pomysł jak już wielokrotnie pisałem ciekawy i co ważniejsze możliwy w realizacji. Nie wszystko jest tu jasne ale są już ochotnicy, by przetestować to na własnej skórze. Myślę, że z sukcesem. W tej chwili jednak myślę, że koncepcja "domu latającego" jest jeszcze lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta mafia cieplownicza? :o
To taka dziwna mafia. Jeden sprzedaje ogrzewanie na podczerwień, drugi robi izolacje p.wodne (zdaje się) a Brzęczkowski robi nie wiadomo co, jak już wiemy. Nakręcają się nawzajem zagłuszając wszelkie głosy rozsądku. Muppet Show w najczystszej postaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co pytasz? Koncepcja Kszhu nie pozwala na inne umiejscowienie izolacji. Jest to niewątpliwie szansa na tani dom pasywny, pomysł jak już wielokrotnie pisałem ciekawy i co ważniejsze możliwy w realizacji. Nie wszystko jest tu jasne ale są już ochotnicy, by przetestować to na własnej skórze. Myślę, że z sukcesem. W tej chwili jednak myślę, że koncepcja "domu latającego" jest jeszcze lepsza.

 

Pytam autora tej tezy ,z jakiego powodu należy pod koncepcję izolacji od środka budować dom i z jakiego powodu nie można tego systemu zastosować w normalnej skorupie ceramicznej czy z silki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to sobie wyobrazić ,tylko sensu nie mogę. Stąd pytam ,z jakiego powodu koncepcja izolacji od środka wymaga zaprojektowania budynku pod ten system?
Myślę jednak, że to pytanie jest źle sformułowane. Chcesz pewnie wiedzieć po co się tak gimnastykować. Odpowiedź jest prosta. Taki dom będzie tani ( i pasywny). Przynajmniej wg koncepcji. Jak będzie w rzeczywistości wkrótce pewnie się dowiemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że to pytanie jest źle sformułowane. Chcesz pewnie wiedzieć po co się tak gimnastykować. Odpowiedź jest prosta. Taki dom będzie tani ( i pasywny). Przynajmniej wg koncepcji. Jak będzie w rzeczywistości wkrótce pewnie się dowiemy.

 

Jak zauważyłeś,moje pytanie nie ma wątku ekonomicznego . Jeżeli ekonomia ma grać pierwsze skrzypce, to puki co nic lepszego od szkieletu nie wymyślono. Czysta izolacja w skorupie.

Izolacja od środka muru to jakaś proteza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że istnieje rynek ,tym bardziej wtórny szkieletów pasywnych? W tym kraju domów energooszczędnych jest ledwie co.

 

Kojarzę pewne fakty z kłopotami szkieletów za oceanem . Pleśnie,butwa i takie tam . Tyle,że oni budują często szkielety udające murowane,z licówką na zewnątrz.

Jak by nie patrzył cegła i izolacja od wewnątrz. No ale nas to nie dosięgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...