Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie jest drożej. O ile sam BK jest droższy, o tyle żeby wyrównać U przegrody musisz do SILKI dołożyć kilka cm styro. Na jedno wyjdzie. Ale o tym już było.

 

EDIT: W pewnym momencie chciałem dać BK 18cm, ale konstrukcjja musiałaby być wzmacniana dodatkowymi trzpieniami betonowymi.

 

Nie mówimy o materiale konstrukcji nośnej . Robisz kanapkę wielowarstwową ,ktora będzie znacznie droższa od typowego rozwiązania ściana i izolacja od zewnątrz. Z jednej strony silka i 30cm izolacji na zewnątrz, z drugiej strony izolacja od środka którą trzeba jakoś uzbroić, ściana nośna ,wełna i elewacja na wełnie. Nie ważne czy plastikowa czy naturalna . Obawiam się,a właściwie jestem pewien ,że to jest zapętlenie prostoty i kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Przeczytaj jak buduje jerzyka51 i sprawdź co wystarczy do wykonania poprawnej ściany; Barth3z chyba dawno pisał, że ma kaprys na drewno więc tego nie ma co liczyć jako obowiązku w koncepcji."

 

Może i Barth ma kaprys,ale ten kaprys ratuje tą ścianę .Przez to jest droga-znacznie droższa od typowej . Ściana murowana i izolacja od wewnątrz to kondensacja nawet latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego bym się bał ? pożar, w raz z nim opary palącego się EPS'a ..

 

W Anglii wprowadzono przepis obowiązkowych gaśnic w domu . Okazało się,że gaśnice spowodowały wzrost przypadków śmiertelnych w palących się domach . Ludzie zamiast spi...lać próbowali gasić i ginęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz czekał do tego momentu?

A opary paneli, mebli nasączonych formaldehydem, wypełnienia kanap/foteli, firany, dywany i reszta PVC i "gorszej" chemii to bezpieczne?

masz rację .. stąd do malowania używam lakieru wodnego .. przynajmniej malucjąc nie truje się ..

Owszem mam maskę przeciw gazową .. iż mogę różne syfy robić, ale dziękuję.

Meble robię sam .. podłogi drewniane, właśnie przez te "formaldecyhy" nawet pisać mi się tego syfu nie chce.

 

W Anglii wprowadzono przepis obowiązkowych gaśnic w domu . Okazało się,że gaśnice spowodowały wzrost przypadków śmiertelnych w palących się domach . Ludzie zamiast spi...lać próbowali gasić i ginęli. w aucie mam gaśnicę 6 kg .. mina gliniarza w czasie kontroli bezcenna :) uznałem że nie będę woził ozdoby .. tylko prawdziwą gaśnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij bo jak na razie to tylko rewolucyjna teoria.

 

Żadna rewolucyjna teoria. Wynika z temp. ściany zewnętrznej i pojemności pary wodnej w funkcji temperatury, oraz z faktu,że latem jest ciepło w dzień a w nocy chłodno . Tak działa moje pasywne chłodzenie dachu na bazie celulozy. Nie ma powodu by było inaczej przy innych izolacjach i innych konfiguracjach.

Udowodnij ,że tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth3z, czy dobrze pamietam, ze jak pokazywales swoj przekroj z uwert-a, wtedy gdy pomylkowo dales szczeline niewentylowana, to twoja wiatroizolacja to byla Airguard o SD=5 ? A na kiego diabla SD=5, a nie 0,05 ?

 

Nie wiem :) Wziąłem pierwsze lepsze z u-wert ;)

 

Nie mówimy o materiale konstrukcji nośnej . Robisz kanapkę wielowarstwową ,ktora będzie znacznie droższa od typowego rozwiązania ściana i izolacja od zewnątrz. Z jednej strony silka i 30cm izolacji na zewnątrz, z drugiej strony izolacja od środka którą trzeba jakoś uzbroić, ściana nośna ,wełna i elewacja na wełnie. Nie ważne czy plastikowa czy naturalna . Obawiam się,a właściwie jestem pewien ,że to jest zapętlenie prostoty i kosztów.

 

Mam 24cm BK o lambdzie 0,1 i 30cm styro o lambdzie 0,031. Zrób równoważną ścianę z SILKI i styro. Ile musisz dokleić styro, aby otrzymać te same U? Teraz licz cenę m2. I podaj różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Barth ma kaprys,ale ten kaprys ratuje tą ścianę .Przez to jest droga-znacznie droższa od typowej . Ściana murowana i izolacja od wewnątrz to kondensacja nawet latem.

 

JAk już pisałem, najpierw pojawił się ten drewniany dom, później do tego domu zaadoptowałem koncepcję kszhu. Zamieniłem tylko SILKĘ na BK, bo same plusy.

Przy gołej Silce + styro parametry wilgotnościowe są gorsze jak przy typowej ścianie silka - styro. Niestety, ale w takim przypadku więcej uwagi należy zwrócić na paroizolację.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-wert, wufi czy co tam chcesz - było, nie zmyślaj znów.

 

Pasywne chłodzenie dachu polega na tym,że nagrzany dach powoduje iż w m3 powietrza można umieścić >80g wody. Gdy słońce zachodzi i dach się ochładza,następuje kondensacja.Nieboskłon nawet latem ma - 40oC . W ciągu dnia następuje odparowanie a więc ochłodzenie. Stąd na moim poddaszu nieużytkowym,latem jest najchłodniej,mimo,że dach kryty czarną papą i rozgrzewa się do 80oC latem. Kluczem jest celuloza . W przypadku styropianu będzie źle.

U Bartha to ma szansę zagrać bo ma odpowiednią kanapkę .W przypadku ściana-izolacja od wewnątrz będą kłopoty.

Skoro uważasz ,że to nieprawda,to udowodnij,bo inaczej głosisz rewolucyjne teorie,które może wygłaszać każdy głupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk już pisałem, najpierw pojawił się ten drewniany dom, później do tego domu zaadoptowałem koncepcję kszhu. Zamieniłem tylko SILKĘ na BK, bo same plusy.

Przy gołej Silce + styro parametry wilgotnościowe są gorsze jak przy typowej ścianie silka - styro. Niestety, ale w takim przypadku więcej uwagi należy zwrócić na paroizolację.

 

No i o tym mowa. By było dobrze,trzeba zrobić tak jak ty. Ale to nie ma nic wspólnego z tanim rozwiązaniem .To jest drogo. Ale zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]292925[/ATTACH]

To już nie jest izolacja od wewnątrz. Mechanizm przepływu ciepła i pary podobny jak w ścianach szkieletowych. Konstrukcja się komplikuje a miało być prosto i tanio. Ta zewnętrzna warstwa wełny zejdzie aż na fundament? Ciekaw jestem jak wyglądałyby te wykresy w narożnikach. Lepiej to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę jak krowie na rowie. Rozgrzana ściana to zwiększenie pojemności wilgotnościowej ,nocny chłód powoduje kondensację nawet latem .

Bartha ściana jest prawidłowa i nic się nie powinno dziać ,ale jest droga-droższa od typowego rozwiązania. Ściana i izolacja od środka to pomyłka . Trzeba robić jak Barth - kanapkę .Tylko pytanie po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest izolacja od wewnątrz. Mechanizm przepływu ciepła i pary podobny jak w ścianach szkieletowych. Konstrukcja się komplikuje a miało być prosto i tanio. Ta zewnętrzna warstwa wełny zejdzie aż na fundament? Ciekaw jestem jak wyglądałyby te wykresy w narożnikach. Lepiej to sprawdzić.

 

Jak wg ciebie powinna wyglądać moja ściana, żeby było tanio (z zachowaniem elewacji drewnianej i z podobnym U) ?

Wełna nie będzie zachodzić aż na fundament. Tam będzie proszek od pigeona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez płyt fu ani rusz.. to rozwiązanie jest dobre, nie stosujesz isomuru .. nie stosujesz szkła piankowego .. czy innych drogich rzeczy.

Teraz chyba po mszy .. widzę mury pną się do góry.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=291711 teraz tego przecież nie będzie skuwał. Proste jak budowa cepa, obwodowa ława pod mur ..

Całość w środku na wylewce, a ta na izolacji .. czy drogie ?

Nie powiedział bym, zaraz sobie przykryje dachem dom .. i może robić resztę ..

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...