Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jak wg ciebie powinna wyglądać moja ściana, żeby było tanio (z zachowaniem elewacji drewnianej i z podobnym U) ?

Wełna nie będzie zachodzić aż na fundament. Tam będzie proszek od pigeona.

To nie do mnie pytanie. Może pomysłodawca będzie wiedział? Ja wskazuję to co budzi we mnie wątpliwości. Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź jak będzie z punktem kondensacji i temperaturą w narożnikach zewnętrznych. Może jednak rezygnacja z paroizolacji nie jest dobrym pomysłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli konstrukcja ścian z dzisiejszych materiałów umieszczona poza wnętrzem nie wpływa znacząco na jego bezwładność cieplną. Dla mnie znaczy to, że można by robić mniejsze fundamenty i strop, ale niechby i koszty w obydwu rozwiązaniach były podobne, bo na pewno są zbliżone i względnie nieduże w stosunku do całej budowy.

 

Zatem całość sprowadza się do niewiele większej dynamiki cieplnej i lepiej skonstruowanej ściany zewnętrznej. To zalety.

Wadą jest większa nowatorskość i pracochłonność na placu budowy, co odbija się trochę wyższą ceną.

 

Cholera coraz bardziej jestem za rozwiązaniem zastosowanym przez Bart3za. Moszna tak, moszna tak. W tej chwili nie widzę przewagi żadnego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli konstrukcja ścian z dzisiejszych materiałów umieszczona poza wnętrzem nie wpływa znacząco na jego bezwładność cieplną. Dla mnie znaczy to, że można by robić mniejsze fundamenty i strop, ale niechby i koszty w obydwu rozwiązaniach były podobne, bo na pewno są zbliżone i względnie nieduże w stosunku do całej budowy.

 

Zatem całość sprowadza się do niewiele większej dynamiki cieplnej i lepiej skonstruowanej ściany zewnętrznej. To zalety.

Wadą jest większa nowatorskość i pracochłonność na placu budowy, co odbija się trochę wyższą ceną.

 

Cholera coraz bardziej jestem za rozwiązaniem zastosowanym przez Bart3za. Moszna tak, moszna tak. W tej chwili nie widzę przewagi żadnego z nich.

Śmialiśmy się z "latającego domu" Popatrz o ile prostsza i bardziej przemyślana jest to koncepcja w porównaniu do pomysłu Kszhu. Zły ten pomysł nie jest ale przykład Bartha pokazuje, że szczegółowe rozwiązania techniczne wymagają dopracowania a może się zdarzyć, że w rezultacie nie będzie wcale taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz jak krowie na rowie projektantowi od jerzyka51 i jemu samemu.

 

A co ja mam tłumaczyć? Przegroda ściana -izolacja od wewnątrz będzie przyczyną kondensacji .Ściana Bartha to coś innego i do tego droga,ale prawidłowa.

W tym kraju promuje się styropian ryflowany na ściany szkieletowe. Sam tłumacz jerzykowi i jego projektantowi skoro go w to wpuściłeś. Nie zrobi jak Barth będzie miał kłopot.Zrobi będzie dobrze ale drożej jak w typowym rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktorem prężności pary wodnej jest tu EPS.. to jest jak by izolacja i paroizolacja w sobie...

 

Jeszcze przy pracy inż, uknułem sposób gacenia w dowolnych grubościach ... szczególnie pod termorenowacje.

 

Sposób Barta jest w porządku, o tyle szybszy że nie wiąże prętów .. na zbrojenie płyty.

Oraz że będzie z dachem szybko do przodu.

 

Problemów z para nie widzę w tej przegrodzie .. a wiecie że pysia bym nie zaparł jak by było inaczy ..

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do mnie pytanie. Może pomysłodawca będzie wiedział? Ja wskazuję to co budzi we mnie wątpliwości. Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź jak będzie z punktem kondensacji i temperaturą w narożnikach zewnętrznych. Może jednak rezygnacja z paroizolacji nie jest dobrym pomysłem?

 

W narożnikach tym bardziej nie dojdzie do kondensacji, bo tam - patrząc na sam narożnik pod kątem 45o masz zncznie więcej styro, którego Sd jest najwyższe ze wszystkich materiałów użytych w przegrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyka51 przed EPS planuje jeszcze jakąś wybitną paroizolację.
nie można pod izolację dawać paroizolacji..

Od strony ciepłej ma być górka... coraz niżej z oporem dyfuzyjnym .. i Bart tak ma..

Szkieletągi .. niech tak mają .. pierwsze EPS.. a później wełna to pogadamy ..

A tak jest poprawnie. Przegroda jest otwarta na dyfuzję..

 

którego Sd jest najwyższe ze wszystkich materiałów użytych w przegrodzie.
może narożnik będzie ścięty ..izotermy zakręcą na nim ..

ale zapas jest tak duży że .. satynówą walniesz po tynku w środku ..

Woda już jest w BK.. to trzeba pamiętać .. wełna będzie dymić ... żart, ale dzięki temu mur Twój Bart dojdzie bardzo szybko do stanu ..

jak to Ytong pisze lambda dry .. Wełna żeby nie była zaparta jakąś membraną za bardzo szczelną ..

 

Wszyscy wiedzą, że Barth3z'a wybór na nietypową ścianę tanie nie jest i nie pochodzi z mojej koncepcji.
czy drogi ? teraz napiszę tak..

W środku sobie będzie kleił eps'sika bez kołków chyba że nie wiem KSW urządza ..

Ogaci sobie środeczek .. postawi dach .. mając już ciepło .. koło marca będzie kończył budowę ..

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o fundamentach, likwidacji mostka od nich i u góry przy murłacie - szczelne, jednolite styropianowe pudełko na gruncie, w murowanych ścianach i pod dachem. Na dodatek taniej.

Nowatorstwo to nie wada a roboty mniej i przyjemniejsza bo np. z izolacją to wewnątrz.

 

Tak nie chcę przyznawać racji temu "zakutemu łbu". On jest tak cholernie nadęty i... uparty jak debil.

 

Śmialiśmy się z "latającego domu" Popatrz o ile prostsza i bardziej przemyślana jest to koncepcja w porównaniu do pomysłu Kszhu. Zły ten pomysł nie jest ale przykład Bartha pokazuje, że szczegółowe rozwiązania techniczne wymagają dopracowania a może się zdarzyć, że w rezultacie nie będzie wcale taniej.

 

Ryzyk fizyk! Taniej nie będzie i może wyjść sporo problemów, ale "zakuty łeb" pisał, że to sprawdził...

 

I tak chodzi o ciągłość izolacji. Płyta fundamentowa, izolacja od zewnątrz i izolacja po stropie to rozwiązanie najlepsze z możliwych. Pozostawia sporą akumulację i umożliwia budowę klasycznych ścian nośnych wewnętrznych, oraz ścian działowych. Co może być lepszego?

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W narożnikach tym bardziej nie dojdzie do kondensacji, bo tam - patrząc na sam narożnik pod kątem 45o masz zncznie więcej styro, którego Sd jest najwyższe ze wszystkich materiałów użytych w przegrodzie.
W narożnikach ściana jest zawsze trochę zimniejsza a już szczególnie na połączeniu narożników i stropu. Nie twierdzę, że musi tam dojść do kondensacji ale, na twoim miejscu sprawdziłbym to, jeżeli masz taką możliwość oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drogie ? Podaj kwoty, bo wydaje mi się, że piszesz to tylko po to, żeby coś sprowokować.

 

Dla przypomnienia.Pierwotna idea to ściana z silki i izolacja od środka. Ostateczna wersja to izolacja od środka,ściana,wełna, ruszt i elewacja obojętnie jaka. Nie uważasz,że to jest znacznie droższe od typowej ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak chodzi o ciągłość izolacji. Płyta fundamentowa, izolacja od zewnątrz i izolacja po stropie to rozwiązanie najlepsze z możliwych. Pozostawia sporą akumulację i umożliwia budowę klasycznych ścian nośnych wewnętrznych, oraz ścian działowych. Co może być lepszego?

 

Pod płytę nie dasz EPS'a grafitowego. XPS nie dość że będzie musiał być grubszy, żeby równoważyć U przegrody, to jeszcze jest cholernie drogi.

To samo z izolacją nakrokwiową - więcej i drożej, bo grafitowego też nie zastosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia.Pierwotna idea to ściana z silki i izolacja od środka. Ostateczna wersja to izolacja od środka,ściana,wełna, ruszt i elewacja obojętnie jaka. Nie uważasz,że to jest znacznie droższe od typowej ściany?

 

Ruszt jest pod elewację drewnianą. To moje "widzimisie".

W typowej koncepcji kszhu od wewnątrz jest paroizolacja. Ja jej nie muszę stosować, bo wymyśliłem sobie, że między ruszt dam wełne. Czy to jest drogie ? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...