Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Kszhu, z tego co pamietam nie przewidywales tego scenariusza dla pradu?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17085541,Idzie_rok_wyborczy__Trudna_decyzja_URE_w_sprawie_cen.html?biznes=bydgoszcz#BoxBizTxt#BoxBizTxt

 

Czyzby odwrocenie trendow ?

 

i tak będzie, bo wielcy mają sieci przesyłowe i będą grać ceną dystrybucji - na nic zmiana operatora. z drugiej strony gdzieś czytałem, że spadnie zużycie energii kupowanej od sprzedawców ze względu na wzrost liczby instalacji OZE, gdzie coraz więcej osób i instytucji będzie produkować na własny użytek. w związku z tym zapłacą mniej za dystrybucję (stawka zmienna). z tego powodu rozważa się wprowadzenie zryczałtowanej opłaty przesyłowej zamiast zmiennej zależnej od zużycia, żeby nie było zbyt tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i tak będzie, bo wielcy mają sieci przesyłowe i będą grać ceną dystrybucji - na nic zmiana operatora. z drugiej strony gdzieś czytałem, że spadnie zużycie energii kupowanej od sprzedawców ze względu na wzrost liczby instalacji OZE, gdzie coraz więcej osób i instytucji będzie produkować na własny użytek. w związku z tym zapłacą mniej za dystrybucję (stawka zmienna). z tego powodu rozważa się wprowadzenie zryczałtowanej opłaty przesyłowej zamiast zmiennej zależnej od zużycia, żeby nie było zbyt tanio.
Monopoliści z głodu nie umrą. W Szczecinie podniesiono cenę wody, bo... ludzie jej za mało zużywali i się nie kalkulowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monopoliści z głodu nie umrą. W Szczecinie podniesiono cenę wody, bo... ludzie jej za mało zużywali i się nie kalkulowało.

 

Na monopolistów też jest sposób.http://www.coolchips.gi/technology/ccalc.shtml

Wystarczy podstawić temp. zużytego powietrza 22-23oC i temp. podłogówki w domu energooszczędnym 25-27oC

Edytowane przez nydar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barth3z, jeśli to nie tajemnica to czy możesz podzielić się otrzymanym od nydara źródłem informacji o peltierach z cop 3 czy 5?

 

Potwierdzam. Dostałem link z badania takich peltierów. Chodzi o unikatową konstrukcję oraz to, że aby uzyskać wysoki COP należy pracować w wąskim zakresie temperaturowym. Ale nie ukrywam, że ciekawe te informacje i może w przyszłości coś z tego wyjdzie.

 

Jakby wywalić pyskówki nydara z kszhu to z tych 1500 stron z 500 by się zrobiło :yes:

 

I jeszcze 99% wypowiedzi TB i zostało by raptem z 50 postów merytorycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że to nie jest fikcja. Takie badania są na świecie robione . Gwoli ścisłości ,wąski zakres temp. o której pisał Barth oznacza małą DT. Obowiązują te same zasady co w PC sprężarkowych . Czym mniejsza różnica temp. między DZ a GZ ,tym większy COP. W przypadku domu energooszczędnego takie warunki spełnia temp. zużytego powietrza ,temp. wody w pexie czy woda wodociągowa.

Pracuje się nad technologią termoelektrycznych ogniw o potencjale >50% sprawności Carnota ,a więc lepszym jak obecne systemy sprężarkowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.Nie potrafię cię rozgryźć . Niby inteligentny,wygadany, a zachowujesz się jak dziecko. Szukaj w USA,szukaj w Chinach,szukaj w Europie. Tyle,że większości chodzi o chłodzenie (co jest mało efektywne) a części o produkcję energii elektrycznej z TEG na nawet 600oC. Mnie interesuje odzysk z powietrza zużytego do peksa w podłogówce i częściowo do wody. Na więcej nie starczy:D

 

ps. Dobra rada . Nie zaczynaj wypowiadać się na temat seksualnych upodobań forumowiczów, bo to grozi poważnym banem.Nie sądzę by jasiek i TB zostawił twoje durne insynuacje bez odzewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska budują sobie GWC ,bufory, kominki, rekuperatory, tymi rencami "

Myślisz,że nie połączą kilku Peltierów?

Gdyby nie te fantazje to Barth by nie kupował sprzętu do CO i CWU a szukał kozy do grzania wody w misce na sobotnią kąpiel.Jedna by starczyła bo najpierw on,potem małżonka a na końcu dziatwa. A ja nie miał bym przyjemności poznać ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty znowu piszesz. Jakie zmyślasz . Chciałeś dowodu to go masz. W sieci jest tego pełno .

Trudno rozmawiać z kimś kto uważa ,że z ogniwa to COP 1.

Nikt tego nie produkuje ? Produkuje ale do innych celów nie do ogrzewania domu .Poszukaj na alibabie. Są.

A najważniejsze to potencjalny rynek,którego nie ma. Praktycznie nie ma domów potrzebujących 1kWh do CO.

No i sens produkcji jakby marny, bo to nie tradycyjna PC która po okresie gwarancji potrzebuje części zamiennych . W ePC nie ma się co popsuć .Na tym urządzeniu żaden producent sensownie nie zarobi ,bo 1 Peltiera można za 5$ kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego projektu oczywiście.

A dlaczego u siebie nie zastosowałeś cudownych rozwiązań na peltierach?;) Czyżby kolejna nydarowa fantazja?

 

"E tam" napisałem z ironią, bo na czystą logikę też powinienem pójść w kable + split (własna zabudowa + kanały w korytarzu drążone w styro) + bojler + syfon do odzysku ciepła z wody szarej. To jest najlepsze pod względem ekonomicznym rozwiązanie, o ile do -10oC na zewn. grzałbym samym splitem.

Ale jak wiesz - ogrzewanie nadmuchowe budzi we mnie kontrowersje. Że niby niekomfortowe ...

 

 

EDIT: Widzę, że z ilością postów zaraz mnie dogonisz :p Kasujesz dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, mam problem z odzyskiem z szarej bo domek za płytki wychodzi więc nie ma jak do przydomowej się wpiąć.

 

Jak za płytki ? Ja wkopuje częściowo poniżej styropianu. Tam i tak będzie cieplutko, a jakiekolwiek straty i tak zasilą część gruntu między fundamentami, więc na plus. Całość już pokleiłem, bo nie ufam uszczelkom. A za wężownice wewnątrz będzie robiła rura nierdzewka karbowana od instalacji solarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi różnica zaledwie 50~60cm między poziomem posadzki a wejściem do zbiornika POŚ bo pakiety max 50cm pod trawnikiem. Nie ma za bardzo gdzie umieścić odzyskiwacza aby z dołu odbierać osad a płaski odzyskiwacz to chyba szkoda robić, zwłaszcza, że bojler na 2 osoby to i odzysk mizerny. Lepszy kolektor za 1.000zł.

 

U mnie różnica jeszcze mniejsza. Ale to nie ma znaczenia. Syfon to syfon i działa na tym samym poziomie co naturalny spad. Syfon to zasobnik poniżej tego poziomu działający na zasadzie przelewu. Taki syfon jest do zainstalowania w każdym domu. Czy to parterowym, czy piętrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tylko takiego, przy dużej średnicy dużo osadu się w nim zbiera bo syfy nie są porywane przez wodę. Nie ma jak czyścić dlatego powinien być raz na jakiś czas dopływ bezpośredni. Zrób, zobaczymy, może będzie ok.

 

Dostęp mam zapewniony poprzez pokrywę kanalizacyjną z tworzywa ulokowaną w posadzce pomieszczenia technicznego. Nawet głowę tam zmieszczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o dostęp tylko o konieczność czyszczenia, da się ale upierdliwe.

Ale jak mówię - zrobić zbiornik zasyfonowany nie szkodzi, jak będzie do d... to się go pominie, koszt symboliczny.

 

Zobaczymy co tam będzie się gromadziło. U nydara niby czysto. Ale jeśli nawet pojawi się tzw. kożuch, to nie powinien pogorszyć możliwości odzysku ciepła. Oby tylko wężownica nie pokrywała się jakimś filmem, który będzie izolował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...